Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

К-стъкло... разпознаване в битови условия

Публикувано от yavorand 
Re: К-стъкло... разпознаване в битови условия
05-12-2006 - 19:36:10
Пардон там е заводът на Ursa а за техните продукти какво мислите, Rockwool e около Москва ще проверя и на двете места
Re: К-стъкло... разпознаване в битови условия
06-12-2006 - 12:24:21
За конкуренцията или хубаво или нищо smiling smiley))
URSA са най-сериозния ни конкурент при стъклените вати в Европа, много качествени продукти. Разбира се, както и при нас, различните заводи произвеждат по различни технологии, при нас примерно има вече технология трета генерация, така наречената Термистар нишка, с нея ще работи и завода в Румъния от февруари догодина. Думата ми е че в зависимост от това кой продукт къде се произвежда, на някои места може да се твърди че ние изкарваме по-добър продукт, на други обратното. Разбира се и двете фирми се стараят да модернизират в крачка по-старите заводи и да изравняват качеството. Изовер засега захранва България от два завода които произвеждат по върховата ни технология към момента: Австрия и Полша (догодина и Румъния + Турция)
Руския завод на УРСА е продаден напълно за няколко години напред. Рокуулския тоже. Но все пак пробвай, лошо няма smiling smiley . В Русия мащабите са такива, че нищо не е достатъчно много smiling smiley
Имам клиенти които примерно в момента търсят вата в Кувейт.
Re: К-стъкло... разпознаване в битови условия
10-12-2006 - 00:23:40
Зачетох се и ми стана наистина интересно - защо да изберем Вас???
Конкуренцията - обожавам я!!!

Владимир Василев
+395(0) 898 660 368
+395(0) 887 812 586
ICQ : 123523731
vladovasilev@abv.bg
[www.alvik1.com] - любим сайт smiling smiley
Re: К-стъкло... разпознаване в битови условия
10-12-2006 - 19:01:05
Здравейте! Сигурни ли сте, че методът със запалката действа на всички видове К стъкло /в смисъл от различни производители/? На мен ми монтираха дограма с Кстъкло но метода не действа. Появяват се 4 жълти пламъка два по два. Значи ли това,че 100% стъклото не е К? Какво да направя при положение, че съм платила за Кстъкло?
Re: К-стъкло... разпознаване в битови условия
11-12-2006 - 12:48:54
Г-н Василев, не искам да превърна темата в безплатна реклама на нашата фирма, затова нямам намерение да коментирам повече. Логнете се в нашия форум и там може да продължим ако наистина Ви интересува smiling smiley
Pile, за по-сериозни тестове трябват уреди с които вероятно големите фирми разполагат. Не претендирам опита да е 100% съвместим с всички видове К-стъкла. Сещам се за още едно решение но то за съжаление е свързано с финансови загуби: избирате най-малкия стъклопакет, чупите го и проверявате дали вътрешната повърхност на предполагаемото к-стъкло се драска. Ако се драска, ОК, ако не... метнали са Ви. Друго не ми идва наум.
Re: К-стъкло... разпознаване в битови условия
11-12-2006 - 13:45:57
За да приключа с темата, след кратко проучване стигнах до следния резултат:

1. Теста със запалката със сигурност действа за меките (магнетронни) к-стъкла. При твърдите покрития (пиролитични) също би трябвало да работи, но никой не ми се подписа под запитването.

2. Ако някой не може да спи нощем като мен заради дилемата, нека се обади на телефон в София 9861581 (фирма БУЛКОРП). Срещу 174 български левчета без ДДС ще му продадат детектор за к-стъкло (в стъклопакет) мейд ин Люксембург. Малка цена за спокоен сън. smiling smiley)

Успех.
Re: К-стъкло... разпознаване в битови условия
11-12-2006 - 13:47:58
И наистина последно, същата стока в нета варира между 70 и 400 ю ес доларс. smiling smiley
В Щатите или Канада, доставка допълнително.
Re: К-стъкло... разпознаване в битови условия
11-12-2006 - 16:22:28
Сериозно се замислям за счупване на някое малко прозорче... В друг форум коментират, че К стъклото е токопроводимо защото е със сребърно покритие. След като го счупя ще проверя с мултицет и отивам да се разправям с фирмата.
Re: К-стъкло... разпознаване в битови условия
13-12-2006 - 08:41:41
благодаря за тази тъй ценна информация, при мен се оказа че половината от стъклата ми не са К, макар че ги заплатих за такива
Re: К-стъкло... разпознаване в битови условия
21-12-2006 - 15:10:07
След проверка със запалка се оказа че нито едно от стъклата не е К-стъкло. Проверих и стъклата на един колега монтирани от същата фирма- ЧЕХ ПЛАС също не са К. Още като поръчвах дограмата ми направи впечатление малката разлика м/у обикновено стъкло и К-стъкло. Но сега не виждам какво мога да направя. Пробвах да направя рекламация че стъклата се потят, а проветрявам постоянно - проблема бил в "моя телевизор"
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход