Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Двускатен покрив

Публикувано от duke 
Re: Двускатен покрив
31-12-2014 - 13:33:35
Quote
Радост
Quote
koko29
Да попитам и аз нещо smiling smiley Ако построя къща на 2 етажа, като над вторият няма плоча, а директно покрива, това ще се отрази ли на цената за строеж /отрицателно разбира се/ и с колко %? Става въпрос за около 65-70 кв.м. на етаж. И ще се отрази ли на отоплението и охлаждането на вторият етаж?


Въпросът ми е с какво ще се отоплявате.

Вероятно камина с водна риза или климатици.... не съм решил още.
Re: Двускатен покрив
03-01-2015 - 00:59:05
avatar
Ако няма плоча, то ще трябва да има някаква усложнена и подобрена система, която да задържи покрива на стените. Предполагам, че архитекта ще ги направи / стените / двойно по-дебели и с доста сериозни бетонни пояси, за които да се хване покрива, който сам по себе си ще е нестандартно изпълнение, т.е. по-скъпо. Мисля, че няма да спестите пари , ако нямате плоча.

www.sechkov.com
Re: Двускатен покрив
06-01-2015 - 08:36:40
Quote
koko29
Quote
Радост
Quote
koko29
Да попитам и аз нещо smiling smiley Ако построя къща на 2 етажа, като над вторият няма плоча, а директно покрива, това ще се отрази ли на цената за строеж /отрицателно разбира се/ и с колко %? Става въпрос за около 65-70 кв.м. на етаж. И ще се отрази ли на отоплението и охлаждането на вторият етаж?


Въпросът ми е с какво ще се отоплявате.

Вероятно камина с водна риза или климатици.... не съм решил още.

Здравей коко,
прилагам някой снимка как би изглеждал покрива който си представяш
[media.snimka.bg]
[media.snimka.bg]
[media.snimka.bg]
Извинявам се за качеството но с това разполагам в момента.
Как си представяш стаите при тази ситуация. Ако климатиците са ти основния източник за топлина ще видиш доста зор.

[www.radistroi.com]
+359 899 838 240
Re: Двускатен покрив
07-01-2015 - 22:43:06
Този таван е доста.................. как да се изразя деликатно...... май не мога - грозен!
Въпреки това няма ли други решения като окачен таван с някаква топлоизолация? Приложеният линк е на къща, която според мен няма плоча под покрива. Иначе не знам дали би постигнал тази цена. Но все пак строителите ще кажат, може и да е нормална.

[www.gotovproekt.com]



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2015-01-07 22:45 от koko29.
Re: Двускатен покрив
08-01-2015 - 00:29:50
avatar
62 000 без фундамента. И той е около 10 000 лв, а може и нагоре. Зависи от дълбочината. И другите неща , които пише , че не включват: геодезия, верт. планировка и т.н. още около 1500 - 2500 лв.
И тази къща се връзва около 75 000 лв. Толкова излиза някъде. Може и по-евтинко. Но не с много. И после огради и екстри по двора. И там около 10 000 лв.
Интересно ми е защо скътават цената на фундаментите, като те са най-скъпи.

Ето сега ще ви пусна къща, дето я свършихме преди месец. Там до първа плоча + нея, човека плати 30 000 лв. Имаше много бетон, арматура, греди и прочее. Къщата му е също около 100 кв.м. , но на един етаж, което оскъпява фундамента. При Вас ще е по-евтин, освен, ако няма подпочвени реки и камъни и други неща, за което трябва да набивате сонда преди да почнете каквито и да искате неща да строите.

Значи от сайта ще ВИ искат около 400 евро на квадра за до ключ, аз давам в моя сайт около 300-350- евро на квадрат, другаде, при голями майстори оптимисти дават и около 250 евро, но там вече явно са някое благотворително дружество. Моя съвет е с по-малко от 40 000 евро да не започвате да строите тази къща. Но за всичко е необходима количествена сметка, което пък хората от сайта я дават без пари, което е добре. И ще е още по-добре, ако наистина тази количествена сметка отговаря на проекта на къщата.







Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2015-01-08 00:38 от personall.
Re: Двускатен покрив
16-01-2015 - 11:51:06
Ако желаете още съвети,направете си последната плоча,а отгоре едно уютно таванско помещение с естествена светлина влззаща през покривни капандури.Човек никога не знае какво ще му е в главата след години време.
Re: Двускатен покрив
16-01-2015 - 20:20:17
Аз ти препоръчвам на покрива да не слагаш бетонна плоча - правил съм го вече на доста проекти (включително на баща ми на къщата) както и другия вариант с бетонна плоча. Конструкцията става доста по-лека и от там по-добра като поведение при земетръс и цена. Изолацията ти нищо не зависи от бетонната плоча, а от това колко вата ще сложиш.

Ето една снимка от такъв строеж:


В проекта се залагат бетонни пояси/греди през 3-4 метра и на тях стъпват дървени греди със сечение 8/16 или 8/18.
Това което виждаш на снимката е самата конструкция. После между гредите се пълни с вата 18 см, после още 10 см вата и отдолу гипсокартонен таван. Отвътре нищо не се разбира дали покрива е бетонен или не.

[www.coroflot.com]
[www.passive.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2015-01-16 20:33 от Tsilkov.
Re: Двускатен покрив
17-01-2015 - 10:43:45
avatar
Кефи ме,но конденза къде отива!? Гипсокартон на тавана ми изглежда така все едно се работи по държавна поръчка....

Чест и почитание
Re: Двускатен покрив
17-01-2015 - 19:36:10
Кой точно конденз имаш предвид и с какво мислиш че стоманобетонната плоча му влияе?

Конденза от керемидите (независимо метални, битумни или керамични) се обира от подпокривното фолио и вентилируемия слой между летвите над дъсчената обшивка:


Влагата отвътре на сградата пък се спира преди минералната вата (под тази на симката ) с пароизолационно фолио:


Ето една снимка с двата вида таван (къщата е на полунива) - виждаш ли разлика между бетонния и дървения с гипсокартонен таван:


[www.coroflot.com]
[www.passive.bg]
Re: Двускатен покрив
18-01-2015 - 11:26:18
avatar
Привет! Аз разлики не виждам, въпроса е ,че пишем във форум,където ,ако беше описал това така,както е сега - даже нямаше да се включа....
Не бива така,на час по лъжичка - описвайте цялата система или механизъм - хората и без това вече се чудят на кого да вярват - поне да им предоставим пълната информация!!!
Хубав и успешен ден!
Така описано - всичко си заслужава,но ако го пресметнете в цифри се получава приблизително еднаква сума.Като един представител на по възрастното поколение,аз лично се спирам на плоча!
*drunk*

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход