Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

стреж на къща

Публикувано от е.петров 
стреж на къща
07-04-2013 - 20:15:27
Здравейте,
Реших да си построя къща и след закупуването на имота и проектирането до две три седмици ще излезе и разрешителното за строеж.
Къщата е със застроена площ 89кв./м. и обща площ от 138кв./м. Т.е. на два етажа без мазе. По проект за основите трябва да копая на 2.70м. и в тях трябва да напъхам около 4т. желязо. А пък мястото е на високо, равно е и не е до река или да е мочурливо. Интересувам се как мога да разбера до колко е реално това фундиране и от къде започва презапасяването на конструктора. Ще се радвам да получа съвети от хора специалисти и най вече от такива който са построили поне една къща.
Поздрави.
Re: стреж на къща
07-04-2013 - 21:40:21
Quote
е.петров
Здравейте,
Реших да си построя къща и след закупуването на имота и проектирането до две три седмици ще излезе и разрешителното за строеж.
Къщата е със застроена площ 89кв./м. и обща площ от 138кв./м. Т.е. на два етажа без мазе. По проект за основите трябва да копая на 2.70м. и в тях трябва да напъхам около 4т. желязо. А пък мястото е на високо, равно е и не е до река или да е мочурливо. Интересувам се как мога да разбера до колко е реално това фундиране и от къде започва презапасяването на конструктора. Ще се радвам да получа съвети от хора специалисти и най вече от такива който са построили поне една къща.
Поздрави.
:
До колко е реална дълбочината на фундиране можеш да разбереш от геолога,който ти е правил геоложкия доклад. Той ,геолога прави и първия запис в заповедната книга на строежа,когато трябва да дойде и да приеме изкопните работи и разреши бетоновите работи по фундамента.Това ,ако го нямаш като документален запис е съществен пропуск в документацията на строежа и може да ти коства големи неприятности .Иначе презапасяването на конструктора може да си е в проекта например ,ако разрешеното отстояние между две колони е 7,10 метра ,той ти е проектирал в това разстояние още 2-3 колони.Но това си е негово право и преценка и той затова и упражнява авторски контрол по време на строителството.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-04-07 22:02 от фло.
Re: стреж на къща
08-04-2013 - 00:56:43
2,70 си е бая дупка-цял етаж.
Re: стреж на къща
08-04-2013 - 01:50:01
Quote
salvador
2,70 си е бая дупка-цял етаж.

Съгласен съм с теб
Re: стреж на къща
08-04-2013 - 02:55:12
avatar
Геолог минавал ли е при Вас?
Re: стреж на къща
08-04-2013 - 12:40:17
Здравейте!
Писах ви подробно по темата на лични съобщения,но не съм сигурен дали сте го получили.Ако не сте,имеила ми е tsvetlinkotsev@abv.bg.Пишете ми или се обадете на 0887970848 Коцев.
Поздрави!
Re: стреж на къща
09-04-2013 - 23:17:03
Геолог е идвал на парцела за да даде изходни данни за проектиране, но какви замервания е правил не зная. Ще последвам съвета на Фло и ще се допитам до геолога за дълбочината на фундиране. Просто исках да зная ако някой е строил на каква дълбочина е копал основи и тези 2.70м. в моя случай до колко са реални.
Re: стреж на къща
10-04-2013 - 01:23:02
avatar
Доверете се на геолога и архитекта. Ако Ви кажа, че се дълбоки или плитки основите, какво тогава? Ще правите нови проекти с нов геолог и архитект ли? Ако Ви е подхванала параноята викате втори геолог да направи доклад и сравнявате. Разгледайте къщите в сайта ми и ще видите основи поне на десет къщи. 2.70 не е много. А и питайте архитекта дали може да стане на мазе. Обикновенно такива основи ги преработваме на мазета, със съгласието на архитекта.
lbi
Re: стреж на къща
11-04-2013 - 10:29:47
Здравейте, по закон това го определя геолога. В Божурище се прави една къща без мазе на 2 етажа по 100 кв.м на етаж, с 3 метра дълбоки ивични основи заради високи подпочвени води. Друга пак на 2 етажа къща 240 кв.м пак с ивични основи съм правил с дълбочина 1,40 м при нормален терен без високи води.
Re: стреж на къща
15-04-2013 - 15:08:45
Quote
personall
Обикновенно такива основи ги преработваме на мазета, със съгласието на архитекта.
И аз това щях да посъветвам... При положение, че ще се изкопае така или иначе, безсмислено е после да се прави обратния насип и да се губи полезно пространство, което дори и да не се ползва, няма да пречи smiling smiley Пък с повече желание се правят необходимите хидроизолации под, пък хубаво е да се заложи и достатъчно голям комин да излиза оттам, така ще може да имате котелно за локално отопление или пък механа с камина smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход