Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Консултация

Публикувано от Димитър Николов 
Консултация
29-10-2016 - 19:13:40
Здравейте.Първо да се представя.Казвам се Димитър от Стара Загора съм.Знам че въпросът ми изисква оглед ,консултация на място и всичко както си му е редът,но засега това ми е бъдещ проект ,и по скоро търся мнение за какво точно да се подготвя.Също знам че всеки един от вас е достатъчно зает ,и ще съм ви благодарен за отделеното време.Та по въпросът.Живеем в еднофамилна къща,която по проект е четири етажа плюс мансарда.Навремето на родителите ми възможностите стигнаха до първият етаж .Сега аз търся възможност да построя собствен втори етаж.Та въпросът ми е груба цена за въпросният втори етаж ,но всъщност да дам подробностите.Разгърнатата площ е 214 квадрата.В момента има временен покрив ,който трябва да се махне ,но ми се ще след плочата да се вдигне малко по високо за да се използва като таванско помещение.В момента южната част е вдигната на 2,60 метра а северната на метър,и се получава идеално таванско което е доста удобно за нас.Другото което искам да питам е може ли грубият строеж на етажа да се направи на носещи стени и колони,защото искам да направя размествания от оригиналният проект.А и проектът е може би 15 годишен .Има ли давност и трябва ли да се прави нов?Също има и стълбища което предполагам оскъпява.Доста се отплеснах ,но исках да обясня подробно какво представлява проектът ми.Основният ми въпрос е груба цена за демонтаж на старият покрив ,строителство на етаж и стълбище и нов временен покрив на по високо ниво ,или и аз незнам как точно да го нарека с осб и всичките му изолации.Ще ви бъда благодарен.
Re: Консултация
30-10-2016 - 16:30:49
За покрива имах предвид скатовете,по погрешка съм писал плоча ,извинявам се
Re: Консултация
30-10-2016 - 18:11:44
avatar
около 300 Е ще ви стигнат за м2...Всичко включено,без обзавеждането...
Не се изисква друг проект,просто направете среща с проектанта за да види какво и как ще размествате - това има значение.Спазвайте заложените Ви коти и няма проблеми никакви да имате с общината - иначе е сложно ако ви хванат че нещо не е както трябва.

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход