Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Груб строеж ......за начинаещи

Публикувано от deltatur 
Re: Груб строеж ......за начинаещи
18-12-2016 - 15:28:43
Разбира се че колегите трябва задължително да покажат изпълнени от тях обекти и не само аи да се говори с собствениците дали са доволни от строителя
Re: Груб строеж ......за начинаещи
24-12-2016 - 13:06:40
В нашия край никой няма да те наеме ако не те е проверил.
Re: Груб строеж ......за начинаещи
05-01-2017 - 14:53:36
Quote
ivosladur
При нас излиза арматура 46кг. на м2 и бетон 0.65м3 на РЗП не е ли много бетона и желязото . 150кв къща +75кв.маза на 50м.от мен им излезе 25000лв. груб строеж само материалите . На моята само бетона и арматурата е 25000лв.
Наистина има презапасяване с желязо. Нормалното за къща е около 35-40 кг/м2 от РЗП-то. Но съм виждал и много по-фрапиращи случаи, например над 50 или дори 60 кг. Съгласен съм, че безопасността е преди всичко, но трябва да се намери златната среда. И понеже това е най-трудно, проектантите просто слагат чувствително повече. Все пак няма да плащат те сметката. И какво следва, инвеститорът започва да се чуди от къде какво да спести и най-често прави икономии откъм труд, а оттам идват други проблеми...
Re: Груб строеж ......за начинаещи
27-01-2017 - 11:24:30
Много правилно колега*ok*
Re: Груб строеж ......за начинаещи
31-01-2017 - 22:04:59
avatar
Тази година ще е лудница. От сега съм зает за цялата 2017 г. Евентуално още една къща да се направи октомври, ноември. Спрял съм всички ремонти на входове, гаражи, септични ями, улици и работа извън София. Усилено се правят довършителни и основни ремонти на апартаменти, къщи. Там до лятото всичко е заето. Така обичам - да няма празно.
Re: Груб строеж ......за начинаещи
08-02-2017 - 13:44:42
Радвам се Данчо и при мен е така*beer*
Re: Груб строеж ......за начинаещи
13-02-2017 - 10:17:37
Здравейте! Включвам се не само като нов потребител, а и абсолютно начинаещ в строителството и се надявам във Ваше лице да открия огромна помощ в предстоящият ми строеж на Фамилна къща. Като за начало ще моля да ме ориентирате в добри строители, които стоят във Варна. къщата ще е с чисто РЗП 378 кв.м. с плосък покрив. Другата седмица, ще ми бъде готов конструктивния план и ми се иска да се съм по-точно ориентирана в ориентировъчната цена за груб строеж. За мен груб строеж не ми е много ясно какво включва. Извинявам се за лаишките върпоси!
Re: Груб строеж ......за начинаещи
13-02-2017 - 11:44:00
Груб строеж - изкопи , бетонови конструкции , зидарии, покрив и дограма.
Цени - във Варна са едни във Видин са други. По-добре на местно ниво си проучете за цени и съберете оферти от поне две фирми. Но задължително фирма с регистрация в КСБ, защото някой после трябва да подписва за въвеждане в експлоатация.
Re: Груб строеж ......за начинаещи
13-02-2017 - 16:38:37
Колега , сигурен ли си за дограмата??*drunk*
Re: Груб строеж ......за начинаещи
13-02-2017 - 16:46:26
Ех, Лазарова........от къде да гадаем за количеството на арматурата ти та да ти кажем колко ще ти струва твоята къща. Ако не си се консултирала с колега къде да ти направят проекта най вероятно си изгоряла поне с 15000 лв преразход на арматура. Хайде публикувай си количеството тука та да видят всички за какво става въпрос и аз лично ще ти отговоря на всички въпроси които те интересуват
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход