Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Сторителството в София

Публикувано от petrovbg 
Сторителството в София
03-02-2013 - 13:11:10
Някой знае ли кога е построен първия жилищен(ТУХЛЕН) блок в София (над 3 етажа), кога започва масово да се строят тухлени блокове и в какво състояние са първите.За пнелките знам че първите 3 експериментални блокчета са в Толстой 1959-1960.Между 1962-1965 са пръкват 15 или 20 в Надежда, някои от които в момента са необитаеми или полуобитаеми.Масовката е в периода 1965-1980, когато се раждат Дружба, Младост, Люлин и др.Последните май са в Овча Купел до 1992г. когато е завършен последния.
Но за тухлените нищо не знам и ми е интересно.Има сгради около народния театър, които сигурно са на 100 години, но изглеждат перфектно.
Re: Сторителството в София
03-02-2013 - 22:09:14
Няма необитаеми и полуобитаеми панели в Надежда.Дори се радват на доста добро здраве, предвид годините си.Най-старите гонят 70 години вече.
Първите тухлени са някъде около 25-та година.Те са тип общежития-Захарна фабрика, железничарските...
През 1922-ра правителството на БЗНС е приело три закона в тази посока-за кооперациите, за жилищните нужди и за икономичните жилища.
Т.е. условно можем да кажем,че най-старите многоетажни тухлени се появяват от 1925-та година нататък.За масово явление говорим...ясно е,че единични сгради са съществували и по-рано - още в началото на 20-те.
Около 1930-1935-та обаче още са били рядкост.Имаме жилище в центъра, на площад "Възраждане".Сградата е построена 34-те или 35-та година.Днес районът е в безумно окаяно състояние.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход