Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

топлоизолационна замзка

Публикувано от Gogo Lozanov 
Re: топлоизолационна замзка
02-02-2012 - 22:41:52
Здравейте колеги!Чета от време на време тук ,но сега реших да се включа.Имам опит с термоизолациони замазки 'ТИВИТ".Направили сме около 2-3 хиляди квадратни метра на различни сгради.Като всяка нова технология си има плюсове и минуси,но като цяло си струва.За карайния клиент са само плюсовете ,но като технология на полагане си има проблеми ,за които правим разни машинки за да ги избегнем.
Re: топлоизолационна замзка
02-02-2012 - 22:52:28
Здравей колега!Имам опит с топлоизолацинни замазки "ТИВИТ".Направили сме около 2-3 хиляди кв.метра на различни сгради.
Като всяка нова технология си има плюсове и минуси.Плюсовете са основно за клиента.В момента работим в сграда с положена такава замазка и не ти измръзват кракта определено.Но самата технология на полагане си е доста трудоемка.Измисляме разни машинараийки и я усъвършенстваме.Готов съм да обсъдим всички въпроси.
Re: топлоизолационна замзка
02-02-2012 - 22:56:19
Готов съм да обсъждаме не само топлоизолацията ,а всички въпроси касаещи енергийно ефективните сгради като цяло.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-02-02 23:00 от русанов.
Re: топлоизолационна замзка
04-02-2012 - 07:52:12
Не мога да Ви разбера ....
Давате по 100к за къща (дори и да я строите) и няма да дадете 2-3000 лв за подово отопление.
Дори да го използвате 1 месец в годината пак си струва.
Re: топлоизолационна замзка
04-02-2012 - 09:55:16
Аз не го разбрах от къде точно кацна в тзи тема подовото.Твърде малко са подовите покрития,които могат да се сложат върху под с отопление.В масовия случай нещата се свежат до някаква керамика.Ако човек иска хубав паркет и дебели персийски килими...няма да я бъде тая работа с подовото.
Re: топлоизолационна замзка
04-02-2012 - 17:59:31
avatar
Re: топлоизолационна замзка
04-02-2012 - 20:23:17
По повод ,включване и смесване на двете неща,подова изолация и подово отопление.Това са съвършенно различни неща.
У нас се вихрят едни търговско- рекламни и комерсиални "становища" и става пълна кашора.Подовата изолация бих казал ,че е задължителна за комфорта и енергийната ефективност в едно жилище ,докато така нареченото "подово отопление " в повечето случаи е не само неефективно ,но и вредно за здравето.Подово отопление може да се сложи в предверие или да речем в баня ,използвайки връщащата тръба на радиаторите,или в обществени сгради като чакални ,гари и др.където да си позатоплиш премръзналите крака.Но да живееш в помещение което се отоплява от пода е безумие.Това нарушава кръвообращениете,след време води и до нарушаване регулирането на кръвното,като цяло води до дискомфорт.Природат ни е създала така ,че краката ни да са на по хладно от главата.( Ако имате приятели лекари ,консултирайте се).
Температурата ,на топлоносителя при подово отопление ( там където все пак има смисъл да се използва)не трябва да е повече от 35-40 градуса.
Иначе просто отоплнието ще ти излезе "златно" и естествено неприятно да стоиш дълго време.Именно в този диапазон са ефективни и така "модерните " термопомпи вода-вода или земя -вода,както и много "модерните" напоследък кондезационни казови котли.Да ,газифицирал съм кондезационни газови котли, за хипермаркетите на "Кауфланд" ,но там те затоплят вентилиращия въздух след рекуператора и работят в този температурен диапазон. Може още много да се коментира по темата,ако някой се интерисува
Re: топлоизолационна замзка
05-02-2012 - 00:19:50
Вярно!
Но все пак има помещения,където е препоръчително да има именно подово отопление.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход