Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Търся инженер конструктор за оценка на стара къща в Бургаско

Публикувано от nox 
nox
Търся инженер конструктор за оценка на стара къща в Бургаско
28-09-2022 - 12:09:59
Къщата е строена 1960 с каменна основа и двойна тухла, домашно печена. Вчера видяхме, че единият ъгъл отвън при камъните се е пукнал на около метър от основата и отива надолу по двете стени. Искаме да сменяме покрива, но се чудим безопасно ли е. Търсим някой, който има опит с този тип стари къщи и може да ни каже ще издържи ли къщата и какво трябва да се направи да се укрепи. Намира се в с. Русокастро.

Благодаря предварително



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2022-09-28 12:49 от nox.
Re: Търся инженер конструктор за оценка на стара къща в Бургаско
30-09-2022 - 00:30:46
Аз съм в АБСОЛЮТНО същата ситуация.И аз имам нужда от инж.конструктор.Черноморец.
nox
Re: Търся инженер конструктор за оценка на стара къща в Бургаско
18-10-2022 - 13:10:10
някой може ли поне да каже къде да го търся този инженер-конструктор. моите търсения досега не дадоха резултат. в каква фирма би работил такъв специалист - строителна, архитектурна, строителен надзор, някакъв вид консултантска? аз намерих досега 2, но едните не разбирали от стари къщи и искаха чертежи, които аз нямам, а другите бяха от София и Бургас не им е в обхвата на дейност. обадих се и на един архитект от някаква обява. той каза, че има познат инженер и ще му предаде, но още чакам smiling smiley

колега, ако намеря някой, ще споделя. или пък ако вие намерите, моля споделете.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2022-10-18 14:17 от nox.
Re: Търся инженер конструктор за оценка на стара къща в Бургаско
19-10-2022 - 07:54:42
Да не ви звучи отчайващо, но....събаряйте и стройте наново.

Проблемът със старите къщи в БГ е, че голяма част от тях са строени на приятелско-баджанашки принцип, без проекти (да не говорим за конструктивни изчисления) от самоуки майстори-строители с помощта на родата и комшиите.

И в много от случаите, ремонтите на такива къщи са безсмислени, трудоемки и отнемат излишно време и средства.

Ако все пак искате да запазите нещо, най-добре е да си наемете лицензирана и читава фирма, да си платите, и да ви свършат работа.

Иначе вашите наследници след време ще задават същите въпроси тук или другаде smiling smiley
Re: Търся инженер конструктор за оценка на стара къща в Бургаско
20-10-2022 - 22:28:32
Ъгъла пропада поради голяма влага в основата. Тези къщи имат плитки основи и са податливи на пропадане. За какво ви е този инженер конструктор?

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
nox
Re: Търся инженер конструктор за оценка на стара къща в Бургаско
22-10-2022 - 22:28:41
аз намерих, оказа се, че в крайна сметка специалистът, който ни трябва е проектант. човекът дойде, огледа и за скромна сума ни отговори на всички въпроси. оказа се, че нашата къща е много здрава. дядо ми много се е постарал навремето. човекът каза, че къщата ще ни надживее - да ремонтираме смело. ако не сте намерили човек, мога да дам контактите.
Re: Търся инженер конструктор за оценка на стара къща в Бургаско
04-12-2023 - 15:10:32
Здравейте!
Ние имаме стара къща в същото село и тя е строена около1960, искаме да я укрепваме, че също има пукнатини!
Пишете, че сте намерили проектант, бихте ли ми изпратили някакъв телефон за контакт? Ще съм много благодарна, че доста се лутам.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход