Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

започнахме строежа

Публикувано от rado 
Re: започнахме строежа
26-04-2007 - 16:59:32
Има и варова шпакловка, но е "остаряла" технология и едва ли някой сега прави такава. Иначе се прави само с разбъркана гасена вар веднага след измазването докато мазилката е още влажна (но стегнала). Най-лесно е и много евтино излиза, но нали навлязохме във високите технологии на готовите шпакловачни смеси.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-04-26 17:04 от nihonjin.
Re: започнахме строежа
26-04-2007 - 17:10:35
смятам да лепим на някои места корк и се чудех дали и там да има гипсова шпакловка или да го оставим само на мазилка?
Re: започнахме строежа
27-04-2007 - 03:30:24
Според мен шпакловката е излишна.
Re: започнахме строежа
27-04-2007 - 09:32:39
rado Написал:
-------------------------------------------------------
> Шпакловката с какъв материал я изпълнявате?
> Гипсова или варова или някаква друга?

Моите шпакловат само с гипс и сатен гипс. В шпакловъчната смес май слагат тераколи или други подобни лепила.




[www.insproperties.com]
Re: започнахме строежа
05-05-2007 - 07:41:54
Майсторите ми излязоха много несериозни. След като 5 пъти отлагаха кога ще почнат и се изтърсиха с летви от ламперия да ми мажат, накрая ги изгоних. Та сега съм пак на етап търсене на мазачи...
Re: започнахме строежа
07-05-2007 - 13:05:58
Точно мислих да те питам как са мазачите....Е, ще търсиш явно други...
Разпита ли за машинното мазане, как вървят там цените? Преди три месеца ми искаха около 18 лв. /квадрат за сетени и 12 за под(5см), ако е над 5 по пода по лев на всеки см отгоре.
Re: започнахме строежа
07-05-2007 - 21:20:55
В момента имам контакт с бригада за машинно мазане, искат 7 лв за труд в които влиза и наема на машината. Материала си го купуваш сам, защото те по принцип работят големи обекти и не им се занимва, а и не знаят каква норма ще докарат (колко криво е зидано) за да ти дадат цена.

На мен ми измазаха оградата преди 2 седмици с Баумит вароцимент с турбозол, за 2 дена опраскаха около 200 кв.м. Стъпи ми на около 13 лева. Сигурно с класическа мазилка + цигани щеше да е по-евтино, но нямаше да имам нервите да ги изтрая.
Re: започнахме строежа
25-05-2007 - 08:54:59
Re: започнахме строежа
25-05-2007 - 10:29:00
Колко е дебела изолацията която слагате и как сте се разбрали - фирма ли е или бригада на която се плаща само труд и се осигурява скеле?
Re: започнахме строежа
27-05-2007 - 10:50:57
Разгледах снимките,наистина доста добра къща.Колкото до изолацията,трябва да ти кажа,че никога не бих заложил на стиропора,тъйкато и ние строим къща и сме горе долу на същия етап.Стиропора е доста по-евтин от XPS-a,но колкото и да е евтин,никога не бих го предпочел.В твоя случей вече си почнал,така че връщане назад няма,тоест има,но ще трябва средства и време.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход