Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

купих терена,а сега накъде? :-)

Публикувано от outlander 
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
13-09-2007 - 17:00:02
Това е травертин, купих го от склада на Али на Сточна гара, приятел ми е и ми го даде на 42 лв, иначе е по-скъп. Лепя с Боро флекс, 16.20 торбата, една торба стига за 2-3 квадрата, защото се слага и мрежа и си се пълни плътно. Мрежата е 6 лв стоманена 5/5 на платна 2 кв.м., значи 3 лв метъра от практикер, в Боро същата е 7 и отгоре. Дюбелите са 10/120, пластмасови за изолация, полски, но много здрави и според майстора стават, бях тръгнал да слагам метални, но не ми харесаха в Бош и вюрт, а и бяха по 50ст-1лв дюбела, всеки един носи 50 кг, безсмислено е. Работа- 35 лв/кв, мерим лепеното и смятаме, няма метражи за обръщане , прозорци и такива глупости. За первази - аз си ги поръчвам, а те ги слагат срещу 15 лв/лм, мисля да сложат само тези в кулите, докато има скеле, другите сам, да се гръмнат с тая цена....
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
13-09-2007 - 17:04:48
То и съседа ми каза че облицоването с врачански камък на цокъла му излязло 10 000 лв., та като гледам става ми ясно къде отиват толкова пари. Ще помисля малко за алтернативи, не ми се ще да е минерална мазилка и на цокъла.
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
13-09-2007 - 17:22:35
Е, на цокъла не може с мазилка, трябва да го облицоваш. Според мен най-евтино е с Гнайс, на свободни форми, лепи се на облицовката с лепило или цимент и пясък, но за работа, ако не си го правиш сам пак толкова минимум ще ти искат. Но там няма прави линии, фугиране запечатки и пр... Слагаш един воалит с горелка, или мазана изолация за по-лесно, една мрежа отгоре с дюбели, макар че до метър спокойно може и без мрежа и лепиш каквото ще лепиш. Само ако още не си стигнал дотам ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ПРЕДВИДИ НИВАТА НА ФАСАДАТА, ТАКА, ЩОТО В ЗАВЪРШЕН ВИД ЦОКЪЛА ДА Е ПО-НАВЪТРЕ ОТ МАЗИЛКАТА, демек като облива водата фасадата, каприте да се стичат и откапват на чупката преди цокъла. Ако не го предвидиш трябва после да слагаш водобранче на цокъла, защото ще е изпъкнал спрямо фасадата.
Аз това не го предвидих и сега ще си платя по 18 лв/лм да ми режат парчета гранит за капички - от травертина не става, хигроскопичен е....
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
14-09-2007 - 09:56:39
Браво Stefan B

къщата ти става супер. Много мераклийски я караш. Не знам как намираш време clap:
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
14-09-2007 - 10:08:29
Не питай... Взех си и доста отпуск лятото, че виках, виках неволята за тая прословута септична яма, дето фирмата ме моташе 6 месеца е ще дойдат да я направят и накрая се хванахме с водопроводчика и двамата му синове и я направихме - багер, отводняване, дъно, кофражи, армировки, стени, дренаж, всичко. И човека доволен, макар да му се взе здраето, и аз, че вече мога да заведа децата с мен горе, има кенеф, вода, ток.... Ако бях оставил още щях да ги чакам. Но за стълбите от терасата към двора си чакам, виж това си е работа за кофражисти, стълбището си е тънка работа,не е като един бетонен куб в земята...И не знам кога ще стане, а и докато стане какви пари вече ще искат...
Но камъняка отвън е последното, което правя засега. Ще вземем малко въздух, че строим от йни минлата година, който го е правил не като професия знае какво е. Само пътеката отвин ще направя, терасата евентуално, настилката по терасите и шапри на комините, а и кабелите ще се довършат вътре. Иначе измазване отвътре, парно, подове - по-нататък, живот и здраве и възможности - напролет. Щеше ми се и оградата да налея поне основата към улицата, но май няма да стане тази година....
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
14-09-2007 - 12:37:58
Много мераклийски я караш Стефане, браво, но гледай да не ти падне батерията от опит го знам накрая почва да му писва на човек и отива на компромиси а и времето все не стига да го вземат гяволите, някога при социализма време бол ама идеи йок а сега хич не ми стига времето за нищо и от известно време съм решил да я карам по-практично, демек целя се някъде по средата цена, качество, време, нали пък и трябва да поживеем в тия къщи, с две думи не се вманиачвам като преди.
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
14-09-2007 - 13:01:53
Това "травертин" малко на лекарство му мяза името действително ми се вижда скъпичко. Аз на първата къща цокъла съм го облицовал с едни черевени плочи има ги по складовете с произволна форма - това си естествен материал (произход с. Кирчево, Ловешка губерния). Там живеят помаци и само това им е поминъка, мъжете излизат в балкана и с едни старовремски камиони (Праги, Джугани) докарват от там такива плочи дебелина от 3 до 6-10 см. ама грамадни а жените и децата седят пред къщите на тротуара направо да улицата и с едни чукчета ги разбиват на такива плочи и на павета. Изкупил съм над 30-40 000 павета от там и плочи също. Няма да повярвате ама преди олимпиадата в Гърция в това село беше пълно с гръцки тирове изкарваха павета за ремонти в Гърция и ми бъркаха маркетинговата политика с къдъните аз все го ударях на пазърлък. Малко се отплеснах, та тия плочи ги купувах ако не бъркам по 4-5 лева метъра там на място в София би трябвало да са около 7-10 лв сега. Доволен съм не е грозно и е здраво. Сега ми предстои да направя цокъл на втората къща и си мисля за нещо по-така. В Ябълница има кариера за един много интересен камък, стои в светло но е по различен от врачанският, по-плътен и по в жълто стои та си мисля дали пък няма да стане с него (може да се полира за допълниотелно заплащане) и понеже е хигроскопичен после да се мине с импрегнатор за бетон например. Ако е полиран на 3 см дебелина метъра мисля че иде някъде около 22-30 лв скоро поръчвах там подпрозоречни камъни май нещо такова беше.
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
14-09-2007 - 13:12:34
Здравейте всички стари и нови мераклии за къщи... smiling smiley
Отдавна не съм писала, защото нещата при мен вървят доста по-бавно, отколкото ми се ще и няма какво толкова да споделя.
Инсталациите отдавна ги приключихме, но с вътрешната мазилка беше голям карък. Хванах на пролет едни македонци да ми измажат машинно вътре. И като започна едно чакане - три месеца... Отиде ми сезона. А им бях капарилала 50% и си бяха докарали част от материала. Проблемът беше с визите. Така и неможаха да вземат визи, накрая станах направо "много щастлива" че ми върнаха поне капарото и търсенето на мазачи започна отново.
Сега, през август измазахме накрая машинно с Кнауф. Изпълниха го едни българи. Излезе ми около 15-16 лв/м2 (зависи как го смяташ), като за труд ми взеха по 7,50 на м2 и не сме вадили прозорците от квадратурата, но вадихме отворите за вратите. Оформянето на ъгли също не сме смятали отделно и допълнително. Работят горе-долу добре, но тук там имам забележки, защото въпреки предварителните им уверения, че стената ще е готова на гладкост за боядисване, след първа ръка грунд, пак ще трябва да се пипне с колор кит или нещо подобно на отделни места. Иначе стените и таваните ги докараха прави и изглеждат гладки.
С вратите също беше голяма одисея... Обиколих около 20 фирми за интериорни врати, като търсех хубаво - естествен фурнир и качество на добра цена. Много ги надуха тия врати а имам 17 да слагам. Накрая случайно по препоръка на мой познати попаднах на подобни (естествен фурнир дъб, бук или файнлайн, заоблени первази - регулируеми, каса - масив 4 см., пълнеж - пчелна пита, дебелина на вратата - 4,5 см.), които излизат около 400 лв с монтажа и прилични дръжки на Интеса от порядъка на 60 лв. Фирмата е производител, никому неизвестен (няма ги даже в нета smiling smiley) Имат цех в едно селце до Сандански. Ходих до там и ги поръчах, пък ще видам като ги сложат в края на октомври....
Входната врата също беше ходене по мъките - грозотии на невероятни цени. Накрая се спрях на Тунадор - Gold 2, нестандартен размер (по-широка) за скромните 1600 лв.
Това бяха най добрите врати за къща, които можах да намеря, въпреки че не исках блиндирана врата. Блиндирана - 7 см, с двоен пълнеж вата, двойна оребрена ламарина, и естествен орехов фурнир - 1,2 см. отвън с фрезовка, широки по 10 см. первази - пак фурнир. Абе въобще най-приличните врати, които успях да вида на пазара.
През октомври имам уговорка да почват външната изолация. Дано поне тук нещата не са така трудни.
Напоследък обикалям и за плочки и фаянс за трите бани, че да ги засилваме и тях лека-полека.
Засега това е....
Грубият строеж си беше направо песен в сравнение с родилните мъки и средствата по довършителните работи... smiling smiley Но Вие не се отчайвайте !



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-09-14 14:09 от magea.
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
14-09-2007 - 15:30:01
Да това го знаем освен, че е безобразно скъпо и избор няма кой знае какъв а като стигнеш до мебелите там нещата са още по зле просто качествени не демодирани мебели се намират с лупа. За вратите аз също бях възмутен първият път следвайки рекламата на Баш Майстор нещо там пишеха, че имат 101 врати като отидох в магазина с настрой да си купя веднага се оказа, че не може викам им абе хора на мен не ми трябват 101, трябва ми само една ма сега - не може и така е построена цялата търговия в БГ с врати мебели и др. Дай пари и ще чакаш месец и половина да речем. За мазачите те са на изчезване трябва да ги занесат в червената книга или някък си да измислят механизъм за тяхното стимулиране от еврофондовете. Язък за занаята не зная как в бъдеще ще го решават този въпрос идните поколения, за мен гипсокартона не е 100% аналог на варовата мазилка за всякакви там турбозоли не знам не мога да го коментирам само мога да да направя заключение че външното мазане е поскъпнало за 3 г около 4-5 пъти.През 2004 ми излизаше 4,50 лв а сега 18 и нагоре лв на метър, просто няма кой да работи качествено. Може по-евтино, ама криво.Няма нищо удивително просто нещата си застават по местата те затова в Канада, Америка, Русия облицоват с сайдинг по-евтино излиза ама къде е чарът на българската къща без бяла мазилка.
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
14-09-2007 - 16:02:03
Ивел, аз май споменавах веднъж - чичо ми е вече от поне 15 години френски гражданин, живее си в Париж и до сега е правил три пъти ремонт на апартаментъте, които е обитавал - последният вече след като си купи. И трите пъти или аз или баща ми му намираме 2-3 майстори, които той настанява там и работят докато свършат работа. Той им плаща не само престоя, визите (КОГАТО ИМАШЕ), но и билетите а последния път и билетите на семейството на единия, той идваше за втори път. Просто нивото на заплащане на можещите и сръчни хора тук и там е в пъти различно и сега, след като БГ се отвори, кадърните и нахъсени хора започнаха да се изнасят - първо едни, после дърпат други и т.н. Ами от бригадата, дето ми правеха грубия строяж - от шестима само за 1 година двама изкараха специален курс по езика и заминаха с договор за Берлин, просто майстори няма- едно защото търсят по-добро и по-интересно препитание, с повече възможности и второ заради строителната вакханлия у нас - навсякъде се строи.
И аз търся мазачи, принципно, но не съм намерил, а сега ми трябват спешно плочкаджия за 20 кв. теракот на вънвните тераси, е няма свободен и май сам ще го лепя... Дърводелец за сачака също намерих със зор, но ми тръгна с цена 40 лв/лин метър и като видя, че си тъгвам свали наполовина .... Няма, кът са, и искат скъпо, това е, но ако искаш, никой не те кара насила... Кат не ти харесва, действай сам, както ми заяви един...
Баш майстора - гледах няколко серии тия дни и се забавлявах искрено - супер актуален е.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход