Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на изработка на локално парно

Публикувано от камелия 
Re: Цена на изработка на локално парно
19-04-2012 - 21:54:08
И каква помощ дириш? Каква информация даваш, че да очакваш адекватен отговор?
Quote
камелия
Имам проект, имам списък на материалите, необходими за изработването, имам пробити и 99% от дупките в къщата
Извинявай, ама като имаш проект, можеш да го покажеш на 2-3-5 фирми и да поискаш оферта и после да ги сравниш. Ние няма как да ти дадем адекватен отговор, понеже не знаем обема на работата - ти си го пазиш в тайна. Друг е въпроса, че ти не искаш да се занимаваш с фирми, а си мислиш, че ще минеш по-тънко, като хванеш "майстори", та затова си тръгнала да търсиш информация по форумите - за да ги следиш изкъсо. Но си нямаш понятие колко дебело може да ти излезе това. Чаро те попита много точно - кой ще носи отговорност, ако нещо не е както трябва - проектанта ли, майстора ли или търговеца, дето ти е продал боклуци? М?
Re: Цена на изработка на локално парно
19-04-2012 - 22:29:39
avatar
Quote
LazarG

Извинявай, ама като имаш проект, можеш да го покажеш на 2-3-5 фирми и да поискаш оферта и после да ги сравниш. Ние няма как да ти дадем адекватен отговор, понеже не знаем обема на работата - ти си го пазиш в тайна. Друг е въпроса, че ти не искаш да се занимаваш с фирми, а си мислиш, че ще минеш по-тънко, като хванеш "майстори", та затова си тръгнала да търсиш информация по форумите - за да ги следиш изкъсо. Но си нямаш понятие колко дебело може да ти излезе това. Чаро те попита много точно - кой ще носи отговорност, ако нещо не е както трябва - проектанта ли, майстора ли или търговеца, дето ти е продал боклуци? М?

Защо мислиш, че бягам от фирма, щом търся да мина тънко и щом питам по форумите?

И защо си мислиш, че щом е фирма, всичко в работата ще е на 6, няма да ми пробутат некадърно направена инсталация и да ми одерат кожата?
Всичко досега, което е направено, е било от фирми- една почва, гоня ги, после други.........докато попадна на свестни.
Получи се, но трябваше да проуча в подробности кое как се прави, с какви материали и да обиколя да си ги купя, след като ми се наложи да подменя бракуваните, които ми бяха сложили.
И да, трябваше да вися над главите им, за да не си оставят ръцете.
Сега, вече имам човек, на когото мога да разчитам, че частите ще са качествени.
Всъщност, въпросът ми беше наистина точен- как се движат цените на точка- имам проект, заверен по всички правила от проектант.
Както и да е, ще се справя и без вас.
Re: Цена на изработка на локално парно
19-04-2012 - 22:33:28
Quote
камелия

как се движат цените на точка


Коя точка?eye popping smiley


:}
Re: Цена на изработка на локално парно
19-04-2012 - 22:54:24
Втора страница се опитват да обяснят,че парното не се смята на точка.На точка се смятат обикновено кабеляците,не тръбите.
Re: Цена на изработка на локално парно
19-04-2012 - 22:58:26
avatar
Quote
камелия

как се движат цените на точка

Quote
чаро
Коя точка?eye popping smiley


:}

Тая, например- в ценоразписа на една фирма.........

Част Отопление
......................
Изграждане на отоплителна инсталация /цена на точка/- 82.00 лв./бр.
тук




Нещо друго ако не разбираш, питай- ще ти обясня с удоволствие.:]
Re: Цена на изработка на локално парно
20-04-2012 - 08:02:29
Аз пак ти повтарям - иди при няколко фирми и си поискай конкретни оферти за твоята работа, забрави ги тези ценоразписи от сайтовете. Нали се сещаш, че не е едно и също да дойде някой и да ти изгради една "точка" (каквото и да означава това, защото при всяка фирма означава различно) или да ти изгради цялостна инсталация. В труда за изграждането на една "точка", някой може да включва (или не)къртене, пробиване (различно в тухла, мазилка, бетон, гипсокартон), може да включва (или не) монтаж и подвързване на отоплително тяло, може да включва (или не) студени и топли проби), може да включва (или не) гаранция за вложения труд, на вложените материали. Освен това този списък (спецификация), които имаш от проектанта са съвсем ориентировъчни и в процеса на работа много често изниква нужда от нови части. Едно е да бръкне майстора в своя сандък и да вземе нужното и да продължи, друго е да те чакат 2-3-ма човека(и надниците им да вървят) да припкаш и да носиш, както обикновено се случва в тези случаи. Ако искаш да упражняваш контрол върху качеството на вложените материали - разберете се предварително с коя марка тръби и фитинги ще се работи и само проверявай (приемай). Знай, че уважаващите себе си фирми няма да ти сложат калпави материали, ако носят гаранцията за тях, защото после трябва да идват да ги сменят безплатно, а пък с твои материали гаранцията отпада по дифолт*yes*.
Re: Цена на изработка на локално парно
20-04-2012 - 10:00:37
avatar
Quote
LazarG
Аз пак ти повтарям - иди при няколко фирми и си поискай конкретни оферти за твоята работа, забрави ги тези ценоразписи от сайтовете. Нали се сещаш, че не е едно и също да дойде някой и да ти изгради една "точка" (каквото и да означава това, защото при всяка фирма означава различно) или да ти изгради цялостна инсталация. В труда за изграждането на една "точка", някой може да включва (или не)къртене, пробиване (различно в тухла, мазилка, бетон, гипсокартон), може да включва (или не) монтаж и подвързване на отоплително тяло, може да включва (или не) студени и топли проби), може да включва (или не) гаранция за вложения труд, на вложените материали. Освен това този списък (спецификация), които имаш от проектанта са съвсем ориентировъчни и в процеса на работа много често изниква нужда от нови части. Едно е да бръкне майстора в своя сандък и да вземе нужното и да продължи, друго е да те чакат 2-3-ма човека(и надниците им да вървят) да припкаш и да носиш, както обикновено се случва в тези случаи. Ако искаш да упражняваш контрол върху качеството на вложените материали - разберете се предварително с коя марка тръби и фитинги ще се работи и само проверявай (приемай). Знай, че уважаващите себе си фирми няма да ти сложат калпави материали, ако носят гаранцията за тях, защото после трябва да идват да ги сменят безплатно, а пък с твои материали гаранцията отпада по дифолт*yes*.

Благодаря ти!smiling smiley
Re: Цена на изработка на локално парно
20-04-2012 - 11:30:16
Камелия, защо искаш да съсипиш и този раздел от форума?
Ако има човек, който да ти помогне, това е точно ЛазарГ. Но не ти както винаги с рогите и простотията си тръгваш напред...
Re: Цена на изработка на локално парно
20-04-2012 - 18:11:49
avatar
Quote
Купувач
Камелия, защо искаш да съсипиш и този раздел от форума?
Ако има човек, който да ти помогне, това е точно ЛазарГ. Но не ти както винаги с рогите и простотията си тръгваш напред...

Лазар да те е молил да му адвокатстваш?
Re: Цена на изработка на локално парно
20-04-2012 - 18:59:54
:]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-04-20 19:00 от чаро.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход