Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Питане за дренаж

Публикувано от cau 
cau
Питане за дренаж
29-10-2015 - 14:16:53
Здравейте колеги,

натъкнах се на сериозен проблем на който се опитвам да намеря решение. Живеем в къща,която е построена на скат с гръб към планината, т.е водите идват от горе и използват наклона на почвата и всичко се влива в къщата. За момента нямахме сериозни проблеми, долу на първи етаж се усещаше само миризма на влага и по-точно от мазето . Понеже направихме сериозна офанзива на привия етаж ни се наложи да разбиваме пода и да слизаме с 45-50см на долу , което преди години беше дало проблем и влизаше бая влага в кухнята, затова се наложи да бетонираме с 15 -20см бетон. Сега 10 години по късно израснах бая и почнах да задирам тавана smiling smiley, затова се наложи да сваляме нивото на долу с 40-50см и да правим основен ремонт на целия първи етаж. И така от тук започна забавното, трябваше да се направи дренаж на къщата отзад , понеже аз не разбирам хич виках фирма след фирма,обявяваха едни неземни цени за доста сериозен изкоп на долу. Само за пояснение ще кажа ,че от кота нула заедно с изкопа на 50см , горе зад къщата излизаше, че височината идва 2.50см , на горната кота "0". Съответно, по логика щом височината е 2,50см , би трябвало да се слезе под нея с 30см . за да има ефективен дренаж , това поне е според моята логика на неразбиращ smiling smiley. С тази моя логика обяснявах на фирмите идващи да направят дренажа и те въобще не претендираха, че греша. В общи линии трябваше да се прокопае канал от 20м с дълбочина 3м. най-висока точка и 3,5 м. най ниска. Все пак намерих фирма , която направи ръчен изкоп на канала за прилични пари. Канала вече е наличен с тези параметри, дойдеха нови симпатяги които да завършат цялата тази операция с полагането на тръбите, мембраната , геолатекса и удивени ми обясниха, че това било пълно безумие да се колае толкова дълбоко. Само да вметна, че аз лично съм чувал при много сериозно обилни валежи , долу на първия етаж да се чуват шуменото на подпочвените води. На 1,5М. на единия ъгъл на къщата по време на изкопа се вадеха мокри мити камъни. Туша в цялата ситуация ми дойде когато въпросните симпатяги ми обясниха че трябвало да запълня този ров отново с пръст и да остане около 1,0м. най-много където да се положат двоен ред тръби. След 10 дневния , хамалски труд който беше хвърлен в направата на този изкоп, това ми дойде не като гръм а, като нз какво. Сега съм пред брутална дилема , какво да правя, да затрупвам или не, според тях ако долу се сложат тръби на 3,00м. до тях няма да стигне въобще вода заради пръста и било просто без мислено . Ако мога да помоля, някой да даде компетентно мнение, какво да правя, защото вече и аз нз , благодаря много, мога да изпратя снимки или да ги кача за да се погледне ситуацията, безкрайно ще ви бъда благодарен... smiling smiley
Re: Питане за дренаж
02-11-2015 - 18:03:49
avatar
Аз не смятам, че трябва да се фърляте в туш. Още по- добре за Вас. Станало е точно това, което щях да предложа. Двоен дренаж, на различни дълбочини. Единят за дълбоките, другия за плитките води. Слагайте тръби на двете дълбочини, на 3.50 м. и на минус един метър. И като знаете как трябва да се направи, какво слушате тия " всезнайковци"? Мисля, че с този двоен дренаж ще намалите водите поне до 90%.
Re: Питане за дренаж
22-01-2016 - 22:41:40
Това е т.нар. "каскаден" дренаж.
Но човешкия начин да се направи при вдигната някаква конструкция отгоре е с хидравлична къртица, не с изкопи. Лошото е, че по малките фирми я нямат тая техника. Тя не е скъпа, но не върви да я поддържаш ако ще работиш веднъж в месеца с нея.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход