Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: купих терена,а сега накъде? :-)
25-10-2006 - 17:20:46
Innkka,

Ama po-snobsko izkazvane ot tvoeto skoro ne biah chel v tozi forum!
Razbira se , che choveka moje da se spravi sam s etaj ot 70 kv.
I viarvai mi, shte jivee po-dobre ot vas 'aristokratite', kadeto ste nabutani kato sardeli v groznite panelki tip geto.
Apropo, vashe visochestvo na kolko kvadrata se razpolaga, chestno? I kolko kvadrata e postroil prez jivota si?
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
25-10-2006 - 18:00:02
АЗ еднофамилни къщи не строя и поради тази причина magea не ми бърка в бизнеса. Съжалявам, че изглежда като заяждане, дори Magea го нарече спор - т.е. не го вижда като заяждане. Аз от нея исках само да си провери пак сметките, да вкара и хилядите дребни неща за да може тези, които сторят да са по-подготвени. Защото като станеш възложител ВСИЧКО опира до твоя гръб - всяко пиронче, дребни машинки, пазачи, временни огради, информационни табели, временни кабели, водопроводи, изхвърляне на отпадъци... и нещата едно по едно се трупат.
Само признавам накрая като видях, че се сравнява сторителството по стопански начин с това на строителна фирма вече имаше лек елемент на заяждане, но добронамеренsmiling smiley
Magea отвори една много интересна тема - на какво се дължи ниското качество на строителните фирми - моеите наблюдения са, че в повечето случаи идва от кражбите на служителите и работниците. Ей крадливо племе сме си.
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
26-10-2006 - 05:42:28
Spored men ide ot fakta che kutso i sakato vze da stroi, stroi se mnogo, navsiakade i prosto niama kak da se praknat tolkova mnogo profesionalisti kolkoto se iziskvat.
Kakto problemite s F-tur.Kakvo ima da gubi firma, koito se e zahvanala da stroi shtoto e moderno i se praviat pari a ne zashtoto tova im e rabotata???Ako stane - dobre, ako ne - prodalzhavat si sas salamite i nadenitsite i pei sartse!!!
Az dva apartamenta "postroih" - edinia - vtorata sgrada na firma Gancho i Pencho koito se probvat na tova poprishte.Izvadih kasmet che naistina imaha ambitsia da pecheliat ot tova i se spraviha dobre na obshtia fon, no zakasniaha s edna godina.
Drugia beshe stroitelna firma ot godini, samo tova im e rabotata, shefovete sa sas saotvetnoto obrazovanie i sa bili v bransha oshte po soc. vreme.Totalna razlika - red, distsiplina, vlizash v ofisa na tehnicheskia i na stenata visi plan na stroezha razbit po etapi - koga se pravi izkopa, koga kakvo se naliva, koia plocha koga e - vsichko! I vsichko po grafik. Iskash izmenenia - dobre - pishem protokol, a ne vodish maistora i vikash ei taia stenichka da mi ia mradnesh malko...Vsichko se izpalniava ot spetsializirani brigadi vkliuchitelno ohranata na obekta e ot ohranitelna firma a ne tsiganin s pomiar.
I niamashe razlika v tsenata! Prosto triabva da se tarsi stroitel, koito znae kakvo pravi i za kakvo go pravi i ima namerenieto da prodalzhava da se hrani ot tova i da mu puka za dobroto mu ime.
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
26-10-2006 - 17:01:27
иван иванов Написал:
-------------------------------------------------------

> Основите са ивични с дълбочина мин. 1.6 м и
> широчина 70 см. Поради факта по време на копаенето
> ( на ръка без механизация) не достигнахме зрава
> основа на 1.8м конструктора увеличи някои размери
> на желязото ( в дебелина) и увеличи на 80 см ширината на ивичните основи....

Не съм конструктор, ама ми се вижда много дебело с бетона.... Колко кубика наля до сега? Нямаше ли стъпки, ж.б. пояс ?
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
26-10-2006 - 17:33:58
ДА не прозвучи като заяждане (че почнаха да ме обвиняват вечеsmiling smiley), ама като не знаем каква е характеристиката на почвата не можем да казваме дали е дебело или не. При скала и 25см. са достатъчни, при слаба почва може да се наложи и фундамента плоча да се прави, а може да се наложат и други мерки.
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
26-10-2006 - 17:34:48
Izvinqvam se za dopusnatata gre6ka,cqlata kvadratura na ka6tata e okolo 100kv.innkka,no ti pak si ostava6 gnoina pupka,za6toto tozi forum e za hora ambiciozni i raz4ita6ti na sebe si i koito iskat sami da postignat ne6to v tozi jivot a ne takiva lepki kato tebe deto si nqmat rabota i se 4udqt s koi da se zaqjdat i mejdu drugoto ot tuk moje6 da vzeme6 nai-cennite saveti i da postapi6 pravilno ot dobri hora(za razlika ot teb)na koito im dostavq udovolstvie da pomognat na koito i s kakvoto mogat,za6toto te samite sa si pomognali ot tuk,taka 4e ne mi davai akuli ot kade da 4erpq informaciq i da i opit,za6toto imam jelanie i ambicii,a ti si jivurkai kato mi6ka v kerlivata panelka 4ernogledec takav clap:
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
26-10-2006 - 17:47:31
Mnogo pozdravi na Kobe clap:
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
26-10-2006 - 17:50:41
А стига де, обърнахте го на пенсионерска опашка.....
Да са ни живи и здрави строителите на празника им, нищо че истинските останаха малко, нищо че ги благославяме и пустосваме особено в София и крайбрежието, че не остана улица неразбита, не са те виновни, не е луд който изяжда зелника... Да не забравяме, че голям процент от растежа с който се бием в гърдите е резултат точно от тяхната работа, а това носи работа, препитание и живец в повече области, отколкото вреда, при това със сигурност вредата ще се опитат впоследствие да оправят, естествено пак за пари (дали не е и търсен ефект), но пак важи с пълна сила приказката - не е луд който изяжда зелника...
За да дискутираме изобщо тук и да се правим на "баш майстори" в основата стоят именно истинските специалисти, практици, автори на статии, професори и т.н. Нека им честитим празника и да им пожелаем повече ангажираност, желание за новото и работа, ако и на нас нещата ни спорят, ще дойде момента, когато всеки ще си гледа занаята и няма да се учим един-друг как се прави, щото не че не ни се плаща, а и за парите си често не получаваш елементарното.
Честито.
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
27-10-2006 - 23:10:36
Уважаеми дами и господа, темата според мен, започна да се изражда в лични и безполезни нападки и спорове.sad smiley Смятате ли, че хората, които я посещават ще задържат своя интерес? Или, някой от Вас, редовите участници във форумите, никак не ви вълнува това? Просто се забавлявате....
Това, което съм написала тук до сега има само една цел - да даде малко светлинка на хората, които имат смелостта да започнат да строят с ограничени знания и средства. Защото аз като започвах ми бе много тъмно и имах голяма нужда от добронамерена помощ. Ровех се из масиви от подобни теми дълго и ми струваше много усилия да извлека нещо наистина съществено и полезно от подобни теми, изродили се в "боклучийски кофи".
Затова Ви моля най учтиво - да бъдем наистина полезни в конструктивни диалози и сподеяне на опити.
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
27-10-2006 - 23:31:04
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
Да те питам ти как реши да вземеш от
> бетоновия център, който ти носи вода вместо бетон?
> Знаеш ли при това водоциментно съотношшение каква
> всъщност е била якостта на бетона? Как провери
> дали не трябва да се преработва проекта заради
> този гаф?

Отговор: Кой разумно мислещ човек, започващ да гради своя бъдещ дом ще си поръча подобен бетон за основите, за да си спести разходите? Може и да има подобни екземпляри, но евтиното се плаща в последствие много скъпо. В действителност, имахме голям късмет тоя бетон, чиято якост вероятно е станала по-малка в резултат от измамата, да се падне на ивиците, които в случая са по-скоро пълнеж между жб пояси и колони, и в малка степен носещи.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход