Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Избор на машина мазилка

Публикувано от kosi98 
Избор на машина мазилка
26-04-2014 - 16:25:11
Здравейте предстой ми мазане на 3 стай от нова къща Моля да ми препоръчате на каква машина мазилка да се спра Варо-циментова или гипсова и на коя фирма
Re: Избор на машина мазилка
28-04-2014 - 14:47:56
avatar
При вароцимента влагата ще си е заминала след около месец,при гипсовата след около 5....така ,че сам решете.
И при двете ще се използва за финиш гипс,така че не виждам съществени други разлики.Разходните им норми също са сходни...

Чест и почитание
Re: Избор на машина мазилка
02-05-2014 - 14:10:03
Майстора ми предложи да ползваме материали на baumit.Цената която ми предложи е 5 лева на квадрат Като ми препоръча Варо-цимент Но се чудя на коя да се спра Baumit Primo 2,Baumit MPA 35,Baumit MPI 25
Re: Избор на машина мазилка
05-05-2014 - 09:30:52
Гипсовата е по-фина, но не е подходяща за влага. Циментовата е задължителна за влажни помещения, мази и т.н. В/у нея е безсмислено да се слага гипсов финиш, който при влага би паднал. Ако е за мази, може да се завърши с циментова шпакловка. Боята задължително влагоустойчива.
Re: Избор на машина мазилка
08-09-2014 - 19:26:09
На пазара се предлагат много видове гипсови мазилки, но най-качествена е гипсовата мазилка на Кнауф и рабира се малко по-скъпа.
Re: Избор на машина мазилка
12-09-2014 - 02:11:34
Правилно си се спрял на машинна мазилка. Мази и всички бани направих с вароциментова. Останалото гипс. Гогол е казал всичко. Моят съвет е вземи турска или друга еВтина. Не се връзвай на номера "мерцедеса" на мазилките.
Успех

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Избор на машина мазилка
12-09-2014 - 08:45:10
avatar
*drunk**ok**bow*

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход