Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Двускатен покрив

Публикувано от duke 
Двускатен покрив
17-12-2014 - 23:17:01
Здравейте,предстои ми проект и после строеж на къща около 80м2 на един етаж.Въпросът ми към вас е какъв покрив да избера.Аз съм се спрял на двускатен,но архитекта твърди че няма да се получи .Спрял съм се на този вид,защото искам по някакъв начин да се използва и таванската част.Възможно ли е това или архитекта е прав?
Само да вметна,че аз искам покрива да е с наклон 1:1 или 1:1,5.Размерите на къщата ще са от порядъка на 8,5*8,5.Благодаря
Re: Двускатен покрив
18-12-2014 - 09:19:59
Само да оточня за наклона.Само искам да е от порядъка на 35-45 градуса
Re: Двускатен покрив
19-12-2014 - 10:44:09
avatar
Да не сме в скандинавските страни? Какъв е тоя наклон и как ще стане обитаем тавана без надзид?
Общо взето напишете малко повече инфо

Чест и почитание
Re: Двускатен покрив
24-12-2014 - 14:58:14
Quote
duke
Възможно ли е това или архитекта е прав?
Възможно е , а архитекта е прав и неправ *angel*. Това е сграда, а не тест по математика - ако имаше един отговор нямаше да има нужда от архитект. Въпросът е какво искаш, за какво имаш пари и какво ти позволява терена. Работата на архитекта е с твоя помощ да направи оптималната сграда отговаряща на предните ти три изисквания.

Що се отнася до самия двускатен покрив - той е по-използваем от четирискатния, но имай в предвид че при 45 градуса наклон и 8,5 плоча в единия край ще си на нула а в средата на 4,5 - дали това е пространството което искаш и за какво ще го ползваш? Такъв голям покрив ще струва и повечко пари - 100-150 лв./м2 от наклонената площ на самия покрив. Не е без значение и че на практика вдигаш цял етаж които е на 60%-100 от цената на нормален етаж.
Re: Двускатен покрив
27-12-2014 - 12:30:59
Не е задължително при използването на жилища мансадра да се прави покрив с такъв голям наклон, освен ако не искате архитектурно да изглежда така. Има вариянти, които са доста по-лесни и евтини за изпълнение. Първата ми идея е да се направи надзид преди самия покрив, при него можете да избирате видове покриви (двускатен, четирискатен). Може да добавите към покрива и прозорци (препоръчвам) velux така ще се получи един доста уютен жилищен подпокривен етаж (мансарда). Ако пък все пак сте решили да си ползвате етажа за зимните гуми на колата, може да минете на по евтин вариянт за прозорци като bramac може да разгледате снимков материал на такъв вид покрив тук.

[www.radistroi.com]
+359 899 838 240
Re: Двускатен покрив
27-12-2014 - 16:39:38
avatar
Напълно съгласен с Радост!!!
*book*

Чест и почитание
Re: Двускатен покрив
27-12-2014 - 23:31:38
В крайна сметка се споразомяхме на наклон около 35 градуса и надзид 80 см.Благодаря за препоръките
Re: Двускатен покрив
28-12-2014 - 15:14:49
Да попитам и аз нещо smiling smiley Ако построя къща на 2 етажа, като над вторият няма плоча, а директно покрива, това ще се отрази ли на цената за строеж /отрицателно разбира се/ и с колко %? Става въпрос за около 65-70 кв.м. на етаж. И ще се отрази ли на отоплението и охлаждането на вторият етаж?
Re: Двускатен покрив
28-12-2014 - 16:49:32
avatar
аз бих направил плоча - не е само до цена,но и до калкулирани по малки загуби за отопление за в бъдеще....А и постройката ще е много по стабилна....
Относно цената - сега тя ще ви се види по голяма,но за в бъдеще бихте съжалявали,ако не сте направили...

Чест и почитание
Re: Двускатен покрив
28-12-2014 - 21:52:08
Quote
koko29
Да попитам и аз нещо smiling smiley Ако построя къща на 2 етажа, като над вторият няма плоча, а директно покрива, това ще се отрази ли на цената за строеж /отрицателно разбира се/ и с колко %? Става въпрос за около 65-70 кв.м. на етаж. И ще се отрази ли на отоплението и охлаждането на вторият етаж?


Въпросът ми е с какво ще се отоплявате.

[www.radistroi.com]
+359 899 838 240
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход