Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Груб строеж ......за начинаещи

Публикувано от deltatur 
Re: Груб строеж ......за начинаещи
23-01-2021 - 15:55:08
Информирам ви че предстои леко поскъпване на материалите в строителството

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
Re: Груб строеж ......за начинаещи
30-01-2021 - 19:01:49
И отново поскъпва арматурата

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
Re: Груб строеж ......за начинаещи
01-02-2021 - 08:02:09
Quote
deltatur
И отново поскъпва арматурата

Затова за малки къщи има друга, "безарматурна" технология smiling smiley
Re: Груб строеж ......за начинаещи
01-02-2021 - 16:37:53
Знам Росене но тя е по скъпа от арматурната технология дори и цената да стане 2 лв/кг. Така че това не е алтернатива засега.

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
Re: Груб строеж ......за начинаещи
02-02-2021 - 08:10:47
Quote
deltatur
Знам Росене но тя е по скъпа от арматурната технология дори и цената да стане 2 лв/кг. Така че това не е алтернатива засега.

Абе не знам...Да се изпълни кофраж, полагане на бетон, армировка, зидария...все дейности, които изискват квалификация, за да се изпълнят качествено.
Последно бях на една къща, дето стената от долу до горе имаше 7 см разминаване smiling smiley

А сглобяемото е като Лего.



Re: Груб строеж ......за начинаещи
03-02-2021 - 17:19:15
Ами поскъпването на металите важи и за олекотените профили. Някакси няма уют в къща с метална конструкция за мен

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
Re: Груб строеж ......за начинаещи
15-02-2021 - 13:29:44
В интерес на истината тази поправка в ЗУТ която я подготвят аз я подкрепям защото иначе много клиенти остават заблудени и не знаят че никой не отговаря за пътя пред къщата му ако е частен, никой няма да му сложи контейнер за боклук, никога няма да мине снегорин, никога няма да има тротоар,никога няма да има улично осветление, никой не отговаря за трасето на ел.захранването и ВиК

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
Re: Груб строеж ......за начинаещи
30-03-2021 - 14:36:01
Стопли се и наплива на клиенти започна.....желая късмет на всички колегиsmileys with beer

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
Re: Груб строеж ......за начинаещи
07-04-2021 - 14:17:57
Приятелски съвет към клиентите. Моля ви не се съблазнявайте от евтините готови проекти. Първо след като си платите доработките по проекта за да се приспособи към вашият парцел ви излиза почти същата цена на и дивидуален проект и второ почти всички готови проекти са за 9 та степен земетръс а ако вие сте в зона с 8 ма стемен, просто плащате грешни пари за излишна арматура и куп други работи.

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
Re: Груб строеж ......за начинаещи
11-09-2021 - 03:10:07
Здравейте,
Лесното мина - парцела е наличен, ПУП и договори за присъединяване към ВиК и ЧЕЗ също. Сега е ред да се започне проект на бъдещата къща, но тъй-като парите са основен фактор, започват размислите и смятам, че е най-разумно да се спести квадратура, от която можем да се лишим, отколкото от качество на труд и материали, затова се ограничавам до около 80-90м2.
Въпросът ми е, кое би било по-икономично от финансова гледна точка - къща на един етаж с площ 90м2 или къща на два етажа, съответно по 45м2. Също така, покривът, предполагам двускатов ще е по-евтиният вариант, трябва ли да има плоча под него или не и също виждам, че има такива, който са с по-високо било и е възможно използването на подпокривното пространство и такива, при които билото на къщата е повдигнато - какви са предимствата и недостатъците на двата типа.

Поздрави!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход