Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

К-стъкло... разпознаване в битови условия

Публикувано от yavorand 
Re: К-стъкло... разпознаване в битови условия
03-02-2008 - 23:56:53
Вкъщи само един прозорец не е с К- стъкла. Като прочетох за номера със запалката, обиколих цялата къща и проверих-ДЕЙСТВА! clap:
Re: К-стъкло... разпознаване в битови условия
08-04-2008 - 23:21:12
Няма как да изгася уличното осветление.Искам да попитам, ако не е достатъчно тъмно на вън, теста със запалката валиден ли е?Моля някой да качи снимки за по-нагледно.
Re: К-стъкло... разпознаване в битови условия
05-08-2008 - 21:55:26
Здравейте уважаеми г-н Андреев!
Казвам се калоян маринов и преди 4м. сип смених дограмата. От приятели съм чул, че при ка стъкло /което аз ползвам/ вътрешната му температура трябва да отговаря на тази в стаята, а не на външната/при допир/. Поради съмнение в коректното изпълнение на моята поръчка и от доловените мнения,
Приложих посочения от вас тест и установих следното:
От вътрешната стпана се виждат три пламъка. Първият е като този от запалката, втория е с розово-лилав оттенък, а третия е бледо бял. Това се появявап при всички стъклопакети на едни от вън на вътре, а при други обратно.
Бихте ли изказали компетентното си мнение относно констатацията от моя страна и да ми разясните дали са ме прецакали или не, защото договора за ПВЦ-то и в частност стъклопакета - "ка+бяло" стъкло.
Приемете предварителните ми благодарности и се надявам да получа компетентен савет. БЛАГОДАРЯ!
Re: К-стъкло... разпознаване в битови условия
05-08-2008 - 22:50:14
Няма как да са само три пламъка. Загледай се дали не пропускаш синкаво пламъче между тях.
Re: К-стъкло... разпознаване в битови условия
05-08-2008 - 22:55:27
:} :} :} :} :} Направихме теста със запалката тази вечер. Резултатите са "потресаващи" :}
1. 2-годишният ми син още плаче, наплашен от непрогледната тъмнина, която със съпруга ми много старателно осигурихме. (Нямаше начин - за достоверност на опита!)
2. Аз май съм блондинка - така и не видях 4-тото отражение на пламъка. Съпругът преброи 4 - инженерче, на "Ти" с техниката и математиката :} clap:
3. Най-лошото е факт - "минали" са ни с К-то - нямаше син пламък sad smiley
Re: К-стъкло... разпознаване в битови условия
06-08-2008 - 13:53:44
Мания Написал:
-------------------------------------------------------
> 3. Най-лошото е факт - "минали" са ни с К-то -
> нямаше син пламък

Я инженерчето пак да погледне - имаше споделен опит за друг цвят вместо синия.
Важното е ВТОРИЯТ пламък отвътре навън да е различен от първия. Кагато са различни съклата в пакета може да има вариации с другите два (външните).
И не е задъжителна абсолютна тъмнина - не стресирайте детето.
Пробвайте и с различни цветове светодиоди на запалките.

predatork,
Нещо "трудно" пишеш. Вгледай се внимателно - при две стъкла трябва да са 4 отраженията - две двойки с по-голямо разстояние между тях. Когато видим двете двойки се съсредоточаваме на първата отвътре. Възможно е при теб да са объркани при монтажа, което лесно се оправя.

Re: К-стъкло... разпознаване в битови условия
13-11-2009 - 18:33:59
И аз си сложих дограма с К стъкло / Мултитех / , веднага го тествах:

На всички стъкла втория пламък беше розов.

Само на едно от тях пламъка беше първи. Ще се обадя на фирмата и ще пиша какво е станало.

Искам да попитам забелязах, че на някои стъкла втория пламък е по розов от на други там клони почти към жълт. Аз си го обяснявам с по тънко нанесен слои. Вие как мислите?
Re: К-стъкло... разпознаване в битови условия
14-11-2009 - 17:26:52
Един цитат:Покритието се състои от метални оксиди и бива “твърдо” при К-стъклото и “меко” при Е-стъклото. И двете разновидности действат по един и същи начин. Те обезпечават навлизането в помещението на късовълновото слънчево лъчение и възпрепятстват излизането навън на дълговълновото топлинно излъчване от трансформираната слънчева светлина и от отоплителните тела. Благодарение на тях можете да спестите 30-60% от разходите си за електроенергия.

В този смисъл би трябвало светлината от пламъка да бъде оцветена различно,гледано от другата страна,без значение колко лъча се виждат-важен е цвета за проверката дали стаклото е с покритие или не!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход