Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

стреж на къща

Публикувано от е.петров 
Re: стреж на къща
15-04-2013 - 23:00:51
avatar
Quote
Chilio
Quote
personall
Обикновенно такива основи ги преработваме на мазета, със съгласието на архитекта.
И аз това щях да посъветвам... При положение, че ще се изкопае така или иначе, безсмислено е после да се прави обратния насип и да се губи полезно пространство, което дори и да не се ползва, няма да пречи smiling smiley Пък с повече желание се правят необходимите хидроизолации под, пък хубаво е да се заложи и достатъчно голям комин да излиза оттам, така ще може да имате котелно за локално отопление или пък механа с камина smiling smiley


Точно...Дават се пари да се изкопае една дупка, а после се дават пак пари да се зарие. И се лишава човек от доста полезни квадрати, пък там са и най-големите разходи.
Re: стреж на къща
21-04-2013 - 17:37:49
Quote
е.петров
Здравейте,
Реших да си построя къща и след закупуването на имота и проектирането до две три седмици ще излезе и разрешителното за строеж.
Къщата е със застроена площ 89кв./м. и обща площ от 138кв./м. Т.е. на два етажа без мазе. По проект за основите трябва да копая на 2.70м. и в тях трябва да напъхам около 4т. желязо. А пък мястото е на високо, равно е и не е до река или да е мочурливо. Интересувам се как мога да разбера до колко е реално това фундиране и от къде започва презапасяването на конструктора. Ще се радвам да получа съвети от хора специалисти и най вече от такива който са построили поне една къща.
Поздрави.

Здравейте строим къща на два етажа без мазе по 100,120кв на етаж по план го даваха да е дълбок на 0,80см,но слязохме на 1,20м.
2,70м ми се виждат доста за основи без мазе преработете ги ако трябва



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-04-21 17:39 от АНГЕЛ.
Re: стреж на къща
23-04-2013 - 13:41:28
Много, малко това е. Защо не питате конструктора? Той да не ви е работил даром?

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: стреж на къща
23-04-2013 - 14:29:19
avatar
Здравейте строим къща на два етажа без мазе по 100,120кв на етаж по план го даваха да е дълбок на 0,80см,но слязохме на 1,20м.
2,70м ми се виждат доста за основи без мазе преработете ги ако трябва[/quote]


Каква е тая къща с 80 см. основи? Сглобяема дървена?
Re: стреж на къща
23-04-2013 - 21:00:50
Човек който се занима със строителство и се изненадва от основи дълбоки 0.8м.А ще ти кажа мойте,и е записано в проекта така :Пиша по памет,До достигане на твърда почва,но не по плитки от 0.8м.Нали си има геоложки доклад.Само споменавам,тия скали дето излезнаха от долу,какво да копам до 1.5м ли да речем.На всякъде е различно.
Re: стреж на къща
23-04-2013 - 21:23:16
Quote
personall
Здравейте строим къща на два етажа без мазе по 100,120кв на етаж по план го даваха да е дълбок на 0,80см,но слязохме на 1,20м.
2,70м ми се виждат доста за основи без мазе преработете ги ако трябва


Каква е тая къща с 80 см. основи? Сглобяема дървена?[/quote]

колега,мисля че си мн. стар в бранша си за да се учудваш нито е сглобяема нито е от перушина,бвз мазе е равен терен и без никакви усложнения,колко дълбоки трябва да бъдат няма да строим небостъргачи,нали за това си има технически лица които определят ние сме само изпълнители.*beer*
Re: стреж на къща
23-04-2013 - 21:35:39
avatar
Quote
АНГЕЛ
Quote
personall
Здравейте строим къща на два етажа без мазе по 100,120кв на етаж по план го даваха да е дълбок на 0,80см,но слязохме на 1,20м.
2,70м ми се виждат доста за основи без мазе преработете ги ако трябва


Каква е тая къща с 80 см. основи? Сглобяема дървена?

колега,мисля че си мн. стар в бранша си за да се учудваш нито е сглобяема нито е от перушина,бвз мазе е равен терен и без никакви усложнения,колко дълбоки трябва да бъдат няма да строим небостъргачи,нали за това си има технически лица които определят ние сме само изпълнители.*beer*[/quote]
=======================================

Ясно.
Успехи.
Re: стреж на къща
25-04-2013 - 17:13:15
Re: стреж на къща
02-06-2013 - 12:45:11
Quote
lbi
Здравейте, по закон това го определя геолога. В Божурище се прави една къща без мазе на 2 етажа по 100 кв.м на етаж, с 3 метра дълбоки ивични основи заради високи подпочвени води. Друга пак на 2 етажа къща 240 кв.м пак с ивични основи съм правил с дълбочина 1,40 м при нормален терен без високи води.

Странно, аз пък що ли си мисля, че при високи подпочвени води и нестабилни почви се правят фундаментни плочи или пилонни основи, а не се дъбае дупка до центъра на земята.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-06-02 12:46 от dolli.
Re: стреж на къща
08-07-2013 - 23:26:04
zdr nie sme firma koiato izvarshva remont na pokrivi darvena konstrukciq,hidroizolacii.tenekedjistvo,grub stroej ot A do Q obadete ni se na 0896002205
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход