Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Подова замазка - как да си реша проблема?

Публикувано от German 
Re: Подова замазка - как да си реша проблема?
13-02-2013 - 03:29:13
Фло, чини ми се замазката ми е добра ама знам ли. Ако се наложи ще правя и замазка, що да сторя. Да свършва тази одисея, че ми доделя. Колко взима за труд твоя човек? Аз дюшемето сам ще си кова, ама това бани, теракоти.... Ох що ме чака още*xxx*
Хайде със здраве*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-02-13 03:31 от Geto.
Re: Подова замазка - как да си реша проблема?
13-02-2013 - 08:23:53
Quote
Geto
Фло, чини ми се замазката ми е добра ама знам ли. Ако се наложи ще правя и замазка, що да сторя. Да свършва тази одисея, че ми доделя. Колко взима за труд твоя човек? Аз дюшемето сам ще си кова, ама това бани, теракоти.... Ох що ме чака още*xxx*
Хайде със здраве*drink1*
Човека трябва да ти замери височините,нивелирането и неравностите и да ти каже колко ще излезе като цена.Трудът е бял кахър в сравнение с разхода за материал на купешка саморазливна замазка,особено ако имаш голяма разлика във височината.Моят човек прави саморазливката на място като спестява повече от половината цена само от материала.Възможностите са от милиметър дебелина до колкото трябва в сантиметри.В крайна сметка плащаш всичко като крайна цена и когато ти е натоварена откъм материали е все тая колко малко си дал за труд. Например има майстори които взимат за труд 4-5 лв.за направа на саморазливна замазка и още 25-30 лв. за материали на квадрат и му е все тая с колко ти е натоварил като цена материалите. Тука подхода е друг,измерва се точно и се дава крайна цена ,която включва подготовка на основата,материали и труд и излиза на половина.Така,че като стигнеш до тази операция обади се да ти го пратя на място.
Re: Подова замазка - как да си реша проблема?
13-02-2013 - 12:42:40
Например има майстори които взимат за труд 4-5 лв.за направа на саморазливна замазка и още 25-30 лв. за материали на квадрат и му е все тая с колко ти е натоварил като цена материалите. Тука подхода е друг,измерва се точно и се дава крайна цена ,която включва подготовка на основата,материали и труд и излиза на половина.Така,че като стигнеш до тази операция обади се да ти го пратя на място.[/quote]

как да го разбера сега,твоя майстор ще вземе 1.50лв , до 2лв/м2 бреииииииииииии и с саморазливна замазка ще опъне пода,може ли да ми го изпратиш този майстор чакам към 100м2 саморазливна,ще спестя бая пари.
Re: Подова замазка - как да си реша проблема?
13-02-2013 - 12:44:32
Ясно и точно! Фло, сърдечно благодаря! Началото на юли ми се струва, че ще съм готов. Сега като си мисля замазките ги правиха в мое отсъствие..... А се надявах да мина без тази операция. Ще пиша на лични като дойде време. Всъщност какъв е реда? Кога се поставя саморазливната замазка? Стени и тавани са ми на шпакловка.
С поздрав,

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Подова замазка - как да си реша проблема?
13-02-2013 - 13:31:06
Quote
Geto
Ясно и точно! Фло, сърдечно благодаря! Началото на юли ми се струва, че ще съм готов. Сега като си мисля замазките ги правиха в мое отсъствие..... А се надявах да мина без тази операция. Ще пиша на лични като дойде време. Всъщност какъв е реда? Кога се поставя саморазливната замазка? Стени и тавани са ми на шпакловка.
С поздрав,
Реда е примерно като си знаеш дебелината на дюшемето до къде ще ти дойде по височина, отдолу настилката трябва да се да се изравни идеално,така ,че после да не ти проскърцват дъските. Добре е да има 24 часа време след саморазливната да си редиш дюшемето.



@АНГЕЛ :"как да го разбера сега,твоя майстор ще вземе 1.50лв , до 2лв/м2 бреииииииииииии и с саморазливна замазка ще опъне пода,може ли да ми го изпратиш този майстор чакам към 100м2 саморазливна,ще спестя бая пари."
Разбирай го така ,тези 100 кв. ще ти излезнат към 3000 лв. със саморазливна замазка от магазина включително и труда ,моя майстор ще ти опъне пода за 1500 лв. всичко с материалите ,без да му гледаш в канчето колко му е труда,и това е заради новата технология на втечняване на сместта от пясък и цимент. 1 част цимент и 2,5 части пясък,вода 0,4 части. плюс хиперпластификатор и ускорител на втвърдяването. След 24 часа може да играеш хоро или да караш отгоре малкия танк на лейтенант Грубер от сериала "Ало-ало",ако искаш.
Моят майстор идва ,замерва нивото и ти казва колко ще струва всичко,друг майстор ще се спазари за 4 лв. труд на м2 и ще ти каже да домъкнеш 100 торби по 30 лв бройката.+/- 5лв. разлика за брой.
Re: Подова замазка - как да си реша проблема?
13-02-2013 - 13:59:05
avatar
И тоз твоя майстор ,ако работи с "Кул" бет.възел ще е голяма работа.....
Нещо обаче в последно време не му харесват замазките.....аз лично я използвах за направата на замазка на една тераса,доволен съм,но от други хора чувам,че са го върнали от София и не са харесали замазката нещо....Това с химията си е заигравка ,не одобрявам и факта ,че се слага найлон като разделител между пластовете и не се разчита на никаква адхезия към основата.
Относно цената - прав си - не е от най скъпите,но и човека си взема своето все пак.....
Надявам се и ти да имаш своя един лев на м2 заради препоръките......
Иначе що....?както казали хората.....

Чест и почитание
Re: Подова замазка - как да си реша проблема?
13-02-2013 - 14:18:59
gogol,това за което говоря е нова технология за втечняване на сместта от пясък и цимент.Използва се хидролизирана смола .Такава замазка става по яка от купешките сухи смеси за саморазливни замазки особено родното производство поради състава.Много по яка е замазката от пясък и цимент ,отколкото тази в която има цимент гипс и креда плюс кварцов пясък.Така на обекта може да си спретнеш саморазливка само от цимент 42.5 R и обикновен пресят пясък. Дебелината зависи от едрината на пясъка само.Отделно ,че можеш да постигнеш и големи дебелини без притеснения,когато се налага изравняване при голяма денивилация,докато купешките са ограничени по височина или трябва да лееш няколко пъти.
Re: Подова замазка - как да си реша проблема?
13-02-2013 - 16:07:09
Фло, тази замазка до каква дебелина може да се използва. Мисля да повдигна нивото на барбекюто с 4-5 sm.
С нея ще стане ли и трябва ли при тази дебелина да се слага и армировка вътре.Отгоре ще има теракот.
Издържа ли на атмосферни влияния?
Re: Подова замазка - как да си реша проблема?
13-02-2013 - 16:55:12
avatar
*ok**bow*Щях да идвам към теб тия дни.....
Ще се видим и ще говорим тогава.....

Чест и почитание
Re: Подова замазка - как да си реша проблема?
13-02-2013 - 17:08:34
Quote
gogol
*ok**bow*Щях да идвам към теб тия дни.....
Ще се видим и ще говорим тогава.....
Заповядай,ще поговорим.Иначе дебелината не е от значение ,щото това си е бетон.Ако е директно на земята замазката не е зле да си има и полипропиленови фибри с малкото неудобство ,че лекинко ще провлачват т.е. саморазливността малко ще се затрудни.Ако са от дългите за бетон,ако са къси за шпакловки ще стане.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход