Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Материали за груб строеж?

Публикувано от ivruvi 
Re: Материали за груб строеж?
26-03-2013 - 14:54:08
До 1000 кв.м. строежите са от пета категория.
За фирмите...те на теория всички трябва да са в строителния регистър.

Но ако ще търсиш "фирма" с идеята,че това ще ти даде някакво по-различно качество и гаранция...си в голяма заблуда.
Re: Материали за груб строеж?
27-03-2013 - 13:04:21
Няма ирония, няма подигравка!
Постъпете както желаете. Персонал е сериозен човек и щом като ви казва, че вече ви е спестил 1000 лв, от мастиката добре. Ако за вас при всички харчове които ви предстоят 1000 лв. са нещо което трябва да спестите бива. Но работника освен камшик заслужава и нормално човешко отношение.

Да се трупат материали на склад е лоша идея. ще ви трябва и пазач. Ако ще е фирма нека те да снабдяват материалите, така и риска си е техен, но контрола в/у качеството да е от вас.

Успех и не се вземайте прекалено на сериозно, ако и да са 800 кв.м.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Материали за груб строеж?
27-03-2013 - 15:35:13
Quote
Geto
Но работника освен камшик заслужава и нормално човешко отношение.
:]Демек садо-мазо в сроителството.Освен камшик може и това в тоалетната за въздействие.

Re: Материали за груб строеж?
27-03-2013 - 19:07:31
Свежо clap:

*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
lbi
Re: Материали за груб строеж?
11-04-2013 - 11:47:02
Може със бригади може, и със фирма да се строй. За къщи над 500 кв.м задължително се наема надзорна фирма която ви оправя документацията. Със Personall не съм съгласен, че фирмите и то сериозните работят на цените на бригадите! 1. Малките фирми сега, където ги направиха за 2 лева, който аз не ги признавам за фирми и то сериозни. 2 Фирмите удавници, който не са коректни и са си "осрамили" пътищата от всякъде и работят на цените на бригадите понеже нямат никаква работа. Когато се наеме бригада, и инвеститора е частно лице се сключват граждански договори. Със всички работници и един със бригадира за парите. Обекта е 5 категория и се изисква надзорна фирма и техническо лице за разписване на актовете. За да има качество цената на труда трябва да е 35 лв на кв.м поне .

За тези, който си играят на фирми и работят на цените на бригадите се чудя защо ги отварят или ги държат?*pardon*

Трябва да има изисквания и ред за фирмите и минимум, и максимум на цените.И някакъв първоначален капитал,персонал и оборудване. А не всеки, да си отварят фирми за щяло и не щяло от по 2 лева.И да се бие във гърдите, че има фирма, но без лиценз и вписан в регистър. И без никакъв инвентар. Тези фирми и данъци не плащат нито водят работници на трудови договори.

За Бригадите е същата работа. Щом са в частния сектор, да се самоосигуряват, и да плащат данъци .
Докато няма ред ще се спори да ли "Кокошката или яйцето е първо" *ok*


ВЪВ СТРОИТЕЛСТВОТО В МОМЕНТА Е "КУЧЕ ВЛАЧИ РЕЙС, ДИРЯ НЯМА" колеги *pardon*:}
video: [vbox7.com] *write**beer*winking smiley



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2013-04-11 12:49 от lbi.
Re: Материали за груб строеж?
11-04-2013 - 14:32:46
Абсолютно сте прав за всичко,написано по-горе.Много ми е интересно как "фирма" която уж плаща осигуровки,данъци и т.н.може да даде цена от примерно 22 лв\м2 за труд.Абсолютна постановка.
lbi
Re: Материали за груб строеж?
17-04-2013 - 13:31:53
Ми то бригада за 25 лв трудно, ще намериш камо ли фирма за 22 лв на кв.м.! Хората сами могат да си зададат въпроса какви пари, ще изкара фирмата и какво, ще плати на майсторите *pardon* Това не са( фирми ) за мен.
Не може да работиш под цена на бригада- грубия строеж или колко бригада.
Това са от новоизлюпилите се( фирми), който не знаят и как да оферират камо ли да строят .
Имаше такива фирми, който се появиха преди време, но сега не ги виждам явно са залезли на 25 лв кв.м бяха пуснали цени и на 2,50 без ддс зидария!
Щом има (фирми) работещи на цената на бригадите 30-35 лв на кв.м на толкова работят бригадите в момента. То по добре да се наемат бригади по добро качество ,ще има като се плати на тях от колкото чрез посредник ,който не се знае какво, ще им плати и дали ще има някакво качество.
Бутачите на цени( фирми), ще залязат понеже няма как да им излезе сметката .
Не може на мен да ми дава фирма с лиценз 4-кадегория малка фирма не от големите в бранша за 5000 кв.м по 34 лв на кв.м даже, ще публикувам количествената сметка която ми пратиха. А тези (фирми) да работят на 30 лв на кв.м примерно или на 22 лв кв.м . Несериозно е пък и има и много тарикати, който слага малки цени да се подлъже, някой и после се почва- това не сам вкарал в цената,друго не сам вкарал и то накрая излезе двойно.

Пък и с тези ниски цени по добре да затворят фирмите и да ходят по другите фирми да работят, ще им дават повече пари от колкото те са обявили.
По форумите и блогове разни хората са писали колко пари са давали на бригадите. Никъде няма цена 22 лв на кв.м да са взимали бригади от 30 лв на горе е всичко .
С тези цени излагат занаята такива (фирми)



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-04-17 13:47 от lbi.
Re: Материали за груб строеж?
17-04-2013 - 14:16:01
avatar
"Не може да работиш под цена на бригада- грубия строеж или колко бригада."
Виждал съм поне 3 бригади, които дават по 190 евро кв.м. Хем са бригади, хем с неимоверно по-голяма печалба от фирма и никакви разходи.

Определено работя доста под техните цени. ;-) И други фирми са с по-ниски от тяхните.

Оня ден говоря по телефона и един господин ми спори, че с бригада и технически и той да води обекта щяло да му е двойно по-евтино. Е, защо ми звъни да му правя оферта тогава?

Даде ми на слушалка бетон, арматура и квадрати и се оказа,че само материалите са повече от цената, която му дават някакви аматьорчета.

И сам разбра, като се замисли малко, че няма как да е двойно по - евтино, след като материалите са 2/3 от цената и отгоре.

Хората обичат д ги лъжат, да им се кълнат, че за 00 000 лв. ще им направят къщата бижутеря. И после слагат един летен чадър на първата плоча и ...въртят на ум българските поговорки.

Ако не е стр. фирма, а някой друг вземе да строи, как да съм спокен, че къщата ще стане правилно? Едно лято строи къщи майстора, другото лято бере боровинки, третото лято е охрана, четвърто лято на берекет по Германия.

Винаги има калпави и добри от фирмите и бригадите. Просто предприемача трябва да има късмет да нацели правилните хора.
Re: Материали за груб строеж?
17-04-2013 - 16:05:32
Quote
personall
"Не може да работиш под цена на бригада- грубия строеж или колко бригада."
Виждал съм поне 3 бригади, които дават по 190 евро кв.м. Хем са бригади, хем с неимоверно по-голяма печалба от фирма и никакви разходи.

Определено работя доста под техните цени. ;-) И други фирми са с по-ниски от тяхните.

Оня ден говоря по телефона и един господин ми спори, че с бригада и технически и той да води обекта щяло да му е двойно по-евтино. Е, защо ми звъни да му правя оферта тогава?

Даде ми на слушалка бетон, арматура и квадрати и се оказа,че само материалите са повече от цената, която му дават някакви аматьорчета.

И сам разбра, като се замисли малко, че няма как да е двойно по - евтино, след като материалите са 2/3 от цената и отгоре.

Хората обичат д ги лъжат, да им се кълнат, че за 00 000 лв. ще им направят къщата бижутеря. И после слагат един летен чадър на първата плоча и ...въртят на ум българските поговорки.

Ако не е стр. фирма, а някой друг вземе да строи, как да съм спокен, че къщата ще стане правилно? Едно лято строи къщи майстора, другото лято бере боровинки, третото лято е охрана, четвърто лято на берекет по Германия.

Винаги има калпави и добри от фирмите и бригадите. Просто предприемача трябва да има късмет да нацели правилните хора.

Браво много точно го обясни поздравявам те
Re: Материали за груб строеж?
19-04-2013 - 02:32:09
Здравей,
ако не си наел вече бригадата, аз бих те посъветвал да рабоиш с препоръчана бригада от доверен човек. Виж как са изпълнили няколко завършени обекта на 1-2-3 години и гледай за пукнатини по мазилката. Посети и някой техен обект в процес на строителство, за да придобиеш представа за положението под мазилката. Ако не си специалист в областта, започни първо с търсенето на човек който да гледа за тези неща и в последствие да надзирава бригадата.

Аз мога да дам конкретен съвет само за тухли. Препоръчвам Каспичанските тухли, защото са с малко по-дебели стени и са по-устойчиви на закрепване на крепежни елементи по тях. Официален представител сме на тухлите Каспичан и държим ексклузивни цени, но предлагаме и на останалите водещи производители в България.

Ако прецениш звънни за по-подробна консултация и индивидуална оферта.

http://tuhlibg.com/bulgarian/kontakti/

Поздрави
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход