Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Хидроизолация!

Публикувано от gogol 
Re: Хидроизолация!
12-12-2012 - 08:43:58
avatar
Привет!
Според мен нещата са чисто маркетингови поради факта ,че в световен мащаб производителите на индустриална химия се броят на пръстите на едната ръка....
Използвал съм щатският Пенетрон,полагал съм Аквамат Пенетрейт и т.н. и не откривам съществени разлики.Хубавото в някои материали от вида,че се полагат и на влажни основи - повечето искат почти невъзможните условия за работа отвътре или навън.Проблемът при циментовите хидроизолации е ,че не са УВ устойчиви,имат малки линейни разширения и са нестабилни за работа по тераси например....
Повечето производители обясняват как се полага съответния материал,но не казват при какви условия,влажност в %,не описват съответният детайл.А работата при изолациите е да заложиш на най верния и най сигурен детайл,за да не се компрометира изолацията във времето.

Чест и почитание
Re: Хидроизолация!
12-12-2012 - 10:55:05
Благодаря за отговора winking smiley
Става дума за изолация на сутеренни стени от външната страна, така че UV лъчите няма да са проблем. Прочетох и аз, че слабото място на подобни изолации е, че при появяване на процепи по-големи от 0.4-0.6мм след полагането, от там ще си прониква вода. Явно ще използвам продукта с най-разумна цена, но се чудя за еластичната версия, защото при основите е нормално да има улягане и вероятно ще се появят нови минипукнатини в бетона в последствие. В твоя опит имал ли си подобен проблем?
Re: Хидроизолация!
30-12-2012 - 19:23:27


Това е колофонова емулсия.Служи за воден блокер /воден репелент/ за водоотблъсване против капилярна влага.Използва се в количество от 3 литра за 100 кг.цимент, а за циментово лепило за плочки 0,3-0,5 л.за торба от 25 кг.Най-добре работи ,като се влага в направната вода като намалява и водосъдържанието със 7,6%. Подобрявя адхезионните качества на състави с включени акрилни смоли,като грундове за връзка стар -нов бетон в съотношение 40 мл. колофонова емулсия за 1 литър грунд или акрилатни мазилки.Отн.тегло е по-малко от това на водата,което позволява висока скорост на проникване в капилярите . Може да импрегнира и готов бетон,натурални облицовъчни камъни и изкуствени такива,без да променя цвета и външния вид.Отличен импрегнатор и за дърво и други порьозни материали. Натурален състав,екологичен, напълно безвреден за човека и околната среда.
Re: Хидроизолация!
15-01-2013 - 13:26:36
avatar
Здравейте и за много години!Пожелавам на всички професионалисти една по добра финансова година,по малко нерви по обектите и много много здраве!
Здравей Фло- интересувам се от този разтвор който си описал,ако може напиши нещо като изпитания/ако си правил/ с него.Като гледам широкото му приложение съм склонен да опитам нещо да направя с него и да потвърдя качествата които си описал.От къде мога да си закупя?

Чест и почитание
Re: Хидроизолация!
15-01-2013 - 18:25:02
Quote
gogol
Здравейте и за много години!Пожелавам на всички професионалисти една по добра финансова година,по малко нерви по обектите и много много здраве!
Здравей Фло- интересувам се от този разтвор който си описал,ако може напиши нещо като изпитания/ако си правил/ с него.Като гледам широкото му приложение съм склонен да опитам нещо да направя с него и да потвърдя качествата които си описал.От къде мога да си закупя?

Здрасти колега gogol!
Трябва да ти се похваля,че от този продукт се интересува и българската наука за бетоните ,давайки много висока оценка точно днес след обяд.Новостите са и че,концентрацията на използване се намаля на 0,5-1 % по отношение на масата на цимента при същата ефективност. Самостоятелно употребен дава В/Ц-0,45 което прави продукта приложим при най-високите изисквания за проектен бетон като химическа устойчивост,мразоустойчивост ,влагоустойчивост и въздействие на морска вода.Напълно съвместим с други добавки като пластификатори добавяйки синергизъм.
Заповядай на кафенце и приказка при мен,когато ти е удобно да ти дам техническия лист и мостри,колкото ти трябва да си направиш проби за приложимост ,съвместимост и т.н.На лични ще ти дам координати.
Re: Хидроизолация!
17-01-2013 - 15:17:36
avatar
Много благодаря....

Чест и почитание
Re: Хидроизолация!
15-02-2013 - 15:23:33
за хидроизолация на основи най- сигурният начин (стига да се изпълни качествено) е да използваш битумна хидроизолация. при хидроизолацията на основи ситуацията е много деликатна, тъй като при евентуален теч ремонта е много по- скъп отколкото при теч от покрива например. Появяват се разходи свързани с наемане на техника за откопаване повторна хидроизолация и т.н.

Ремонт на покрив
Хидроизолация
Re: Хидроизолация!
18-02-2013 - 09:05:31
avatar
Привет
Колега,битума е надежден,но и той има специфични изисквания - напр. влажност....Не се обича особено с ЕПС,ХПС и негови производни...
ИМА ТЕХНОЛОГИИ ПРИ КОИТО НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ОТКОПАВАНЕТО НА ОСНОВИТЕ/извинете за шрифта/
А и не съм сигурен,че основите излизат по скъпо от покрива - има покриви и покриви,докато основите какво да ги правиш освенда изолираш хидро и топло и да го закопаваш....*yes*

Чест и почитание
Re: Хидроизолация!
18-02-2013 - 12:45:05
Quote
gogol
Привет
Колега,битума е надежден,но и той има специфични изисквания - напр. влажност....Не се обича особено с ЕПС,ХПС и негови производни...
ИМА ТЕХНОЛОГИИ ПРИ КОИТО НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ОТКОПАВАНЕТО НА ОСНОВИТЕ/извинете за шрифта/
А и не съм сигурен,че основите излизат по скъпо от покрива - има покриви и покриви,докато основите какво да ги правиш освенда изолираш хидро и топло и да го закопаваш....*yes*

Напълно съм съгласен, че битумната хидроизолация има своите изисквания към основата.
А що се отнася за цената на ремонта, то при един ремонт на покрива в стандартния случай полагането на един плст хидроизолация излиза средно 10-15 лв., а ремонта в основите ако няма да е с откопаване и преизолиране на ново, то ще е чрез инжектиране защото други надеждни методи няма. Обмазването от вътре не е решение (поне не дълготрайно) сградата се хидроизолира отвън. Та откопаването или инжектирането не мисля че ще излезе 10-15 лв/м2 smiling smiley

Ремонт на покрив
Хидроизолация
Re: Хидроизолация!
17-08-2013 - 23:53:47
Здравейте,

И аз имам един въпрос относно хидроизолацията на маза. Строителят ми предлага два варианта - с добавки в бетона или хидроизолация отвън. Няма никакви подпочвени води, всъщност земята е доста суха. Цялата къща ще бъде опасана с пътека. Според конструктора и геолога е достатъчно да се направи само едното - добавка в бетона или хидроизолация. Но днес строителят ме попита дали искам да направи и двете. Само че ако сложи хидроизолация ще трябва да се изчака преди това 10-тина дена да изсъхне бетона. През това време работниците няма да правят нищо и строителят се притеснява да не си тръгнат, да се хванат на друг обект. Опитвам се да разбера какво има предвид като ме пита дали искам и двете, след като уж няма нужда. Иначе с хидроизолация ще се оскъпи с около 500лв, което не е проблем, ако наистина има нужда и от нея.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход