Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Oтоплителни системи

Публикувано от digitix 
Re: Oтоплителни системи
21-04-2012 - 17:50:45
Защо точно алуминиеви радиатори? Освен лъскавият вид с какво са по-добри от панелните или старите чугунени? Лично на мен алуминиевите не ми харесват ама може да има нещо дето не го знам.
Поздрав,

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Oтоплителни системи
21-04-2012 - 20:49:41
Пъти по-добра проводимост на алуминия в сравнение с желязото.Това е основното предимство.Таблица:
[www.engineeringtoolbox.com]

Това при панелния е компенсирано с далеч по-голямата площ на топлоотдаване и много вода вътре в радиатора.Т.е. не сравняваме еднакви по вместимост и площ отоплителни тела.Толкоз с технологичните предимства.Нататък гледаме цената за ват.Алуминиевият ще ти е вероятно с цена между 10 и 15 стотинки за ват.Панелният-между 4 и 6.Което според мен обезсмисля каквито и да е сметки повече.
Re: Oтоплителни системи
22-04-2012 - 16:36:54
Благодаря Салвадор!
Какво тогаз прави алуминиевите радиатори така масово предпочитани?

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Oтоплителни системи
22-04-2012 - 19:57:56
avatar
Quote
Geto
Благодаря Салвадор!
Какво тогаз прави алуминиевите радиатори така масово предпочитани?

Това, което разбрах е, че те съдържат много по- малко вода, което означава по- малко общ обем течност за затопляне и съответно по- малко гориво.smiling smiley
Re: Oтоплителни системи
22-04-2012 - 20:07:46
Излъгали са те пак *smiley_ahh*
Re: Oтоплителни системи
22-04-2012 - 20:28:08
avatar
Quote
LazarG
Излъгали са те пак *smiley_ahh*
Не знам защо " пак", но би могъл да обясниш, ако знаеш нещо- доколкото разбирам, водиш се специалист по отопление.
Кеф ли ти е само да апострофираш, за да се издигаш в собствените си очи?:]
Re: Oтоплителни системи
22-04-2012 - 20:41:11
Разходът на гориво не зависи от количеството на водата в системата, а от топлозагубите на жилището. Освен това количеството на водата в панелните и в алуминиевите радиатори е съизмеримо
Re: Oтоплителни системи
22-04-2012 - 21:07:09
Ками, той Лазар знае. Ако четеше повече по форумите, отколкото искаш сервирана на готово информация , щеше да знаеш.
И "цената на то4ка" и защо количеството на водата в инсталацията не е от значение за разхода на гориво.
Взех пуканки, с теб било доста интересно*write*
*ok*

п.п. може ли тук (във форума) да сметнете точките с колегата? Много ме забавлявате с това -цена на 'то4ка'- х лв, ама колектора е 3 'то4ки'...
Сега въпроса май е колко 'то4ки', аджеба, има в едно 'парно' или колко може да ги изкара майстора ?
То май отива към вашето- апартамента е 86кв.м... ама с площадката, стълбището и асансьорната шахта
Ох попиках се- отивам...:]:}
Re: Oтоплителни системи
22-04-2012 - 21:35:13
avatar
Quote
LazarG
Разходът на гориво не зависи от количеството на водата в системата, а от топлозагубите на жилището. Освен това количеството на водата в панелните и в алуминиевите радиатори е съизмеримо

Да разбирам ли, че при равни други условия, едно и също количество гориво отива за загряване на 20 и на 50 литра?
Re: Oтоплителни системи
22-04-2012 - 21:41:36
avatar
Quote
чаро
Ками, той Лазар знае. Ако четеше повече по форумите, отколкото искаш сервирана на готово информация , щеше да знаеш.
И "цената на то4ка" и защо количеството на водата в инсталацията не е от значение за разхода на гориво.
Взех пуканки, с теб било доста интересно*write*
*ok*

п.п. може ли тук (във форума) да сметнете точките с колегата? Много ме забавлявате с това -цена на 'то4ка'- х лв, ама колектора е 3 'то4ки'...
Сега въпроса май е колко 'то4ки', аджеба, има в едно 'парно' или колко може да ги изкара майстора ?
То май отива към вашето- апартамента е 86кв.м... ама с площадката, стълбището и асансьорната шахта
Ох попиках се- отивам...:]:}

Чета, Чаро и каквото не ми е станало ясно, питам.
Не чакам само на готово, но се питам, не се чувстваш достатъчно оценен в другите форуми, където има разбиращи материята хора ли, та се изтрепа да се дуеш и надсмиваш тук?
Върви си смени гащите, пикльо и порасни.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход