Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Подова замазка - как да си реша проблема?

Публикувано от German 
Re: Подова замазка - как да си реша проблема?
14-02-2013 - 15:30:18
Quote
фло
Quote
Geto
Ясно и точно! Фло, сърдечно благодаря! Началото на юли ми се струва, че ще съм готов. Сега като си мисля замазките ги правиха в мое отсъствие..... А се надявах да мина без тази операция. Ще пиша на лични като дойде време. Всъщност какъв е реда? Кога се поставя саморазливната замазка? Стени и тавани са ми на шпакловка.
С поздрав,
Реда е примерно като си знаеш дебелината на дюшемето до къде ще ти дойде по височина, отдолу настилката трябва да се да се изравни идеално,така ,че после да не ти проскърцват дъските. Добре е да има 24 часа време след саморазливната да си редиш дюшемето.



@АНГЕЛ :"как да го разбера сега,твоя майстор ще вземе 1.50лв , до 2лв/м2 бреииииииииииии и с саморазливна замазка ще опъне пода,може ли да ми го изпратиш този майстор чакам към 100м2 саморазливна,ще спестя бая пари."
Разбирай го така ,тези 100 кв. ще ти излезнат към 3000 лв. със саморазливна замазка от магазина включително и труда ,моя майстор ще ти опъне пода за 1500 лв. всичко с материалите ,без да му гледаш в канчето колко му е труда,и това е заради новата технология на втечняване на сместта от пясък и цимент. 1 част цимент и 2,5 части пясък,вода 0,4 части. плюс хиперпластификатор и ускорител на втвърдяването. След 24 часа
може да играеш хоро или да караш отгоре малкия танк на лейтенант Грубер от сериала "Ало-ало",ако искаш.
Моят майстор идва ,замерва нивото и ти казва колко ще струва всичко,друг майстор ще се спазари за 4 лв. труд на м2 и ще ти каже да домъкнеш 100 торби по 30 лв бройката.+/- 5лв. разлика за брой.

аз ли съм тъп,неграмотен или глупав,че не разбирам нали твоя майстор взима по-малко от 4лв.м2 какви са тези 1500лв. нали пример 100 по 2 =200. или бъркам???*sos*
Re: Подова замазка - как да си реша проблема?
14-02-2013 - 21:45:46
Quote
АНГЕЛ
Quote
фло
Quote
Geto
Ясно и точно! Фло, сърдечно благодаря! Началото на юли ми се струва, че ще съм готов. Сега като си мисля замазките ги правиха в мое отсъствие..... А се надявах да мина без тази операция. Ще пиша на лични като дойде време. Всъщност какъв е реда? Кога се поставя саморазливната замазка? Стени и тавани са ми на шпакловка.
С поздрав,
Реда е примерно като си знаеш дебелината на дюшемето до къде ще ти дойде по височина, отдолу настилката трябва да се да се изравни идеално,така ,че после да не ти проскърцват дъските. Добре е да има 24 часа време след саморазливната да си редиш дюшемето.



@АНГЕЛ :"как да го разбера сега,твоя майстор ще вземе 1.50лв , до 2лв/м2 бреииииииииииии и с саморазливна замазка ще опъне пода,може ли да ми го изпратиш този майстор чакам към 100м2 саморазливна,ще спестя бая пари."
Разбирай го така ,тези 100 кв. ще ти излезнат към 3000 лв. със саморазливна замазка от магазина включително и труда ,моя майстор ще ти опъне пода за 1500 лв. всичко с материалите ,без да му гледаш в канчето колко му е труда,и това е заради новата технология на втечняване на сместта от пясък и цимент. 1 част цимент и 2,5 части пясък,вода 0,4 части. плюс хиперпластификатор и ускорител на втвърдяването. След 24 часа
може да играеш хоро или да караш отгоре малкия танк на лейтенант Грубер от сериала "Ало-ало",ако искаш.
Моят майстор идва ,замерва нивото и ти казва колко ще струва всичко,друг майстор ще се спазари за 4 лв. труд на м2 и ще ти каже да домъкнеш 100 торби по 30 лв бройката.+/- 5лв. разлика за брой.

аз ли съм тъп,неграмотен или глупав,че не разбирам нали твоя майстор взима по-малко от 4лв.м2 какви са тези 1500лв. нали пример 100 по 2 =200. или бъркам???*sos*
Бъркаш. Никъде не съм казал,че моя майстор взима 4 лв. на квадрат или 2 лв.на квадрат. Казах в два поста,че крайната цена на квадратен метър включително труда на майстора,който ползва иновативна технология за втечняване на обикновен пясък и цимент за саморазливна замазка излиза на клиента на половина,в сравнение с купешка саморазливка.За клиента е важен крайния резултат пода да е опънат и здрав.Така според дебелината на замазката труда на майстора с тази технология може да излезе и повече от 10 лв дори и повече от 15 лв. на квадрат дори.Как става това с думи прости: 1 мм. дебелина на купешка саморазливна замазка от добър клас като цена на квадратен метър излиза 2 лв./м2. срещу 0,10 лв./м2 за замазка от цимент и пясък втечнени до саморазливност по иновативната технология.Виждаш,че разликата в цената за милиметър на квадрат е 20 пъти.Та майстора ми договаря и взима само от разликата в цената на материяла на квадрат половината,като разполага с 1000 %. По друг начин казано като дойде да ти опъне пода се договаря на цена 1 лв.на мм . за квадратен метър,конкуренцията му ще ти иска 2 лв .за милиметър на квадрат плюс 4 лв. за труд. Така ако средно претеглено пода излезе 5 мм./м2 на моя майстор ще платиш 5 лв на квадрат всичко ,заедно с материала ,а на конкуренцията 14 лв.Това е опростен пример,обикновено в договорката се обръща внимание и включва предварителната подготовка на основата,което и може да докара цената на моя майстор до половината или даже 2/3 от тази на конкуренцията. Защото има и сложни подготовки ,ако някой си е оставил ръцете като е правил настилката,която ще се замазва.Всичко това се договаря на място .Така саморазливните подове стават по-достъпни като цена за повече клиенти.
п.с.Обърни внимание,че ти давам за пример някакви идеални дебелини от 1 мм. и 5 мм. Обикновенно на практика дебелините са доста над 15 мм. и често отиват към 25 мм. което съвсем може да разстрои бюджета на клиента,ако си е поръчал майстор на 4 лв. /м2 за труд и купешка саморазливна замазка от 23-30 лв. торбата.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-02-14 22:01 от фло.
Re: Подова замазка - как да си реша проблема?
15-02-2013 - 14:40:55
avatar
*ok*

Чест и почитание
Re: Подова замазка - как да си реша проблема?
09-02-2014 - 12:04:35
Здравейте на всички майстори и ползватели на форума.
По повод подова замаска и аз имам проблем и от неразбиране влязох в голям филм.
Става въпрос за замаска изпълнена преди4 месеца в двуетажна къща общо на двата етаж около 150 м2. Трябваше да се вдигне нивото с около 7-8 см заради ВИК тръби , интернет кабели и гофри по пода, наклони и т.н. Но и за избягване преговете на баните и тоалетните. Тъй като обикновенна земновлажна замаска би утежнила значително конструкцията и с цел спестяване на средства, майстора ми предложи да направи на единия етаж перлитна замаска а за другия етаж със стиропор с дебелина 3 см и върху него 4 см пясъчно циментна замаска.
Всичко това беше направено но без каквато и да е армировка за която по късно научих че е добре да има.
В момента около 4 месеца след направата и замаската е напукана на места ,при почукване бие на кухо и на места при по силен натиск сякаш поддава.
Прилагам и малко снимки - при направата и след това. Тъй като коридорите и стълбището се предвиждат с мозайка а в помещенията ще се слага гранитогрес а в други паркет не знам дали ще издържи и няма да се спука покритието ( гранитогрес ,мозайка). Още повече и след разполагането на мебелите.
Майстора на замаската без да дойде да я види в това състояние твърди че нямало проблем. После я видяха двама майстори като първия твърди че не е достатъчно здрава и ще напука рано или късно отгоре покритието а
другия който я видя и се занимава с направата на мозайка твърди че ще стане като преди мозайката положи мрежа.
Не знам какво да мисля и дали има проблем но не ми се иска да рискувам.
Моля за съвет ако положението е зле има ли начин да се оправи тази замаска или да се
Прави наново ( и наливане на нови средства ). А ако трябва да се прави наново колко би струвало с фибран мрежа и т.н. ( около 150 м2 площ ) качествено изпълнение за да стане здрава.
Много моля за компетентно мнение и помощ !

Напуканата замазка - във всяко помещение има пукнатини по замаската.




Полагането преди 4 месеца



Re: Подова замазка - как да си реша проблема?
22-08-2022 - 14:11:04
Quote
фло
Quote
radula
като ти кажа как аз си направих само/ защото сам си я направих/ разливна замазка. лепило Ц200, фин цимент, вода и бъркалка. , а и един инструмент за фугиране, възможно най-големият размер.!
Не се вижда да си сложил пясък по тая рецепта.Тоя пък инструмент за фугиране що ти е?Саморазливната замазка е течлива като боза,кво е това фугиране?
Може да стане саморазливна замазка от цимент и пясък и малко вода ,в която се влага хиперпластификатор за втечняване на сместта.

Много се извинявам, но може ли да ми дадете пример за такъв пластификатор от интернет? Искам да използвам такъв разтвор за тънко замазване на неравности по плоча.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2022-08-22 14:25 от nobreak.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход