Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Подмяна на хоризонтални и вертикални щрангове

Публикувано от alana 
Подмяна на хоризонтални и вертикални щрангове
12-12-2015 - 22:27:38
Бих искала да ви помоля за съвет. Предстои ни прословутото безплатно саниране на блока ни. Днес ни казаха, че трябва да подпишем декларация, дали сме съгласни да бъдат подменени хоризонталните и вертикални щрангове. Вертикалните ни щрангове действително са за смяна и аз съм съгласна. Само че, не съм наясно кои точно са хоризонталните щрангове? Преди по-малко от година правихме основен ремонт на баня, смяняхме тръби, плочки, уреди, всичко. Само вертикалните щрангове останаха старите, а ние сменихме хоризонталните тръби след водомера, които влизат в стената и свързват уредите- казанче, умивалник, душ...Тези тръби ли се наричат хоризонтални щрангове, или тези общите в мазето? Питам, защото не ми е ясно какво да отбележа в декларацията, ако имат предвид тръбите, които вече съм сменила, няма как да се съглася да ми се разбива банята.
Другото,което ме тревожи е, че на повечето съседи, вертикалните им щрангове са видими от тавана до пода. Пре мен те са прибрани в нещо като бетонна колона, която си е облепена с плочки, и има доста голям отвор с пластмасова вратичка, през който е достъпът до водомерите.Част от тръбите около водомера се виждат, но нагоре към тавана около тръбите е запълнено с бетон. Направо са си зазидани. Един майстор ги гледа и установи, че има разстояние между самите тръби и бетона, тоест можело да се издърпат отгоре или отдолу. Обаче можело да се наложи и да се разбива. Знаете ли как се процедира в подобни случаи? Много се притеснявам, че покрай тези щрангове ще ми разбият новата баня...
Re: Подмяна на хоризонтални и вертикални щрангове
22-01-2016 - 22:15:27
Хоризонталните са тези в мазето.
За разбиването...както дойде...трябваше да мислите преди да се хванете на тая история с "безплатното" саниране.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход