Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко излиза строежа на къща

Публикувано от RBG 
Re: Колко излиза строежа на къща
14-04-2012 - 16:22:28
Нямам нищо против проучването, просто не трябва да се надценява. Приказката дето ако ставаше с гледане кучето да е най-добрия касапин я знаеш...
На теория е така - вземаш оферти, сравняваш, сключваш договори и т.н., но реалността е друго нещо, много лесно могат да те метнат на черешата и много го и правят.
Re: Колко излиза строежа на къща
17-04-2012 - 16:59:13
Сега по великден си говорих с родителите за стротелството на къща.
И правих сравнение с това което беше 82-90г - толкова време строихме ЖСК-то.
Ровихме се по старите документи, че майка ми водеше касата и има разбивка по цените ...
От това което гледах = цените са били 20-50% по ниски от колкото сега.
Тогава - 3стаен епартамент - 82кв чисто е 17к лв, четиристаен - 115кв 23к лева по калкулации
Останаха над 10% от парите, (блока няма акт 16 още - ма това е друга тема)
Сега сигурно ще го водят 120кв и няма да стигнат 20к евра?
На този строеж имаше боклуци - строителни отпадъци до 3-тия етаж - сега и 1 кг желязо не се разхищава

малко цени на майстори.
ограждащи стени с тухли 4-ки - 250кв - 650лв (2,5лв кв)
замазка/мазилка - 2,5лв, фина шпакловка 1лв
Въпреки тези цени 1 майстор си докарваше 200лв надник за 10-12 часа работа
Re: Колко излиза строежа на къща
17-04-2012 - 17:47:06
Строя супер качествено еднофамилни къщи на невероятни цени.Ремонтирам нови и стари жилища и сгради
бързо,качествено и ефтино.
ВиК,Електро инсталации,хидро и топлоизолации,Грубо строителство и всички видове довършителни работи:
Мазилки,ръчни и машинни,замазки ,фаянс,теракота,гранитогрес,камък,гипскартон,шпакловки,шлаайфане,боя.
Железарски услуги-метални конструкции ,врати,парапети и др.
Монтаж на санитария-умивалници,тоалетни ,вани,аксесоари,мебели,врати и прозорци.
Производство и монтаж на ПВЦ и А[/color]Л. дограма

За контакт :
Веселин Манушев
Тел 0886 988 946
Емейл;vpmlimited@gmail.com
Re: Колко излиза строежа на къща
17-04-2012 - 17:54:36
Строя супер качествено еднофамилни къщи на невероятни цени.Ремонтирам нови и стари жилища и сгради
бързо,качествено и ефтино.
ВиК,Електро инсталации,хидро и топлоизолации,Грубо строителство и всички видове довършителни работи:
Мазилки,ръчни и машинни,замазки ,фаянс,теракота,гранитогрес,камък,гипскартон,шпакловки,шлаайфане,боя.
Железарски услуги-метални конструкции ,врати,парапети и др.
Монтаж на санитария-умивалници,тоалетни ,вани,аксесоари,мебели,врати и прозорци.
Производство и монтаж на ПВЦ и А[/color]Л. дограма /size][/color]

За контакт :
Веселин Манушев
Тел 0886 988 946
Емейл;vpmlimited@gmail.com
Re: Колко излиза строежа на къща
17-04-2012 - 17:56:21
Строя супер качествено еднофамилни къщи на невероятни цени.Ремонтирам нови и стари жилища и сгради
бързо,качествено и ефтино.
ВиК,Електро инсталации,хидро и топлоизолации,Грубо строителство и всички видове довършителни работи:
Мазилки,ръчни и машинни,замазки ,фаянс,теракота,гранитогрес,камък,гипскартон,шпакловки,шлаайфане,боя.
Железарски услуги-метални конструкции ,врати,парапети и др.
Монтаж на санитария-умивалници,тоалетни ,вани,аксесоари,мебели,врати и прозорци.
Производство и монтаж на ПВЦ и А[/color]Л. дограма /size][/color]

За контакт :
Веселин Манушев
Тел 0886 988 946
Емейл;vpmlimited@gmail.com
www.vpm-ltd.com
Re: Колко излиза строежа на къща
17-04-2012 - 17:59:06
235 EURO / m2 c DDC

email:vpmltd@gmail.com
tel:0886 988 946
Re: Колко излиза строежа на къща
23-04-2012 - 16:57:49
...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-04-23 17:42 от harlekin.
Re: Колко излиза строежа на къща
02-05-2012 - 01:38:38
Здравейте отново,

Само едно не ми е ясно - как можеш да фиксираш цена без да си видял проекта и КСС?
При всеки проект има някаква специфика и доколкото разбирам целта на този форум е да си помагаме, т.е. да споделяме кой с какви проблеми се е сблъскал и как ги е решил в крайна сметка.
Един наема бригади за различните дейности, но това му струва време и други ресурсиь които той не ги оценява сега. Друг наема фирма за да му свърши цялата работа. Кое е по-изгодно?
Моето мнение - всеки да си прецени през неговото прозорче.
1. Ако решиш да наемеш отделни бригади за различните дейности:
- работи се на парче
- всеки мрънка, че някой друг е виновен за направени грешки
- ти лично ще трябва да координираш работата на отделните бригади във времето, а това е сериозен ангажимент - например на мен ми се плаща на час работа, и ако аз трябва да избирам дали да ходя до строежа за контрол или да работя за моите клиенти, аз ще избера второто! Защото това е много по-важно за мен.
- забрави за гаранция и фиксиран срок на изпълнение
2. Наемаш фирма Х
- изпълнява ти проекта както трябва
за тази цел си вземи доверен строителен инженер или надзорна фирма за контрол
- правиш читав договор, в който фиксираш цени и обем работа на база КСС. Отклонения приемаш само с доказани измервания
- срок на изпълнение с фиксирани неустойки
- не даваш пари напред, само за извършена и документирана работа (Акт №19)
- работиш си спокойно и правиш пари, за да платиш на фирмата smiling smiley

По мое скромно мнение, вариант 2 е много по-добър и по-удобен. Защото:
- не управляваш Х броя хора и съответните подизпълнители
- плащаш само за извършена в срок работа
- читавите строителни фирми имат сериозни отстъпки за различните строителни материали, които ти лично никога няма да постигнеш.
- цениш си твоето време (е ако си безработен, това не важи)

Аз през последните две години завърших един сериозен инвестиционен проект за мой клиент, отА до Я, и го направих само с 6 фирми, а не както беше замислено с 30. Като шеф на проекта за мен това беше много по-лесно за управление, освен това доведе до по-добри цени като цяло.

И най-важното - водете се от вашия конкретен проект, искайте от проектанта (ако има такъв) задължително КСС по отделните части и правете търгове. Фиксирайте крайни цени и срокове със съответните неустойки! Задължително вижте изпълнени обекти от съответни изпълнители, ако може поговорете и с техните клиенти, за да добиете представа за въпросния изпълнител.

А дано съм Ви помогнал,

Със здраве,
Иван
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход