Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

купих терена,а сега накъде? :-)

Публикувано от outlander 
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
19-01-2009 - 09:44:35
Живеех в София,а сега до София.Преди да стигна до центъра ми беше 10км и много време,а сега ми е на 15км за 20мин. Дали къща или апартамент.Преди живеехме на високата улица, на 200м2 площ три апартамента, улицата е висока 25 метра ,8 етажа, 24 къщи ,живееш години а не си познаваш комшийте ,защото всеки се е затворил зад вратата.Ползвал неползвал парно плащаш.Няма нужда да ги изброявам ,които е живял в панелка много добре знае за какво иде реч.А сега само от 7-8 месеца живея в къща, познавам си всички комшии. За да преброя 24 къщи отляво и отдясно ,си разхождам кучето стотици метри.
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
19-01-2009 - 10:04:19
avatar
Dain Написал:
-------------------------------------------------------
> Живеех в София,а сега до София.Преди да стигна до
> центъра ми беше 10км и много време,а сега ми е на
> 15км за 20мин. Дали къща или апартамент.Преди
> живеехме на високата улица, на 200м2 площ три
> апартамента, улицата е висока 25 метра ,8 етажа,
> 24 къщи ,живееш години а не си познаваш комшийте
> ,защото всеки се е затворил зад вратата.Ползвал
> неползвал парно плащаш.Няма нужда да ги изброявам
> ,които е живял в панелка много добре знае за какво
> иде реч.А сега само от 7-8 месеца живея в къща,
> познавам си всички комшии. За да преброя 24 къщи
> отляво и отдясно ,си разхождам кучето стотици
> метри.

Поздравления! Завиждам благородно!!!


______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
19-01-2009 - 12:29:11
Не ми завиждай Н.Николов. Извинявай, като го казвам не искам да звучи хвалба или обида. Но аз мисля че е постижимо от всеки човек имащ желание да живее по различно.Ще пусна снимки като се прибере синето.На фона на тристайния който продадохме 80м2-къща 300м2.Мисля че хванахме момента с продажбата 2005-6 30-35000евро, а края на 2007 70000 евро, учудващо но е така.Бетон 2005 100лв кубик ,а 2008 105 лв. На апартамента когато сменях дограмата 2005г алуминия 10лв кг 2008г 10лв кг.Труд за м2 2006г 25-30лв 2008г 40лв м2.Това за грубия строеж. Към 200лм колони 25/25, към 250лм греди (100лм 50/25 и 150лм 50/12,5) и 300м2 плоча(2/150) труд и наем кофраж 17000лв за 3 месеца.Всичко останало на 80% сам.Зидария,покрив, дограма,външна изолация(стереопор),шпакловка ,ел. част, водопровод, парно ,вътрешна изолация(вата), гипскартон. Сега съм на фаза шпакловка на гипскартона, после земновлажна замазка .Ивсичко това отначалото на юни.
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
19-01-2009 - 17:40:10
avatar
Завиждам благородно, защото всичко различно от съвместно съществуване с още 20-30 семейства в различна възрастова група е за предпочитане...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
20-01-2009 - 18:41:36
Нещо от рубриката "екзотика"

Sewer Pipe Hotel. Намира се е Австрия:

Re: купих терена,а сега накъде? :-)
20-01-2009 - 20:51:57
avatar
Още екзотики - [www.ecohome.bg]

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
22-01-2009 - 00:52:50
Здравейте отново стари и нови ентусиасти и мераклии smiling smiley
Много отдавна не съм писала в тази тема, защото миналата 2008 година си бъбрих най-вече с доставчици, майстори, мърлячи, мошеници и какви ли още не, та не ми оставаше време да си подредя мислите и събитията в моята строително - довършителна одисея и да ги споделя с Вас.
Да се похваля - вече се нанесохме в новата къща.smiling smiley Това се случи на Бъдни вечер. Да ви кажа, много е "вълнуващо" да подреждаш багаж и да чистиш до към 10 вечерта на този ден, а към 11 да украсяваш елха и др.
За съжаление се нанесохме без да са довършени някои неща, но и те ще станат реалност, дай Боже с по-малко нерви.
Скоро ще покажа снимки. Успех на всички по пътя!
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
22-01-2009 - 01:07:37
Браво, колежке, честито!!!
Има нещо знаменателно в това, че точно на Бъдни вечер сте се нанесли!
Дълги години здраве и щастие в новата къща!!!!!!!!!!!

*ok* *ok* *ok*
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
22-01-2009 - 04:43:14
magea,
Честито ! Здраве, лубов и много хубави неща в новата къща !
Днес за първи път попаднах на 1-ва страница от постинга ти.
Много увлекателно, в същото време обяснително до детайли и акцентирано на най-важните моменти писание, с процеси на последователност от проекта до края.
Благодаря за приятното и полезно четиво !
Аз съм го правила това ( строеж по стопански начин) по комунистическо време, пак с бригада от турци, но за други цени и с време продължителност- 10 пъти времето на твоя строеж.
Ейййй, какви жени е създала майката България !
Най-сърдечни поздрави ---- clap:
Re: купих терена,а сега накъде? :-)
22-01-2009 - 09:55:29
magea Написал:
-------------------------------------------------------


> Да се похваля - вече се нанесохме в новата къща.
Е това му е целта на това всичкото. И ако се постигне без много нерви и ядове, нещата са добре.
Честито smiling smiley


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход