Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Строеж на монолитна луксозна къща за 19700 евро. 98м2 РЗП с вашият труд. Хит 2020г.

Публикувано от deltatur 
Строеж на монолитна луксозна къща за 19700 евро. 98м2 РЗП с вашият труд. Хит 2020г.
25-12-2019 - 17:38:00
Re: Строеж на монолитна луксозна къща за 19700 евро. 98м2 РЗП с вашият труд. Хит 2020г.
26-12-2019 - 10:23:47
Колега, само питам, без да си мислите, че е заяждане.
Каква е вашата цел на постоянният стремеж за сваляне на цените в строителството, като в цял свят върви към покачване?
Тъй като основната ми дейност е електроинсталации от всякакъв тип (наблягам на търговско и промишлено), сега в КСБ се обмисля разделянето на браншовете и съответното им лицензиране, както е в почти цял свят, т.е. нямате право и един контакт да си направите без да сте квалифициран.

И все пак, целта на промените в закона не целят ли строителството да излезе "на светло", а вие насърчавате сивата икономика.
Re: Строеж на монолитна луксозна къща за 19700 евро. 98м2 РЗП с вашият труд. Хит 2020г.
26-12-2019 - 11:21:38
Росене аз имам 2 строителни фирми и двете са лицензирани в камарата на строителите. Така че аз работя на светло.
В момента закона по ЗУТ разрешава на хората да изпълнят сами обекта си по стопански начин ако е до 100 м2 РЗП.
Не виждам какво лошо има в това един средно статистически българин да може да си позволи да живее в къща.
Виждаш какво нещо е да живееш в град, мръсен въздух, задръствания, липса на места за паркиране трябва сами да се оправяме, трябва да напускаме града. А това за да стане трябва да предложим подходящ продукт. А относно твоята специалност както виждаш настоявам това да бъде извършено от електро специалист.

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
Re: Строеж на монолитна луксозна къща за 19700 евро. 98м2 РЗП с вашият труд. Хит 2020г.
27-12-2019 - 09:06:42
Колега, не говоря, че вие не сте на "светло".
Говоря, че в нормалните държави няма такъв филм "строеж на стопанска сметка", което ще стане и тука рано или късно.
Тъй като съм извършвал много дейности в други държави от ЕС, съм запознат с нормативната им уредба. Мога много добре да ви обясня какви са причините, довели до строги правила в строителството.

Похвално е, че предлагате достъпен продукт, знам, че хората почват да се оглеждат за възможности за живот извън големия град, но все пак не е приемливо да се дава възможност на всеки да си строи.
Ако държите, мога на л.с. в синтезиран вид да ви представя причините, поради което в нормалните държави секторът "Строителство" е строго регулиран.
Re: Строеж на монолитна луксозна къща за 19700 евро. 98м2 РЗП с вашият труд. Хит 2020г.
27-12-2019 - 13:48:52
Росене аз съм 64 набор и от 37 години съм в строителството. Запознат съм с регламентите в строителството не само в ЕС а и с регламентите на други континенти. Строил съм и в Австралия и в Южна Африка като подизпълнител. Така че предлагам ти ....да не си ги мерим.Уважавай законите в БГ...нищо страшно не може да стане с една едноетажна постройка 100 м2 така че не се вживявай толкова. Все пак затова е измислено техническото ръководство и надзора по изпълнението на проекта , който пък от своя страна е одобрен и съгласуван от над 20 специалисти в общините и проектанти. Така че никой няма да може да строи както си иска и да прави каквото си поиска....... според теб. Не представяй нещата като разграден двор. Между другото аз пък мога да ти изброя осем държави където пък няма никакви регламенти в строителството или поне са по либерални от нас......и едната е в ЕС и това е Испания. Заинтересувай се за процедурата как се взема разрешение за строеж на къща защото аз съм го вадил там 2012 г и ще останеш много изненадан колко напред сме в БГ . Така че не се нервирай толкова а си пий пиенето по празниците.smileys with beer
Предлагам ти повече да не спамим темата, ако желаеш пиши ми на лична.

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2019-12-27 14:04 от deltatur.
Re: Строеж на монолитна луксозна къща за 19700 евро. 98м2 РЗП с вашият труд. Хит 2020г.
28-12-2019 - 23:09:14
Доста отдавна не бях влизал тук, така че "За много години!"smiling smiley
Също така не успях да благодаря на Христо (deltatur) за добре свършената работа в гр.Съединение. Не, че нямаше някои проблеми, но на фона на общата помия в бранша съм доволен. А аз съм капризен човек. Благодаря ти, Христо! Пак ще се видим живот и здраве за следващатаsmiling smiley

Та по въпроса на rosen71 и аз имам едно питане - А защо е този ваш стремеж към постоянното повишаване на цените? Заплатите ли повишихте или качеството на работа? Или има скъпи лимузини за изплащане и това е лесният начин? Знаете ли какви оферти получих от някои "лицензирани" фирми за груб строеж? Идваха по 2-3 костюмара да ме ухажват, след това се обаждаха секретарки и технически ръководители да питат дали съм спал добре и прочие.... Инвеститорът ли да плаща за това разточителство на персонал? Нормално ли е на 2 работника да има 1 обслужващ човек? Или както се казва технически в моя бранш "На двама директно продуктивни, един недиректно продуктивен" (иначе казано търтей).

Няма да качвам офертите, че някой ще каже "нормални са". Да, ама НЕ! Един изкоп на земни работи не струва 9500 лв. Кофражните работи за 160 кв къща не са 24800 лв. Заготвяне и поставяне на 5 тона арматура не струва 28200 лв. 65 кубика бетон с наливането не струва 32200 лв, зидарията с тухли четворки не струва 14500 лв, както не стурва 26800 лв 120 кв покрив Тондах. И това са цени без ДДС. Много се извинявам, но всеки, който дава пари е проверил каква е цената на смяна за багер, на желязото, на бетона, на покрива и на бригадите!

И ако сега анализираме това, което казваш, че "лицензираните фирми" са на светло и за тях остават едва 20% брутна печалба, ще се окаже, че не е точно така. Защо ли? Ами за пример пак ще дам моята къща. От бригадите с, които говорих (преди да наема Христо) сумата за груб строеж варираше между 14000 и 18000 лв. и щяха да бъдат между 3 и 4 човека. Една лицензирана фирма щеше да даде тези пари под формата на заплати на същите 3-4 човека (че и по-малко) и щеше да плати допълнително 18% осигуровки, което е между 2000 и 3000 лв. Щеше да плати 20% ДДС на труда (на материалите се плаща от клиента така или иначе), което да кажем 4000 лв. и общият разход за труд на фирмата за този обект 24000 лв. Да си сложи 20% печалба (според теб), то значи, че трудът на тази къща трябва да е 29000 лв. Да отидем на материалите: 5 тона заготвена арматура по 1.4 = 7000 лв.; 8 ч. макс за за багер по 40 лв + 2 камиона филц = 500 лв.; 65 кубика Б25 по 100 лв. + 5 транспорта с помпи = 7800 лв.; пълен к-т покрив Тондах струваше около 7000 лв с гредите (по спомен). Не съм описал някои неща, но дори и без тях като сборуваме цифрите и разходите ще разбереш защо всички "лицензирани" дюлгери са милионери.
Много се извинявам, но в някои оферти съм видял печалба от рода на 400-500%! И това със сигурност не е нормално, както и света не се стреми към него. Но не е виновен тоя дето ръфа баницата, а тоя дето му я даваsmiling smiley

Ако някой, който иска да строи нека да ме пита, ще му дам отговори от първо лице. Все пак преди да започна проучвах нещата 8 годиниsmiling smiley
Весели празници на всички!smiling smiley



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2019-12-28 23:13 от koko29.
Re: Строеж на монолитна луксозна къща за 19700 евро. 98м2 РЗП с вашият труд. Хит 2020г.
29-12-2019 - 10:53:11
Quote
koko29
Доста отдавна не бях влизал тук, така че "За много години!"smiling smiley
Също така не успях да благодаря на Христо (deltatur) за добре свършената работа в гр.Съединение. Не, че нямаше някои проблеми, но на фона на общата помия в бранша съм доволен. А аз съм капризен човек. Благодаря ти, Христо! Пак ще се видим живот и здраве за следващатаsmiling smiley

Та по въпроса на rosen71 и аз имам едно питане - А защо е този ваш стремеж към постоянното повишаване на цените? Заплатите ли повишихте или качеството на работа? Или има скъпи лимузини за изплащане и това е лесният начин? Знаете ли какви оферти получих от някои "лицензирани" фирми за груб строеж? Идваха по 2-3 костюмара да ме ухажват, след това се обаждаха секретарки и технически ръководители да питат дали съм спал добре и прочие.... Инвеститорът ли да плаща за това разточителство на персонал? Нормално ли е на 2 работника да има 1 обслужващ човек? Или както се казва технически в моя бранш "На двама директно продуктивни, един недиректно продуктивен" (иначе казано търтей).

Няма да качвам офертите, че някой ще каже "нормални са". Да, ама НЕ! Един изкоп на земни работи не струва 9500 лв. Кофражните работи за 160 кв къща не са 24800 лв. Заготвяне и поставяне на 5 тона арматура не струва 28200 лв. 65 кубика бетон с наливането не струва 32200 лв, зидарията с тухли четворки не струва 14500 лв, както не стурва 26800 лв 120 кв покрив Тондах. И това са цени без ДДС. Много се извинявам, но всеки, който дава пари е проверил каква е цената на смяна за багер, на желязото, на бетона, на покрива и на бригадите!

И ако сега анализираме това, което казваш, че "лицензираните фирми" са на светло и за тях остават едва 20% брутна печалба, ще се окаже, че не е точно така. Защо ли? Ами за пример пак ще дам моята къща. От бригадите с, които говорих (преди да наема Христо) сумата за груб строеж варираше между 14000 и 18000 лв. и щяха да бъдат между 3 и 4 човека. Една лицензирана фирма щеше да даде тези пари под формата на заплати на същите 3-4 човека (че и по-малко) и щеше да плати допълнително 18% осигуровки, което е между 2000 и 3000 лв. Щеше да плати 20% ДДС на труда (на материалите се плаща от клиента така или иначе), което да кажем 4000 лв. и общият разход за труд на фирмата за този обект 24000 лв. Да си сложи 20% печалба (според теб), то значи, че трудът на тази къща трябва да е 29000 лв. Да отидем на материалите: 5 тона заготвена арматура по 1.4 = 7000 лв.; 8 ч. макс за за багер по 40 лв + 2 камиона филц = 500 лв.; 65 кубика Б25 по 100 лв. + 5 транспорта с помпи = 7800 лв.; пълен к-т покрив Тондах струваше около 7000 лв с гредите (по спомен). Не съм описал някои неща, но дори и без тях като сборуваме цифрите и разходите ще разбереш защо всички "лицензирани" дюлгери са милионери.
Много се извинявам, но в някои оферти съм видял печалба от рода на 400-500%! И това със сигурност не е нормално, както и света не се стреми към него. Но не е виновен тоя дето ръфа баницата, а тоя дето му я даваsmiling smiley

Ако някой, който иска да строи нека да ме пита, ще му дам отговори от първо лице. Все пак преди да започна проучвах нещата 8 годиниsmiling smiley
Весели празници на всички!smiling smiley


Уважаеми господине,

Първо, аз работата си винаги я върша качествено, и хората ме търсят заради това. Относно заплащането, бъдете сигурен, че при мен хората работят с години и плащам достатъчно добри заплати (повишаващи се), за да държа хората.
Излишен персонал нямам, нито ходя с костюм, нито имам скъпа лимузина. Нямам и заеми.
Но вашата сметка е проста- от 18000 цената ви скочи на 29000 (въпреки, че разходите за един работник не са само осигуровки и не са 18%).
Е, няма човек, който да плати 30000, ако може да мине с 18000.

По-нататъшни коментари са излишни.
Re: Строеж на монолитна луксозна къща за 19700 евро. 98м2 РЗП с вашият труд. Хит 2020г.
29-12-2019 - 14:30:00
А...Коце...много се радвам да те срещна тук. Честита Коледа да си жив и здрав...ти другото си го имашsmiling smiley Благодаря ти за благите думи. Желая ти весело посрещане на Новата година и успехи и късмет през 2020г.smileys with beer

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
Re: Строеж на монолитна луксозна къща за 19700 евро. 98м2 РЗП с вашият труд. Хит 2020г.
30-12-2019 - 20:31:50
rosen71, не ме разбирайте погрешно, не визирах Вас, а бранша като цяло. Имах предвид, че имаше лицензирани фирми, на които цената на къщата за груб строеж достигаше 140000 лв. без ДДС. Не може при разходи за материали 35000 лв. да ми се иска 110000 лв труд, това е безумие. И е логично при такива цени да се търсят алтернативи. Аз също не съм платил ниската цена на бригадите, а наех Христо на доста по-висока, но исках да има човек, който да се занимава с дюлгерите, а аз да си върша моята работа. Но пак казвам, когато разликата е разумна. Освен това все си мисля за тези покачващи се цени, че ако при едни и същи условия и оборудване, ако един може да даде добра цена, а друг не, то просто втория рано или късно ще излезе от бизнеса.
А разходите за един работник са точно толкова - заплата, осигуровки 18% (другите са за сметка на служителя), работно облекло евентуално, платеният отпуск и ДДС-то, което ще плати работодателя на парите необходими за тези разходи. Печалбата вече всеки сам си я определя, имайки предвид колко му струват останалите фиксирани и променливи разходи (не продуктивни служители, наеми, кредити, лимузини, яхти, любовници и т.н.smiling smiley
Re: Строеж на монолитна луксозна къща за 19700 евро. 98м2 РЗП с вашият труд. Хит 2020г.
01-01-2020 - 13:39:32
Честита Нова Година на всички. Желая ви здраве, късмет и благоденствие през 2020 г.

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход