Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Строеж на къща - съвет

Публикувано от mcfly 
Строеж на къща - съвет
27-12-2018 - 17:41:20
Здравейте и весели празници на всички!

С жена ми сме на етап, в който обмисляме покупка на имот с цел постоянно обитаване.
Вариантите са 2: покупка на апартамент в София или покупка на парцел + стореж на къща в населените места около София.
В момента правим груби сметки каква сума би била нужна за всеки от вариантите.
Това, което искам да попитам, е каква ще е цената за строеж на къща в населените места около София? В момента сме на етап "обмисляне" и не сме предприели абсолютно нищо, за който и да е от двата варианта. Знам, че каквито и цени да се предположат на този етап ще бъдат "кръчмарски", но все пак биха били някакъв начален ориентир.
Та, въпросът ми - каква би била цената на стандартна двуетажна къща, без мазе, съз ЗП 70-75кв/м и РЗП 140-150кв/м, строителни материали от среден клас, при положение, че наемем фирма, която да:
а/ изпълни грубия строеж(вкл. завършване на покрива)
б/ изпълни грубия строеж(вкл. завършване на покрива) + затваряне на къщата (изолации, дограми и т.н.)
в/ изплъни строежа "до ключ". По това разбирам всичко без обзавеждането
Предполагам материалите се включват в предложената цена.
Предварително се извинявам, ако разбивката е неправилна, но строителството не ми е сила и съм в бос в тази сфера.
Много бих се радвал, ако някой по-запознат с материала и сблъсквал се наскоро с подобни проблеми даде съвет.

Благодаря предварително.
Re: Строеж на къща - съвет
06-05-2019 - 00:20:03
Грубия строеж 70-75 000лв. До влизане грубо още толкова.*drunk*
Re: Строеж на къща - съвет
09-09-2019 - 19:27:36
300лв/м2
както искаш си раздробявай цената. smiling smiley
Re: Строеж на къща - съвет
18-07-2020 - 04:50:46
Най-добре се напъни си свърши максимално сам нещата със строежа. Ако ти липсват машини ето тук продават всякакви включително втора употреба. Фирмите взимат с немалка надценка, пък виждам, че със строителството си по-запознат от мен така че можеш.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход