Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

usvoqvane na tavan

Публикувано от Plamena_pd 
usvoqvane na tavan
19-01-2015 - 21:44:11
Zdr,molq vi za saveti ako nqkoi moje da mi pomogne shte sam mn priznatelna.
kupuvam apartament v stolicata nad koito po notarialen akt prenadleji tavansko pomeshtenie koeto iskam da remontiram i usvoq kam apartament (neshto kato mezonet).v notarialniq akt pishe che imam pravo na stroej.ta vaprosa mi kam vas e dali nqkoi znae kak stoqt neshatat sas stroeja i dolko grubo shte mi struva izdiganeto na stenite.tavana e 27 kv metra
Re: usvoqvane na tavan
19-01-2015 - 22:25:49
Ако искаш някои да ти помогне е добре да го мотивираш да го направи - например като пишеш ясно и разбираемо на кирилица.
'Отстъпено право на строеж" означава , че са ти продали апартамента без земята.
Колко пари ще ти излезне зависи точно какво ще правиш. Със сигурност се готви за нещо над 10 000 лв за целия ремонт - минимум ще ти трябва стълба и минимално оправяне на стаите - шпакловка, боя, таван, подове, врати.

[www.coroflot.com]
[www.passive.bg]
Re: usvoqvane na tavan
19-01-2015 - 22:48:57
искаш да кажеш че за издигане на 4 стени (27кв.метра) ще ми трябват 10 000лв.
Re: usvoqvane na tavan
19-01-2015 - 22:49:59
има и пренадлежаща земя кам апартамента
Re: usvoqvane na tavan
20-01-2015 - 09:10:14
За да издигнеш 4 стени по 27 кв.м. ще ти трябват:
- при тухла четворка 31 лв/м2 или 837 лв.
- при единична тухла 26 лв./м2 или 702 лв.
- при еидничен гипсокартон 27 лв./м2 или 729 лв.

[www.coroflot.com]
[www.passive.bg]
Re: usvoqvane na tavan
20-01-2015 - 10:14:28
Като начало ще е необходимо съгласие на етажните собственици по реда на ЗУЕС, както и съгласие на непосредствените съседи по реда на ЗУТ. После - проектна документация в обем и съдържание според категорията на строежа, съгласувана и одобрена по съответния ред. Ако се окаже, че е необходимо учредяване на право на надстрояване, нещата ще се усложнят допълнително. После - изпълнение и въвеждане в експлоатация. Със сигурност необходимият финансов ресурс ще е доста над упоменатите 10 000 лв.
Re: usvoqvane na tavan
20-01-2015 - 18:39:13
Със сигурност ще трябва да искате съгласието на съседите Ви.Накарайте ги да се подпишат и отидете в общината с искане за частично изменение на архитектурата.След това си намерете някой да Ви извърши строителството за около 35-40 лв.труд и 50-60лв.материал.
Re: usvoqvane na tavan
20-01-2015 - 18:43:42
само съгласието на съседите ли ми е нужно зада започна ремонта или ми трябва и разрешително от общината
Re: usvoqvane na tavan
21-01-2015 - 09:21:26
Ще Ви трябва разрешение от общината, разбира се. А и доста други неща преди него.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход