Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Инвестиция в по-горен клас имот

Публикувано от buffet 
Инвестиция в по-горен клас имот
30-12-2013 - 00:30:58
Здравейте!

Имам заделени пари, за които не мога да намеря добра възможност за инвестиция и тъй като лихвите по депозитите намаляха значително, обмислям да вложа 200-250 хиляди лева в добър апартамент. Насочил съм се към кварталите Изгрев, Изток, Лозенец, Иван Вазов и донякъде Хладилника + централната част, но с приоритет са първите 4. Стана ми ясно, че апартамент с добри довършителни работи като цяло е неизгоден за покупка и по-добре е да се вземе на шпакловка или да е за ремонт, защото е по-изгодно сам да го довърша. Остана ми да намеря отговор на само един въпрос, който ще определи какво точно ще правя и се надявам да може да ми помогнете. Дилемата ми е до каква степен да е луксозно изпълнението. При определени обстоятелства съм склонен да увелича бюджета до 250-300 хиляди.

Бихте ли ме ориентирали за приблизителната стойност на довършителни работи на апартамент 120 м2 със следното качество, което условно съм разделил на 2 групи:

I група
1. [www.dezona.com]
2. [www.dezona.com]
3. [www.dezona.com]
4. [www.dezona.com]

II група
1. [www.dezona.com]
2. [www.dezona.com]
3. [www.dezona.com]
4. [www.dezona.com]

Интересува ме каква е цената на довършителните работи на 1 квадрат в двата случая. Мерси предварително.
Анонимен потребител
Re: Инвестиция в по-горен клас имот
31-12-2013 - 15:20:15
г-не,

Изглежда сте задали въпроса си на неправилното място, в този форум брокерите колкото и странно да ви изглежда ги занимават въпроси които не са от тяхната компетентност, не очаквайте помощ от тях
Re: Инвестиция в по-горен клас имот
03-01-2014 - 12:11:03
Quote
buffet


Интересува ме каква е цената на довършителните работи на 1 квадрат в двата случая. Мерси предварително.

Здравейте!
Довършителните работи по едно жилище са толкова широко понятие, маржът на цените е огромен / понякога в десетки пъти!/, понеже зависи от много неща / качество на материали, качество на труд, срокове, начално състояние, условия на достъп, гаранционни условия и пр, и пр.../. Така че няма никакъв начин да получите конкретен отговор тук, а ако някой все пак се ангажира с подобно упражнение - това ще е сигурен знак за несериозно и дори подвеждащо отношение.
Моят съвет е първо да уточните детайлно своите изисквания, а после да пуснете запитвания до фирми, занимаващи се с довършителни работи. След като съберете офертите, ще имате база за питания, сравнения и размисъл.
Успех!
Re: Инвестиция в по-горен клас имот
03-01-2014 - 12:14:27
Quote
Ани Василева
г-не,

Изглежда сте задали въпроса си на неправилното място, в този форум брокерите колкото и странно да ви изглежда ги занимават въпроси които не са от тяхната компетентност, не очаквайте помощ от тях

Драга госпожо, само в умовете на пациентите на холандските психиатрии, които се сънуват като инвеститори в Банско, Гърция и Дубай, брокерите на НИ се занимават / и са детайлно компетентни/ с конкретни строителни дейности, в т.ч. - и довършителни работи!
Приятен ден!
Re: Инвестиция в по-горен клас имот
03-01-2014 - 21:46:53
Quote
buffet
Здравейте!

Имам заделени пари, за които не мога да намеря добра възможност за инвестиция и тъй като лихвите по депозитите намаляха значително, обмислям да вложа 200-250 хиляди лева в добър апартамент. Насочил съм се към кварталите Изгрев, Изток, Лозенец, Иван Вазов и донякъде Хладилника + централната част, но с приоритет са първите 4. Стана ми ясно, че апартамент с добри довършителни работи като цяло е неизгоден за покупка и по-добре е да се вземе на шпакловка или да е за ремонт, защото е по-изгодно сам да го довърша. Остана ми да намеря отговор на само един въпрос, който ще определи какво точно ще правя и се надявам да може да ми помогнете. Дилемата ми е до каква степен да е луксозно изпълнението. При определени обстоятелства съм склонен да увелича бюджета до 250-300 хиляди.

Бихте ли ме ориентирали за приблизителната стойност на довършителни работи на апартамент 120 м2 със следното качество, което условно съм разделил на 2 групи:

I група
1. [www.dezona.com]
2. [www.dezona.com]
3. [www.dezona.com]
4. [www.dezona.com]

II група
1. [www.dezona.com]
2. [www.dezona.com]
3. [www.dezona.com]
4. [www.dezona.com]

Интересува ме каква е цената на довършителните работи на 1 квадрат в двата случая. Мерси предварително.
В момента завършвам такъв ремонт.С подмяна на ВиК и дограма с реконструкция на ел.инсталацията между 550 и 650 лева на квадрат.Говоря за стила който си показал че искаш.И с обзавеждането и с кухненските уреди.Готово за нанасяне.Знам че може би няма да ти е приятно да чуеш това но такива са реалностите.Ако се поувлечеш може да стигнеш и повече.
Re: Инвестиция в по-горен клас имот
06-01-2014 - 01:07:39
споменахте дограма бих ви предложил една много добра фирма, ако все още не сте извършил промяната. Аз лично смених моята наскоро и за разлика от всички, които се хвърлят на комерса аз наех Мастер Пластик ижте ако искате сайта им в мрежата. Ако пък вече сте решили този проблем успех.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2014-01-06 01:08 от Mitev77.
Re: Инвестиция в по-горен клас имот
06-01-2014 - 02:48:59
Дизайнерски интериор на "апартамент" значи просто да вземеш една торба пари и да ги изхвърлиш на полето. Съжалявам, но това са реалностите. Почти сигурно ремонтът ще ти надхвърли цената на жилището,а и далеч не всеки апартамент е подходящ за такъв дизайнерски интериор. Ако имаш апартамента вече, действай, плати на някой да ти направи проекта за мебелите и осветлението...пробвай се с първата крачка дето се казва. Втората...искаш или не, доста ще има да я мислиш. Пътят до там е много.
Re: Инвестиция в по-горен клас имот
06-01-2014 - 16:47:10
Наясно съм, че има разлика от апартамент до апартамент и съществуват строго специфични фактори, но все пак аз питам за приблизителни цифри, а не за конкретна оферта. Например, aircraftcarrier споменава 550-650 лева на квадрат с дограми и цялостно обзавеждане, за което съм му благодарен. На мен сумата ми се вижда нереалистично малка, защото това прави около 70 бона, от които половината ще са за мебели и техника. Не искам кич, но качествено изпълнение с известни елементи на лукс. . При 120 квадрата това прави 150 евро на квадрат. Прекалено нереалистично ми се вижда и затова ако може aircraftcarrier да обоснове цената.

Дайте мнения за ESTE в Изток и Red Apple в Иван Вазов.
Re: Инвестиция в по-горен клас имот
07-01-2014 - 14:19:31
avatar
Купете парцел близо до София, направете къща и я продайте. Мисля, че това ще е по-добър вариант.

Ако пазарувате мебели от NIDO ще е доста скъпо довършването, ако взимате от Ikea или подобни ще е друго. АКо правите венецианска мазилка е едно, а латекс-друго. Трябва да кажете какво искате като опции, за да няма свободни съчинения.

В банка за около 300 000 ще получавете около 1000 лева месечно, за наем от апартамент лукс--- може би пак толкова в най-добрия случай. НО да се съсипва хубав ремонт с наематели за мен не е допустимо. И да тичате подир тях и техните прищевки.


Успехи!

www.sechkov.com
Re: Инвестиция в по-горен клас имот
08-01-2014 - 14:37:17
Нека не включваме мебелите и да акцентираме само върху ремонтните дейности. Желанието ми е за стени основно на латекс и евентуално 10%-20% (части от всекидневна, бани, коридор) на камък или друга облицовка, окачени тавани на 20%-30% от площта, LED, ламинат в стаите, теракот в кухненския бокс, 7-9 интериорни врати + ел. инсталации. Без смяна на ВиК, дограми и топлоизолация, защото се насочвам към ново строителство. Качеството на материалите по десетобалната система да е 8-9.

В момента съм в процес на развод и нямам никакво намерение да деля с бившата ми жена пари или други активи, за които е с нулев принос. Друга причина да инвестирам в имот или в нещо друго, но не и да държа на депозит е, че в дългосрочен план лихвите по депозитите и инфлацията ще са доста близки. С наема ще имам някакъв доход, а апартаментът винаги мога да го продам. Недостатъкът е, че липсва перспектива за ръст на цените, но съществува възможност да взема апартамент в луксозен комплекс на 2/3 от пазарната. И това е основният ми довод да се интересувам от апартамент, а не от земеделска земя, гори или нещо друго. След развода ми стига да го продам на пазарна цена и получавам доволна печалба.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2014-01-08 14:37 от buffet.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход