Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Фугопълнител за бетонни пътеки

Публикувано от Horhe 
Фугопълнител за бетонни пътеки
04-12-2016 - 10:38:32
Здравейте,

Преди да застудее си отливах бетонни пътеки около къщата и на няколко метра съм оставял фуги около 10мм. ВЪпросите ми са:
1. С какъв материал да запълня фугите? Желателно е нещо за полагане с пистолет за флакони 300мл или с пистолет за "салами"
2. Дали да рискувам да затварям сега или да изчакам затопляне на времето? Над колко градуса? Или да изчакам до напролет...
Благодаря на включилите се.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2016-12-04 10:41 от Horhe.
Re: Фугопълнител за бетонни пътеки
07-12-2016 - 09:55:38
Можеш да запълниш със всякакъв силикон на чиято опаковка пише "за външни условия" все пак щом е пътека в частен дом няма да е с голямо натоварване. Колкото до времето над +5 градуса е педходящо но по-подробно ще пише на опаковката на материала. Едно време тва се правеше с разтопен асфалт. не е много красиво но пък много трайно. Задължително почисти фугите преди нанасяне за да влезе повече пълнител. Тия 10 мм са много за пътека сигурно си ползвал фибран единица за разделител при отливането smoking smiley

www.valeoinvest.com / строителство, проектиране, енергийна ефективност



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2016-12-07 09:57 от topgunnn.
Re: Фугопълнител за бетонни пътеки
07-12-2016 - 13:43:53
Благодаря!
Re: Фугопълнител за бетонни пътеки
13-12-2016 - 10:05:38
Пътен битум. Продава се на буци и трябва да се разтопи на място. Има и течен във варели, но не знам как се води като класификация. С едно канче (с дъъълга дръжка) заливаш, поръсваш с пясък и това е.
Re: Фугопълнител за бетонни пътеки
13-12-2016 - 12:29:51
salvador,
Имам останала в мазата около половин опаковка асфалтова смола, ако това е правилното название. Но ми се струва, че на студ е много чуплива, дали не трябва да се добави нещо като я топя, за да е по-пластична като изстине...?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход