Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

СРОЧНО HELP!!! за арматура в основи

Публикувано от Любо 
СРОЧНО HELP!!! за арматура в основи
24-10-2005 - 14:19:19
Здравейте, Форума.
Въпреки че се опитвах да бъда горе-долу подготвен - ето и първата изненада.
Все си мислех, че за фундамента на къща днес е важно да се гледат изолациите.
Другото уж се знае от векове. sad smiley

Ситуация: На два паса ми отляха фундамента до ок. -150mm.
Първо 400х500 без кофраж и после нагоре по-тънко с кофраж.
Преди второто заливане нещата изглеждаха така.
След декофрирането ей така.
Предстоят насипване, полагане на инсталации и ст.б. плоча.

Диагноза (любителска): Противно на моите очаквания не виждам как ще се СВЪРЖАТ АРМАТУРИТЕ по нататък. Очаквах да стърчат някакви поне вертикални железа, както беше на по-ниското ниво.
Доколкото мога да прочета нещо в този чертеж, вертикалните елементи на арматурата е трябвало да се заложат още от първия етап и да стърчат в момента.
Това не е окончателния чертеж, но измененията касаят вътрешните стени и размери и мисля, че не касаят въпроса.


Молба:
Ако някой може и има време да ме открехне:
1. Това с арматурите гаф ли е?
2. Как може да се поправи (заради хубавото време очаквам скоростно развитие на нещата преди да съм закарал конструктора и надзорника, когото още не съм виждал)?
По телефона става дума за някакви "фусове" и естествено "няма страшно". confused smiley
Предварително благодаря, пък живот и здраве ще почерпя всички "съчустващи" на процеса.
Re: СРОЧНО HELP!!! за арматура в основи
25-10-2005 - 11:25:17
обаждаш се на конструктора, плащаш си колкото ти каже без да се празариш за решението на проблема и следващия път ще знаеш, че бетон не се налива без конструктор да е проверил как е положена армировката.
Другия урок, който трябва да научиш, че не атмосферните условия определят графика, те само може да му попречатsmiling smiley
При земетресението в Стражица е имало къща, която е била съвсем здрава, но се е била преместила встрани от мазето поради липса на връзка с фундаментаsmiling smiley
Страшно няма ако отстраниш проблема. Е малко по-скъпо ще ти излезе, защото фусовете трябва сега да ги положиш като дюбели - има професионален вариант с използавнето на не много евтини смоли на HILTI.
Re: СРОЧНО HELP!!! за арматура в основи
25-10-2005 - 15:23:48
Благодаря, пак sad smiley .
Правя си изводи, но точно тук не очаквах порблеми - уж нищо ново.
Май ще трябва да вися постоянно там.
А този надзорника не е ли негова работа?
Re: СРОЧНО HELP!!! за арматура в основи
26-10-2005 - 10:46:48
Не е работа на надзорника. Работа на строителя е - в случая ти си строител. Значи е твоя. НЕ знам как можеш да строиш ако не си на обекта всеки ден по няколко часа.
Re: СРОЧНО HELP!!! за арматура в основи
26-10-2005 - 12:39:15
Az puk vse si misleh, che sum nai-mnogoto Investitor i budesht shtastliv sobstvenik sad smiley
Radoslav
Re: СРОЧНО HELP!!! за арматура в основи
26-10-2005 - 16:59:44
I az taka, ama ne stana, bjah i nadzornik, i tehnicheski rakovoditel, che daje sam si napravih i ventilacijata, che 4 "majstori" gledat i se chudjat cjal den kak da stane i ne stava
Re: СРОЧНО HELP!!! за арматура в основи
26-10-2005 - 20:48:53
Радослав,
Хубаво беше когато разбирахме само от футбол и политика - сега всеки е майстор, автомонтьор, спец. по изолации и т.н. Още май няма по вентилацията толкова много.
Ти Велчев ли си?
Ако можеш, "раздуй" малко за вентилацията си.
Тук имаше такава тема, но заглъхна (малко майсториsad smiley). Тръгна доста обещаващо и разчитах да понауча нещо от колективния ум, че ми идва време и за нея. Ако искаш пиши там - сигурно ще е интересно.
Radoslav
Re: СРОЧНО HELP!!! за арматура в основи
27-10-2005 - 09:54:22
аз съм, по конструкция в къщата има принудителна вентилация в баните с вентилатори. Проектанта не беше включил вентилация за кухнята, съответно строителя също си беше замълчал и направил стените, без да отчита тази нужда.
По проект в баните имаше 4 !! отделни въздуховода в ПВЦ тръби, които излизаха като чупки във всяка баня, даже едната в ниша в спалнята, съответно вентилаторите на стената. Конструктора на стените пък въобще не беше отчел наличие на въздуховоди и стените бяха сглобени без този елемент. Никой от "майсторите" не беше наясно как да стане, аз им казвам да сложат гъвкави въздуховоди над окачените тавани и вентилаторите да са на тавана над душ-кабините, пак не ме разбират, накрая отидох, взех си материали и си ги направих както искам в един общ въздуховод 125 мм към покрива. В кухнята взех плоски въздуховоди 5/20 см на Фабер, изкарах въздуховодите пред гипсфазера на стената и ги вградих във външната EPS изолация, която при мен е 6 см, оттам директно на покрива. Дограмата ми също има отвори за вентилация. Отделно не бяха сложили вентилация на покрива, а там с битумните керемиди и ватата отдолу лятото става към 60-70 градуса. От фирмата с покрива сложиха вентилационни шапки, а на сачака сложих едни решетки за поемане на свеж въздух. Сачака при мен е от гипсокартон.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход