Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Актуална цена на груб строеж.

Публикувано от thefog 
Re: Актуална цена на груб строеж.
15-12-2006 - 18:32:28
Ами не съм 100% сигурен като свърша ще знам най-добре. Аз имам много високи основи и дефакто това ми оскъпи малко грубия строеж. Доста бетон се изля. Пък и транспорта ми идва малко по-скъп. До ключ се разбира на шпакловка и замазка нали така? Без бани и т.н. да не би да бъркам понятието.
Re: Актуална цена на груб строеж.
15-12-2006 - 18:34:35
Всъщност до ключ се разбира със настилки, бани, латекси и т.н. Но и до шпакловка и замазка ако ти излезе колкото планираш ще е просто супер. При толкова дълбоки основи остави ли си мазе отдолу?
Re: Актуална цена на груб строеж.
15-12-2006 - 18:43:40
В този случай сумата ще клони по-скоро към това, което ти предположи в началото.
Не нямам мазе то в най-ниската си част височината е към 60 см. в най-високата към 2м. Дефакто имаше някаква възможност за мазе, но по проект не е дадено тъй като се опасявах, че ако го сложа в проекта ще ме карат да правя големи изкопи и да вкопавам основите още по-дълбоко. При мен почвата е предимно камениста да не кажем скалиста и не ми се щеше да хвърля сума пари само за изкоп. В крайна сметка не го оставих и поне засега не съжалявам, като се сетя че само докато направим ивиците счупихме два пневматични чука, не ми се мисли ако трябваше и още надолу да копая.
Re: Актуална цена на груб строеж.
18-12-2006 - 00:12:01
dai da vidim tozi plan da izcislim ima6li skanirano? i bili mi pisal na po6data etalisa@abv.bg
Re: Актуална цена на груб строеж.
28-12-2006 - 19:13:51
Zdraveite. Ne razbiram mnogo ot stroitelstvo makar 4e popro4etoh edno drugo. Iskam da si postroia malka vili4ka okolo 40-45 kvadrata v edno selo Dram6a nad Kostinbrod i se 4udia kak da si napravi pone elementarni smetki kakvi pari 6te mi triabvat. Za proektite ve4e razbrah kak sa cenite okolo 10 euro na kvadrat, no za ostanaloto???? Dosta razbrah tuk ot foruma i vse pak ako niakoi po znae6t ot mene mi obiasni naprimer cenata za grub stroej na razganatata plo6t li se smiata, kolko izliza septi4na iama, kak da smiatam pokriva kato ceni i vaob6te kolko pari gore dolu da si prigotvia na kvadraten metar za da moga da ia pokria, zatvoria i izmaja pone otvanka s izolacia razbirase 6te sam mnogo blagodaren.
Re: Актуална цена на груб строеж.
29-12-2006 - 11:56:10
Моят проект излезе по 7евро на квадрат. Към проектантите нямам забележки...
За грубия строеж сигурно ще се вържат към 130евро /м2 (без мазилки).
Строим в София , при теб би следвало да е по-евтино, поне така твърди строителя ми, а той е от провинцията.
Re: Актуална цена на груб строеж.
29-12-2006 - 21:40:37
Благодаря rado! Цената за проект ми звучи доста добре. Можеш ли да дадеш някакъв телефон на тези проектанти?
Re: Актуална цена на груб строеж.
06-01-2007 - 19:13:13
Здравейте отново. Имам питане дано някои може да ми отговори. Ако искам да си направя тавански етаж на къщата и над втората плоча направя надзид от 4-5 реда тухли за да вдигна общата височина без покрива да става много стръмен, трябва ли върху този надзид от тухли да направя бетонен пояс? И още нещо, може и да съм пропуснал някъде из форума но някой може ли да ми даде сайт или нещо друго където да прочета как се прави покривна кострукция?
Re: Актуална цена на груб строеж.
09-01-2007 - 09:34:16
Трябва разбира се. Да не мислиш, че покрива ще легне върху тухлите. Аз не бих рискувал.
Re: Актуална цена на груб строеж.
20-12-2018 - 02:34:36
Може ли актуална цена към момента за 150кв м разгъната площ
на един етаж - 150кв м
на два етаж - по 75кв м на етаж
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход