Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на изработка на локално парно

Публикувано от камелия 
Re: Цена на изработка на локално парно
27-04-2012 - 21:06:00
И аз за последно и спирам. Не се мъчи да проумяваш кое е точка и колко струва. Гледай накрая тотала. Кой както иска да си изчислява труда, тебе не те интересува, освен ако не смяташ да крадеш занаята*yes*
Re: Цена на изработка на локално парно
27-04-2012 - 21:19:38
avatar
Quote
чаро
Лельо, Лазар ти обясни! Ходи с проекта в някоя/няколко фирми. Тук, не че не искаме да ти помогнем, просто не можем! Питай по техническата част - така ще ти помогнем, че чак в лют спор ще влезнем...*angel*
Оферирането на точка е някакво недоразумение за мен. Виждаш сама за какво иде реч. Точка е... точка. Ама какво е точка, има ли почва у нас, а пък колко струва...?!
Друго- за тия 4 бр радиатори се излагаш. С колко мислиш че могат да те изклатят за тия 4 радиатора. Ама ти ако ги емнеш по тоя начин ша та чукнат... Предполагам, ако инсталацията беше голяма и сложна какво чудо щеше да се случиeye popping smiley
И да не повториш грешките на колеги от форума (последно Калин72 изпищя). Гледате,гледате, смятате,смятате и накрая нито сте пресметнали, нито сте видяли! Няма себеуважаващ се майстор (в който и да е бранш) дето ще търпи такива 'убави чорбаджии. На такива убавци все им се падат най-гъвкавите и ловки измамници! С прости думи БАЛАНС, природата го е създала...
Аз лично на подобни работодатели не работя. Принцип . Сама виждаш, че даже не те вземаме и на сериозно из форума.
Айде успех!

Виж, лелиното, ти накъдето си се запътил, аз от там се връщам.
Не ми трябва помощ по техническата част, а ми трябва някой, който знае как се чете чертеж и как се изпълнява практически.
Това, че оферирането на точка е недоразумение, може и да е вярно, но твоите колеги така го правят- не съм го измислила аз.
Другият начин, по който можеше да ме ориентираш, ако имаше желание, беше да ми дадеш ориентировъчни цени така, както в поста над теб са ми ги дали. Защо не го направи?
Отговорът е в следващите ти редове- че щом правя въпрос колко ще ми струва инсталация с 4 радиатора, щом не искам да обикалям по фирмите преди да съм получила някаква предварителна представа, да имам изходна точка, значи не съм клиент за теб.
Много питам, бе, много се интересувам, откъде на къде ще ме уважаваш, щом не съм кон с капаци, нищо не знаещ и приемащ всичко, което му предложат?:]
Прав си в едно- балансът в природата, рано или късно , сработва- затова и на пазара остават тия, дето освен себе си, уважават и клиентите си.
Аз, лично, не бих наела човек като теб да ми работи- показах ти мнението си за " майсторлъка" ти, така че, чувствата ни са взаимни.
Още малко ако продължи кризата, ще се сетиш какво съм ти писала за уважението и ако искаш да имаш клиенти, ще спреш да се правиш на велик.
Re: Цена на изработка на локално парно
27-04-2012 - 21:57:28
Quote
камелия


Виж, лелиното, ти накъдето си се запътил, аз от там се връщам.
.

Браво лельо, голуема си!!!! *ok*
Кофти ли е надолу ?*angel*


Ти успех му пожелаваш, оно па с рого напред.
За да не поглеждам в твоя бранш....както ти гледаш в моята паница, ще ти кажа, че отоплението ми е хоби и както казах не работя на миндили- мога да си го позволя! Основната ми работа е друга, но и там с миндили гледам да не се занимавам. Достатъчно ми е общуването с тях по форумите*ok*

И за капак, ще те светна - не се надувам! Опитвам се да ти налея маааалко акъл. Малко, щот нямам много.*angel*
Както разбра (всъщност вече не съм сигурен, че си разбрала eye popping smiley), всички, освен колегата с цените, се опитваме да те предпазим и да те насочим как реално би могла да получиш най-доброто за парите (и нервите) си.
Оправяй се!smoking smiley
Re: Цена на изработка на локално парно
27-04-2012 - 22:20:05
avatar
Quote
чаро


Браво лельо, голуема си!!!! *ok*
Кофти ли е надолу ?*angel*


Ти успех му пожелаваш, оно па с рого напред.
За да не поглеждам в твоя бранш....както ти гледаш в моята паница, ще ти кажа, че отоплението ми е хоби и както казах не работя на миндили- мога да си го позволя! Основната ми работа е друга, но и там с миндили гледам да не се занимавам. Достатъчно ми е общуването с тях по форумите*ok*

И за капак, ще те светна - не се надувам! Опитвам се да ти налея маааалко акъл. Малко, щот нямам много.*angel*
Както разбра (всъщност вече не съм сигурен, че си разбрала eye popping smiley), всички, освен колегата с цените, се опитваме да те предпазим и да те насочим как реално би могла да получиш най-доброто за парите (и нервите) си.
Оправяй се!smoking smiley

Ти също си тръгнал надолу и срещаш по- младите от теб, сред които също има надувковци...........балансът в природата работи..........
Поне едно стана ясно- че се пишеш майстор в нещо, което не ти е професия, а хоби.
И се опитваш да ми налееш нещо, което ти е в дефицит.
Ако искаш да видиш миндил в цял ръст, купи си голямо огледало.
Нали не си мислиш, че цял живот не съм могла да се " оправям", щото не съм те срещнала във форума и не съм получила ценния ти съвет " Отиди в няколко фирми и поискай оферти"?
Ако за теб този съвет е върха на възможностите ти, разбирам защо се нервиш, че питам " по същество".winking smiley
Re: Цена на изработка на локално парно
27-04-2012 - 22:48:26
Quote
камелия


Поне едно стана ясно- че се пишеш майстор в нещо, което не ти е професия, а хоби.
И се опитваш да ми налееш нещо, което ти е в дефицит.

Кой и къде каза, че съм майстор?!
Ми казах ти, малко ми е. Разбрах, че на теб ти трябва повечко- и всичкия да ти дам, пак ще стигне само за да не сереш по двора. Гледам по форума не се сдържаш ...
:}
Re: Цена на изработка на локално парно
27-04-2012 - 22:55:13
Абе...какви ги вършите тука...5 страници нищо не разбрах...
Камелия...въпросът ти е малко като "Искам да си купя кола и гледам тука едни оферти за по 150 хиляди.Имам гараж и осветление в гаража.Колко може да ми излезе една кола?" .... Ми каква е тая кола...джип ли е,ван ли е,бензин ли е,дизел ли е,нова,втора ръка....
Re: Цена на изработка на локално парно
28-04-2012 - 08:34:50
avatar
Quote
salvador
Абе...какви ги вършите тука...5 страници нищо не разбрах...
Камелия...въпросът ти е малко като "Искам да си купя кола и гледам тука едни оферти за по 150 хиляди.Имам гараж и осветление в гаража.Колко може да ми излезе една кола?" .... Ми каква е тая кола...джип ли е,ван ли е,бензин ли е,дизел ли е,нова,втора ръка....

Знаеш ли, "майсторът" Чаро дори не ме и попита каква е колата.
Въпреки това, написах- печка, 4 радиатора, бойлер. Трасето почти разпробито- 2 дупки остава да се направят.
С полипропиленови тръби писах, че ще бъде.
И исках някой да ми каже, ако знае и иска, ориентировъчно колко би ми струвало, защото справките в нета сочат някакви точки, като цената им варира от 35 до 100лв.
И какво се получи- можеш да видиш репликите и на двамата " майстори"- първо подигравки, после обяснения от баш- хоби майстора, че понятие " на точка" не съществува, после нападки, защото не съм реагирала с поклон и благодарност на ценния им съвет " Обиколи фирмите и поискай оферти".
Ами, да взема да благодаря на майсторите- как ли бих се сетила без тях, че мога да искам оферти от фирмите?
Поне в този раздел на форума имаше и взаимопомощ, и човешки отношения.
Ще е жалко, ако и тук почнат да си избиват комплексите разни недооцета.
Re: Цена на изработка на локално парно
28-04-2012 - 09:27:29
А какъв е диаметърът на тръбите - ф32, ф40? Колко метра? Каква е схемата, с какво разпределение - от горе надолу или обратно? Термосифонната система е по-специфична, рядко срещана и за да ти се отговори трябва да се види проекта, за да се оцени обема на работата, а ти го криеш като ханъма глезените сиsmiling smiley. Нали не е едно и също да опънеш по плочата 50-60м маркучи ф16 или да изграждаш система от 50м тръба ППР ф40, спойка след спойка, тройник след тройник, като следиш за всеки милиметър, защото трябва да се спазват наклони? Ами ако е мед? Ами ако е стомана? Отначало и материала не знаехме. По моите разбирания като искаш (безвъзмездна) помощ от някого трябва максимално да го улесниш, като дадеш максимум информация, а не да се надуваш и да се правиш на велик. Ама твоите разбирания са други...
Re: Цена на изработка на локално парно
28-04-2012 - 11:08:35
avatar
Quote
LazarG
А какъв е диаметърът на тръбите - ф32, ф40? Колко метра? Каква е схемата, с какво разпределение - от горе надолу или обратно? Термосифонната система е по-специфична, рядко срещана и за да ти се отговори трябва да се види проекта, за да се оцени обема на работата, а ти го криеш като ханъма глезените сиsmiling smiley. Нали не е едно и също да опънеш по плочата 50-60м маркучи ф16 или да изграждаш система от 50м тръба ППР ф40, спойка след спойка, тройник след тройник, като следиш за всеки милиметър, защото трябва да се спазват наклони? Ами ако е мед? Ами ако е стомана? Отначало и материала не знаехме. По моите разбирания като искаш (безвъзмездна) помощ от някого трябва максимално да го улесниш, като дадеш максимум информация, а не да се надуваш и да се правиш на велик. Ама твоите разбирания са други...

Не са ми други разбиранията, но трудно изтърпявам да ми се подиграват хора, на които нищо лошо не съм сторила.
Да оставим настрани факта, че можеше да ме попиташ, след като ти си майстора, а аз - лаика, който не се сеща какви данни да даде.
Но, след като съм написала, че е селска къща, че са 4 радиатора и бойлер, ще добавя, че тръбите са 30 м. общо, камината е на първия етаж.
Тръба ф32 пробива тавана и в горната стая, се разклонява, с Ф20, към 1 радиатор, с Ф25 по права линия, през стената- в другата стая, където е РС и с ф20 захранва втория радиатор. От там ф25 се спуска надолу, на първия етаж и влиза в банята, захранва бойлера с Ф20 и останалите 2 радиатора. Студеният кръг на трите радиатора и бойлера се събира във ф25 и по права линия се връща в камината. А, на първия радиатор се спуска директно от втория етаж, успоредно на горещата подаваща тръба.
Надявам се, да съм обяснила добре.......
Re: Цена на изработка на локално парно
28-04-2012 - 11:15:41
Може би щеше да е добре да обясниш още в началото вместо да се заяждаш и да подхождаш с предубеждение към всеки тук сякаш иска да те ограби. Аз лично не бих се занимавал с теб ако бях майстор на такива инсталации.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход