Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

И аз започнах !

Публикувано от teo 
teo
Re: И аз започнах !
05-11-2006 - 19:00:40
Здравейте.
Не разбрах това за 5-те бона на етаж !!!!!!!!

Колкото до протоколите, надзорника е уведомил общината за започване на строителната дейност. В събота техниците по вертикална планировка бяха на терена, както и надзорника, моя милост и строителя. Направиха се съответните замервания и се набиха необходимите колчета. Съответно ще се изготвят и протоколите. Мисля, че нищо не е нарушено.....

Ще кача снимки с инфо за това което трябва да стане, какво е в момента и как върви изкопа...

Поздрави !
teo
Re: И аз започнах !
05-11-2006 - 19:13:52
Терен
[i95.photobucket.com]

[i95.photobucket.com]

Изкопа започна

[i95.photobucket.com]

[i95.photobucket.com]

Така трябва да завърши всичко.....

[i95.photobucket.com]

[i95.photobucket.com]
Re: И аз започнах !
06-11-2006 - 07:19:27
И-и-и-и-и, много грозно бе!
Re: И аз започнах !
06-11-2006 - 07:43:51
Kalinka go kazva za da ne ti e uruki, mnogo e hubav proekta, shte bade strahotna kashta!!!!
Uspeh!
teo
Re: И аз започнах !
07-11-2006 - 17:23:42
Колеги, дайте съвет за следното: Строителят предлага сега да купим някои основни материали - греди, кофражни дъски, желязо, тухли, керемиди.

Интересуват ме какви керемиди бихте препоръчали (различни от Брамак) и тухли.
И ако някой е купувал напоследък нещо от горепосочените материали да каже някакви ориентировъчни цени. Мерси !

А, забравих. Предлага ми да купим и водоустойчиво ОСБ, което да използваме за кофража и после да качим на покрива. Разумно ли е ?
Re: И аз започнах !
07-11-2006 - 17:30:22
По-добре с водоустойчив шперплат. Водоустойчивото OSB, което в момента се предлага на пазара е слабичко и може да създаде проблеми при бетонирането.
Re: И аз започнах !
07-11-2006 - 17:36:42
teo Написал:
-------------------------------------------------------
>
> А, забравих. Предлага ми да купим и водоустойчиво
> ОСБ, което да използваме за кофража и после да
> качим на покрива. Разумно ли е ?
>
То не е много водоустойчиво.

teo
Re: И аз започнах !
07-11-2006 - 17:39:58
Съгласен. И мен ме притеснава водоустойчивото OSB. Шперплата няма ли да е доста тежичък за покривната конструкция ? А иначе за тухлите и керемидите какво бихте казали. Аз харесвам едни на стралджа, които са в старомоден дизайн !
Re: И аз започнах !
07-11-2006 - 17:42:12
Не е тежък.
Re: И аз започнах !
07-11-2006 - 18:41:55
ново строителство...браво! много успех....и опитвай се да упражняваш някакъв контрол все пак...какъвто и да е , така нар. строител, "баш майстор", работниците , които наема са най - вероятно ниско квалифицирани и самоуки...страшна комбинация, но нейсе ....такива са всички ...Работя в немска фирма за дограма от 8 години и когато поставяме дограми по нови къщи, се хващаш за главата колко безхаберно всичко е направено....ама какво да се прави....други майстори няма...така , че успех и не губи търпение....нещата стават , ама бавно...
PS! много ти е рано още, но все ще стигнеш до там, можеш да прочетеш нашия сайт, все пак сме с немец шеф, работещ от много години в тази област, та мисля , че не говорим глупости и се опитваме в нашите условия да правим що годе добра продукция под немски контрол....ама с българска работна ръка все пак....www.rrpfenster.com
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход