Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Груб строеж ......за начинаещи

Публикувано от deltatur 
Re: Груб строеж ......за начинаещи
28-05-2020 - 16:10:14
Здравейте,

Имаме намерение да си строим къща и имам няколко въпроса, ако някой с опит може да отговори...

Като начало не сме се спрели на мястото все още - къщата ще е в Стара Загора може би в някой от крайните квартали като Железник. Харесал съм няколко парцела, но не мога да се ориентирам дали цената е добра или не - 30 евро на квадрат добра цена ли е за УПИ в крайната част на града?

Конкретно ми трябва парцел около декар - тези които съм се спрял са в тези региони. Другото нещо е, че са в близост до кооперации - това значи ли, че ще е безпроблемно и по-евтино да се прекара ток и вода/канализация, тъй като не ми се занимава със септични ями.

Конкретно единият парцел е съсдеден на триетажна (четири с тавана) кооперация, но въпросната кооперация е почти до края на парцела - може би има 3-4 метра отстояние от края на парцела до кооперацията - това проблем ли е и какви изисквания има за отстояние от сградите? Питам, защото ми се иска къщата да е точно в този ъгъл, който е до кооперацията, тъй като до тази част на парцела има асфалтов път, което е голям плюс.

Също така ще искаме някаква ограда - възможно ли е да се провери това преди закупуване на парцела - дали има ограничения за оградата? Защото доколкото знам се иска разрешение за ограда и е възможно примерно да не се разрешава строене на 2 метрова ограда, а на мен ми се иска да е около 2 - 2.5м тухла.

И относно оградата - какви са цените на оградите на л.м. ? Не искам нещо претенциозно, но не ми се ще да е мрежа/телена, а масивна - нещо към 2.50м но за да се огради парцела ще трябва доста... близо 180-200 метра по мои сметки.

Как стоят нещата със сондите? Във всеки парцел ли има възможност или е възможно да няма вода отдолу или да не се разреши? Тъй като е важно да има сонда за поливане. Също така ми се иска да направим един басейн - не много голям - примерно 10 на 6 метра - но все пак ще е добре да има сонда, за да не се ползва чешмяна вода.

И като цяло какви препоръки може да дадете за човек, който е решил да си строи къща, но още не разполага дори с парцел - какви проучвания трябва/може да се направят на парцела преди покупката? Конкретните парцели имат лека денивелация, но е пренебрежима. Като цяло това са нещата, които ме интересуват - ще съм благодарен за всякакви съвети.

Поздрави!
Re: Груб строеж ......за начинаещи
29-05-2020 - 16:39:29
Здравейте
От всичките ви въпроси нито един не касае темата строителство.
1. цената на парцелите е приоритет на агенциите за недвижими имоти а не на строители.
2. Захранването с свежата вода и канализацията се определят от съответното ВиК дружество а не от строителя.
3. Отстоянията за сградите и разположение в парцела е работа на архитекта а не на строителя
4. Оградата и височината и също е приоритет на архитекта.
5.Сондата е приоритет на сондажните фирми.

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
Re: Груб строеж ......за начинаещи
09-06-2020 - 16:25:54
Здравейте,

Като цяло търся строител, който да може да се заниме с възможно най-много от горните точки, затова и задавам такива въпроси... Предполагам от опит все някой ще може да каже, примерно дали има вероятност да няма как да се сложи сонда, колко излиза средно цената на ограда и т.н.

Както споменах по-горе, в момента съм във фаза избор на парцел - набелязал съм си няколко и затова ми се иска да се консултирам със строител предварително дали парцелът си заслужава и дали може да се провери предварително дали нещо може да създаде евентуални проблеми при строителството.

Доколкото виждам и вие сте строител и то от Стара Загора, но да разбирам, че се занимавате единствено с грубия строеж? Не строите огради, не се интересувате от състоянието на парцелите и доколко са годни за строителство и т.н.

Имам интерес да строя и дори може с вас да говорим за евентуалния строеж, ако проявявате интерес и имате свободни бригади, но първо исках да си отговоря на някои въпроси, тъй като предвид че още не съм закупил парцел, искам да го проуча предварително било то и с евентуалния строител....
Re: Груб строеж ......за начинаещи
15-09-2020 - 13:31:32
свържете се с мен по телефон, тук не е мястото

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
Re: Груб строеж ......за начинаещи
03-10-2020 - 15:44:37
Резултатът от пандемията е че рязко се повиши строителството на къщи, явно с цел хората да се социално изолират.

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
Re: Груб строеж ......за начинаещи
04-10-2020 - 10:38:06
Quote
deltatur
Резултатът от пандемията е че рязко се повиши строителството на къщи, явно с цел хората да се социално изолират.

Според мен все повече хора са помислили трезво и са преценили, че да дадеш 150 х.лв. за къща с двор в близко до града село, е много по-добре, отколкото да дадеш същите пари за "кутийка" в центъра с размери 75м2 по нот. акт, но всъщност са 62м2.
Re: Груб строеж ......за начинаещи
04-10-2020 - 18:03:24
Росене ами някой трябва да плати общите части на сградатаhot smiley

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
Re: Груб строеж ......за начинаещи
17-12-2020 - 19:37:11
Рязко ще се покачва цената на арматурата.....да знаете

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
Re: Груб строеж ......за начинаещи
25-12-2020 - 16:59:24
Честита Коледа на всички колеги и клиенти. Желая ви здраве, късмет и благоденствие.

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
Re: Груб строеж ......за начинаещи
09-01-2021 - 17:33:09
Честита нова година на всички.....бъдете ЗДРАВИ.......другото само идва

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход