Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Подпокривни етажи - какви са недостатъците?

Публикувано от qwerty 
Re: Подпокривни етажи - какви са недостатъците?
21-12-2006 - 04:06:35
Всички сме гледали по филмите пентхаус апартаменти със смайващ изглед. Не вярвам някой да си изкриви душата и да каже че е зле.
Лошото е че в България всички рискове които могат да смутят щастливия живот на последен етаж са ярко изразени и ще бъдат проблем поне още 20 години.
Ако имаш пари да си позволиш ремонт на покрива без участие на съседи и без да те гложди че си се минал защо да не си купиш.
Re: Подпокривни етажи - какви са недостатъците?
21-12-2006 - 09:36:54
Да хванем да направим фен клуб на последния етажsmiling smiley
Анонимен потребител
Re: Подпокривни етажи - какви са недостатъците?
21-12-2006 - 09:50:54
Какви са моите наблюдения.
1) първите етажи ако са над гаражи са издадени напред, т.е. пода на част от стаите ти "стърчат" навънка - това според мен не е чак такъв проблем
2) първи етажи над магазини или офиси, които са с тераса 100м2 пред тях - голяма глупост - всички горни етажи си изхвърлят отпадъците на тази тераса, пък и достъпа до нея е безпрепятствен обикновено
3) първи етажи над магазини без големи тераси - е това е според мен оптималния вариант за търви етаж
4) етажи точно преди подпокривните - обикновено върху част от стаите има тераса - кофти вариант - ако е остъклена терасата не етолкова зле ама иначе ...
5) подпокривните - скосявания които са неприятни, пък и никой не ти дава гаранция за покрива

Относно какво е останало. Ами аз гледах една сграда дето е още на идеен проект - ами има 1 етаж на гаражи (слава богу бяха спестили 100 м2 тераса), втори етаж, трети етаж дето половината му стаи са под тераси, и два подпокривни етажа. Та за какво ми е думата - като собственика вземе 2-рия етаж и то всичко друго е сред изброените в по-горните точки.

Моите предпочитания са 3) или 1) (ако си струва цената). 2), 4) и 5) директно отпадат.
Re: Подпокривни етажи - какви са недостатъците?
21-12-2006 - 09:58:14
Тинки , щото си ми симпатичен ще ти кажа, че е по-добре да си върху гараж отколкото върху търговски обект. В гаража два пъти дневно някой шумиsmiling smiley
Re: Подпокривни етажи - какви са недостатъците?
21-12-2006 - 10:10:18
да ама търговския обект се отоплява през зимата, а гаража - не.
А това е от огромно значение, дори да си с тец.

Re: Подпокривни етажи - какви са недостатъците?
21-12-2006 - 10:20:51
Ниските етажи имат един недостатък ако са на оживена улица. Вдига се прах поне до третия етаж, а и шума е доста силен. Може би оптимален етаж е 3-ти до 5-ти в зависимост от условията.
Re: Подпокривни етажи - какви са недостатъците?
21-12-2006 - 10:23:07
Като сте такива фенове на последния етаж ще ви дам конкретен пример:

Страхотен апартамент на последен етаж в нова кооперация - 3 пъти препродаван само за 1 година - всеки път след основен ремонт на покрива ... и това беше основния аргумент /покрива е току що ремонтиран/

иначе и аз обичам хубавите гледки - ама предпочитам да е от 7-ми етаж например smiling smiley smoking smiley
Анонимен потребител
Re: Подпокривни етажи - какви са недостатъците?
21-12-2006 - 10:31:55
ама в гаража е студ
Re: Подпокривни етажи - какви са недостатъците?
21-12-2006 - 10:51:42
Сега както масово застрояват междублоковите пространства може би е по-добре да си по-нависоко иначе таман си си купил нещо с изглед и слънце и.......
Re: Подпокривни етажи - какви са недостатъците?
21-12-2006 - 11:53:11
При нас на морето колкото се качваш нагоре е по скъпо , впредвид някаква панорама . И у нас туристите се кефят на таванския етаж - дори е имало случай когато искат да ги местя горе от по долен етаж , това за туризъм а за живеене зависи от много неща . Ако тиго продава някой той щете убеждава че по добро от това няма .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход