Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Груб строеж ......за начинаещи

Публикувано от deltatur 
Re: Груб строеж ......за начинаещи
31-03-2019 - 10:06:36
Quote
deltatur
е сега вече няма да е така с таз промяна, макар че ако не се намеси сега активно инспекцията по труда всичко ще е напразно

Промяната вече е обнародвана в ДВ.
Проблемите с Инспекцията по труда и други безполезни институции са че не искат да им правят нищо. Идват на обекта, проверяват мен, другите се разбягват като мишки пред очите им, и нищо.
В много държави санкциите са за инвеститора или собственика, който наема такива работници. Просто решение, с добри резултати.
Re: Груб строеж ......за начинаещи
31-03-2019 - 12:34:51
малко съм песимист дали това ще проработи, сега ще се навъдят фирми фантоми с лицензи в камарата за да се разреши строителната линия а работниците пак ще работят като бригади, собственика ще се оправдава че е сключил договор с фирма и това е........... а фирмата фантом пак едва ли ще плащат данъци........... кой ще контролира процеса според теб

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
Re: Груб строеж ......за начинаещи
05-04-2019 - 12:12:03
Е то колега ако КСБ издава удостоверения на фирми-фантоми, и ако собственика/инвеститора е тъп да не проучи фирмата предварително, няма спасения.
Но все пак, аз съм обиколи над 30 държави по света на различни континенти, правил съм обекти Германия, Ирландия, Швеция, и съм се запознал с нещата там, мисля, че и тук биха работили, ако се иска.
Re: Груб строеж ......за начинаещи
05-04-2019 - 14:01:01
Ами точно така се издават удостоверенията колега, хващаш един клошар регистрираш му ЕООД , и след 20 дни фирмата е с лиценз като нова фирма.......камарата ги интересува само да ти вземат 1500 те лева . С този лиценз се вади строителната линия на собственийа и се започва обекта пак на ниска цена. Каквото и да стане от там нататък, собственика ще се оправдава че има договор с фирма и той не знае нищо. Отговорен е клошара, ама и той не е отговорен щото фирмата е ЕООД и няма никаква отговорност освен с 2-та лева уставен капитал Така че както ти казах без намеса на инспекцията по труда нищо няма да стане а това нещо не ми се вярва..........ами бригадите които правят довършителните работи.....като заключат вратата кой ще ги хваща..........нищо в Бг не е домислено

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2019-04-05 14:05 от deltatur.
Re: Груб строеж ......за начинаещи
06-04-2019 - 10:46:31
Quote
deltatur
Ами точно така се издават удостоверенията колега, хващаш един клошар регистрираш му ЕООД , и след 20 дни фирмата е с лиценз като нова фирма.......камарата ги интересува само да ти вземат 1500 те лева . С този лиценз се вади строителната линия на собственийа и се започва обекта пак на ниска цена. Каквото и да стане от там нататък, собственика ще се оправдава че има договор с фирма и той не знае нищо. Отговорен е клошара, ама и той не е отговорен щото фирмата е ЕООД и няма никаква отговорност освен с 2-та лева уставен капитал Така че както ти казах без намеса на инспекцията по труда нищо няма да стане а това нещо не ми се вярва..........ами бригадите които правят довършителните работи.....като заключат вратата кой ще ги хваща..........нищо в Бг не е домислено


..........нищо в Бг не е домислено


Това е достатъчно smiling smiley
Re: Груб строеж ......за начинаещи
21-04-2019 - 17:48:57
Нека надзорните фирми не спекулират с това че обекта като се изпълнява от фирма и клиента е длъжен да ползва тях за техническо ръководство. Нека да се знае че клиента може да си наеме физическо лице с необходимата квалификация за техническо ръководство. Пиша го това по повод че вече на 3 обекта надзорни фирми заблуждават клиентите че само те могат да им извършват тех. ръководство и им искат четири пъти повече пари.

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
Re: Груб строеж ......за начинаещи
26-04-2019 - 22:10:50
колко върви сега цената на грубия строеж като се има в предвид че къщата няма да има сложна форма само прави ъгли в Сливен не ме бърка фирма или бригада къщата ще е към 70 кв.
Re: Груб строеж ......за начинаещи
02-05-2019 - 17:49:50
Re: Груб строеж ......за начинаещи
04-05-2019 - 18:54:13
грубо 70 квадрата от тях 15 са веранда. терена е без наклон без мазе просто плоча и на гредоред няма да има плоча преди тавана
Re: Груб строеж ......за начинаещи
05-05-2019 - 13:43:45
20000 лв труд груб строеж

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход