Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Приобщаване на тераса

Публикувано от lorena 
Re: Приобщаване на тераса
29-12-2006 - 13:02:05
Да, аз ги узаконявах, по-право опитах се да ги узаконя но така и не си взех разрешението. Работата беше там, че имах един лош съсед не в блока а отсреща, работеше при нас като пазач а аз го изгоних, бях тогава домоуправител и бях сигурен че ще ме топне. Не го направи. Но аз си направих проект - конструкция, ВИК (понеже има част от покрив), искаха ми и заверка от пажарната, абе циркове. Всичко си събрах, а и подписи на всички съседи - тогава още не искаха нотариално заверени. И накрая ми снесоха в общината че трябва да кихна 300 долара 2000 година беше, за да мине, теглих им една и дотам.
Не те съветвам да искаш разрешение за каквото и да било, освен ако някой не се оплаче. Но тогава ще имаш грижи с незаконното строителство, ако подадат сигнал.
Архитектката на блока добре, въпросът е да го погледне конструктор, трябва ти конструктивната част, армировката на твоята плоча - кофражен и армировъчен план, да се види номера на желязото и дейла на армирането и да се сметне натоварването с новите стени.
Не вярвам да има нужда но за твое спокойствие го провери или поне конкретни въпроси задаъ на архитектката, ако не конструктора. По принцип вероятно плочата ти е безгредова и е добре армирана, но все пак аз лично бих си направил труда.
В нашия блок имаме подобен случай на втория етаж - един балкон провисна и правиха колона отдолу...
Re: Приобщаване на тераса
11-01-2007 - 16:02:30
Здравейте, Lorena!
Не обичам много да се меся в тези форуми, защото прекалено много специалисти има по въпросите за дограмите, но все пак ще се опитам да Ви отговоря на запитването, тъй като ние сме доста отдавна на този пазар и конструкцията, която Вие желаете да направите, е често срещана поръчка в нашата фирма! Приобщаването на балкон с покривна част не е чак такъв проблем, както си мислят повечето хора...Разбира се , зависи от размерите най -вече на терасата и то за покривната част....но при вас дълбочината на балкона не е толкова голяма и мисля , че е напълно изпълнимо затварянето на балкона Ви с конструкция от PVC система. Аз разбира се мога да Ви обясня в подробности как изпълняваме тези конструкции...Имаме множество направени обекти вече....Ако желаете погледнете нашия сайт www.rrpfenster.com и ако Ви инетерсува може винаги да се обадите за среща, за да Ви отговорим на въпросите .....


Успех!

Референции Sunny Beach



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-21 17:03 от fenster.
Re: Приобщаване на тераса
01-02-2007 - 14:33:35
Здравейте, Lorena!
имах до скоро абсолютно същия проблем.Като считам ,че казаното от StefanB е вярно и точно / понеже се скапах от проучване и срещи с майстори/ горещо ви препоръчвам да не правите остъклен покрив. През лятото при температура от +25, при вас ще бъде около + 32.Същото е през зимата.
Минах през поликарбоната и също го отказах.
Сега ми направиха най-обикновенна метална основа върху която изградиха скатен покрив с наклон 10% и покрит с два пласта рулонен материал с посипка / не на "Изола-петров"/.От пред са новите прозорци и всичко е ок.Подпокривното пространство е топлоизолирано /вата/ , после гипс-картон и латекс.
Ако го правите така никога не забравяйте да си оставите сервизен изход за преглед на покрива от горе.
Как ще ходите по стъклото от горе?
Успех
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход