Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Актуална цена на груб строеж.

Публикувано от thefog 
Актуална цена на груб строеж.
01-08-2006 - 14:17:43
Здравеите,

днес получих първата оферта за строителството на къщата в София.
- РЗП 270кв.м
без мазета
една плоча н акота 0
един етаж - червена тухла
черен таван, покрив -метало/дървена конструкция - брамак
Офертата от фирма за грубия строеж е 80000лв. или по 151Евро на 1кв.м.
Количествено - стойностната сметка която ми направи конструктора е 57000лв. или по 108Евро на 1кв.метър.
Голямата разлика идва от кофражните работи , бетоновите работи и покривната конструкция.
Не знам цената от 151 еуро на кв.м дали е нормална но на мен ми се вижда понадута. В тази цена не е включено хидро и топло изолиране на основите до кота 0 нито на покрива. Това е само бетон/тухла и покрив.
Сега чакам и другите оферти за да сравня.
Как мислите цената добра ли е ???
Re: Актуална цена на груб строеж.
01-08-2006 - 14:32:35
150 евро е средната цена, на която се оферира в момента груб строеж на еднофамирна къща. Около това числро севъртят повечето оферти на малки, читави фирми. Разбира се си има и спицифика за всеки случай , но общо взето това е.
Количествено-стойностната сметка на конструктора може да ти служи като минимум за изхвърляне директно в кошчето на по-ниските от тази цена оферти.
Re: Актуална цена на груб строеж.
01-08-2006 - 16:57:06
mnogo e, daje konstruktora mai se e poulql ako ima6 podpo4veni vodi moje ida se naloji pove4e jelqzo i sus sigurnost e taka ama az 6te ti kaja 4e karabina sus mazeta 170 i o6te 3 etaja s erkeri i ob6to 1000 kvadrata grubo trqbva da izleze nai mnogo do 200 lv na kvadrat s pokriv i to keremida a ne bitumnite gluposti tova e za men smetni si gi taka
1 tuhli 4etvorki zaduljitelno bg dragovi6tica 32 broq na kvadrat plo4a ako e 10 sm 1 kubik na 10 kvadrata i zaduljitelno smqta6 tregeri i koloni nai malko 30 procenta sloji gi 40 kubik beton sus transport go sloji 100 lv jelqzo v zavisimost ot po4vata moje da e i 2.5 kila na kv.m moje da e i 5 kila ako e a jelqzoto go 4ukni na 1.20 grubo to e 1.10 ama si slagai avans maistori 25-30 lv kv.m izkopi 5000 s tabani i poneje ne znam kolko prozorci ima6 ti si gi smetni sam
Re: Актуална цена на груб строеж.
01-08-2006 - 17:21:01
Thefog, това е цената, ориентировъчно. Може да настоявацх за 10-15 процента надолу, но ако мине. Искай изрично да ти потвърдят че това е крайна цена към теб, да няма после ДДС, печалба 10 процента, Доставно складови разходи и т.н. Искай оферта по позиции с графи труд, материали, за да видиш кое колко струва - например на мен ми смятат полагане на бетон по 9.50 на кубик, кофраж по 8.50 на квадрат, желязо полагане и връзване - по 18 ст.ако не бъркам на кг и т.н.
За изолациите не се плаши - за хидро и топлоизолации на основите според мен ще дадеш около 5-8 хиляди лв. с труда, ако слагаш Вилас, българската е наполовина, но австрииската е много по-добра. По работна карта предписват 2 пласта, както прецениш сам.
Изкопните работи също са цифра - поне едно 10 бона с дренажите. Отделно обратния насип и чакъла за него, щото се засипва не с пръст, а с чакъл. Това смятано ли ти е?
В основата под подложния бетон може да ти се наложи да сложиш скална маса, зависи как ти е почвата. 10-20 см, което също не е евтино - около 20-22 лв на кубик.
Re: Актуална цена на груб строеж.
01-08-2006 - 17:22:18
Направи разлика - трябва да излезе или ти се наемаш да го направиш?
В момента това е цената на която може да намериш изпълнители.
Ако решиш, че ти е скъпо - напускаш работа и почваш да строиш сам - наемаш майстори, организираш всичко и т.н. По закон имаш право да строи по стопански начин - така, че имаш изборsmiling smiley
просто те съветвам да правиш разлика между прогнозна себестойност, реална себестойност и пазарна цена.
Re: Актуална цена на груб строеж.
01-08-2006 - 17:34:32
О, 40век, той със сигурност ще бъде принуден от фирмата да декларира че строи по стопански начин и ще подпише договор с техническия, не с фирмата, който де се даде на надзора за общината. Иначе не знам как ще избяга от данъците на фирмата, която те после ще си вземат под някаква форма от него....
Re: Актуална цена на груб строеж.
01-08-2006 - 17:41:36
Е то при тези условия е 150 евро на кв.м. иначе - 180smiling smiley
За стопанския начин имах предвид, че никой не забранява инициативата засега. Ако приемат порочния закон за лицензиране на строителните фирми - 250 евро на кв.м. за груб строеж ще е минималната цена.
Re: Актуална цена на груб строеж.
01-08-2006 - 18:04:20
Ами аз миналата година вдигнах къща на груб строеж за 150евро кв/м.Само че тук ми влижаше ел инсталация и водопровод,така и не разбрах колко са те,после дадох 7 000лв за локално парно с котле.Но ина4е според мен цената е добра.В никакъв случай не се хващай с този които ти предлага 20% по евтино от останалите!
Re: Актуална цена на груб строеж.
01-08-2006 - 18:27:45
Ivo, то електричеството и водата не са бог знае колко ако са наблизо, иначе е скъпо много. То всичко е според конкретния случай - ако водопровода е на улицата ти, разхода за да го вкарат и да ти изградят сградно отклонение на мен ми беше около 300 лева, това е проучването, таксите по молбите, цената на самото присъединяване.
Виж с тока нещата са по-скъпи, а ако няма наблизо направо зловещи. Мен се опитваха да ме рекетират, но понеже не бързах, писах молби и жалби и накрая ми решиха въпроса без един лев, но отне близо година ходене по мъките.
Иначе и таксите им са солени - за 15 киловата искат над 700 лв, плюс още почти толкова депозит за времянка - строителен ток, табло и т.н. Като се вземе разрешението за ползване само го преоформят в редовна партида.
tio
Re: Актуална цена на груб строеж.
01-08-2006 - 19:27:05
Cenata e super az dadoh 200 euro za 1m2 minalata godina. :g:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход