Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Строеж на дървена къща във Варна

Публикувано от manolski 
Строеж на дървена къща във Варна
04-06-2016 - 14:44:42
Здравейте форума,

От няколко години следя с интерес случващото се тук. Последно време форума е доста позамрял и реших да пусна тема, в която да споделя целия процес по изграждането на моята бъдеща къща.
През 2008 г. с моята приятелка решихме вместо да купуваме апартамент, да си построим къща...... и така започнах да се интересувам от всичко, свързано със строителния процес. Купихме парцел във Варна, но нямахме пари да започнем. През цялото това време досега следя форуми, цени, начин на строителство и т.н. В главата ми се въртяха различни идеи, но накрая се спрях на строителство чрез дървена гредова конструкция и съпътстващите процеси по стенна система, под, покрив и всичко останало.
След известни трудности по оправянето на парцела, сега съм на етап изваждане на ПУП и работа с архитект.
С напредване на процеса ще пускам инфо за цени, снимки и др. Ще се радвам на мнения и съвети от хората в бранша, защото ще имам много неясни неща или такива, в които се съмнявам.
Поздрави на всички.
Re: Строеж на дървена къща във Варна
05-06-2016 - 18:39:28
avatar
Обадете се,ако сте в затруднение да помагам с каквото мога....

Чест и почитание
Re: Строеж на дървена къща във Варна
11-06-2016 - 03:51:40
avatar
Re: Строеж на дървена къща във Варна
13-06-2016 - 17:28:13
Малко инфо за интересуващите се:

Имотът е 355 кв.м., къщата ще бъде двуетажна - 160 кв.м., без мазе.
За ПУП-а съм дал: 50 лв. такса в общината за допускане до изработване на ПУП, 800 лв. на архитекта, 270 лв. такса за входиране в община Аспарухово на ПУП-а и 70 лв. за геоложко становище.
Тахиметрична снимка - 250 лв.
Геоложки доклад - 400 лв.
Архитектурен проект без част конструкция (нея ще ми я прави конструктор, който е по "печен" в дървените конструкции) - 2880 лв.

За сега това е, което имам. По - късно ще пусна и спецификацията на материалите за стенната и подовите системи.

Поздрави,
Re: Строеж на дървена къща във Варна
16-06-2016 - 17:51:21
Пускам инфо за планираните системи:

1. Екстериорна стена - 285 мм.

ОТВЪН

- 8 x 170 мм. фиброциментов сайдинг
- 25 мм. дренажен и вентилационен слой
- 0.5 мм. паропропусклива мембрана
- 1 x 50 мм. каменна вата 50 кг.куб. между хоризонтални летви 40/50 мм.
- 0.5 мм. паропропусклива мембрана
- 12 мм. OSB Egger
- 3 мм. хидроизолираща лента
- 50/100 KVH структурни греди с каменна вата 2 x 50 мм. 30-50 кг.куб.
- 0.5 мм. VARIO мембрана
- 1 x 50 мм. минерална вата 17 кг.куб. между хоризонтални летви 40/50 мм.
- 12.5 мм. огнеупорен гипсокартон

ОТВЪТРЕ

2. Интериорна стена - 131 мм.

- 12.5 мм. огнеупорен гипсокартон
- 3 мм. шумоизолираща лента
- 50/100 KVH структурни греди с вата 2 x 50 мм. 30-50 кг.куб.
- 3 мм. шумоизолираща лента
- 12.5 мм. огнеупорен гипсокартон

3. Подова система 1 етаж - 77 мм.

- 25 мм. дървено дюшеме
- дървени летви 40/50 мм. с 50 мм. подова изолация
- 2-3 мм. хидроизолираща подложка
- бетонна основа

4. Подова система 2 етаж - 240 мм.

- 25 мм. дървено дюшеме
- 3 мм. шумоизолираща подложка /само върху гредите/
- дървени греди 50/200 мм. с 200 мм. подова изолация
- 12.5 мм. огнеупорен гипсокартон

5. Таван 2 етаж - 287 мм.

- 12 мм. OSB таван
- 100 мм. изолация между дъски 20/100 мм.
- 50/100 мм. греди таван със 100 мм. изолация
- 12.5 мм. гипсокартон с латекс
- 50 мм. изолация между летви 40/50 мм.
- 12.5 мм. огнеупорен гипсокартон


Ако имате мнение, забележки или коментари, ще се радвам да споделите.
Re: Строеж на дървена къща във Варна
17-06-2016 - 08:40:58
avatar
Залагате на много тънък гипсокартон - тавана се прави с минимум 18 мм за да издържа на сняг.Ако желаете качество от гипсокартона заложете на двоен такъв - единичният пласт ще пука доста повече на проблемни места.Заложете и на по добра хидроизолация на плочата - вас ще пази все пак от трошене на нерви и пари.По целия периметър на къщата заложете първо ХПС за да не монтирате циментовите и дървени платна директно върху бетона.Това е от мен....другото е Ваш избор

Чест и почитание
Re: Строеж на дървена къща във Варна
17-06-2016 - 12:31:27
Gogol, благодаря за съветите, но не разбрах този коментар ]"тавана се прави с минимум 18 мм за да издържа на сняг".
Върху тавана на втория етаж ще има скатен покрив и снегът няма да има досег с тавана.
А относно хидроизолацията, имате предвид, че тази хидроизолационна подложка не е достатъчна под 5-те см. изолация ли?
А за двойния гипсокартон - на всички стени и тавани ли препоръчвате двоен?

Благодаря за коментара.
Re: Строеж на дървена къща във Варна
18-06-2016 - 13:46:28
avatar
Защо обръщате тогава таваните с ОСБ,а не с гипсокартон - ще излезе по евтина.Ако покрива е с ОСБ тогава ламелата ще ви е тънка,не ,ако я слагате за финиш отдолу.Описаната хидроизолация сте дали 2-3 мм,което е един слой - направете два.Гипсокартона когато е двоен е в пъти по добре като устойчивост и пукнатиноустойчивост - това са препорки от производителите,не от мен,но тук масово не се спазва.Ако имате затруднения - обадете се....

Чест и почитание
Re: Строеж на дървена къща във Варна
20-06-2016 - 17:19:10
Благодаря за съветите.
Ще помисля върху тях. Строежът ще започне прдполагам в началото на следващата година, така че имам време да променя това-онова.
Сега си чакам ПУП-а и идейния проект от архитекта.
После ще пусна снимки.
Re: Строеж на дървена къща във Варна
20-08-2016 - 18:25:42
Висококачествено дълбочинно импрегниране в автоклавна система вакуум налягане с качествени импрегниращи материали.
Размери на подреденият материал: 1x1x6 м.
Цена: 120лв/м3 без ДДС.
Тел. 0887 648830
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход