Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

топлоизолационна замзка

Публикувано от Gogo Lozanov 
топлоизолационна замзка
30-01-2012 - 12:38:35
Здравейте! Предстои ми направа на замазки. Тъй като нивото не ми позволява да поставя фибран на пода за топлоизолация моля да дадете съвети за топлоизолираща подова замазка. Благодаря предварително!
Re: топлоизолационна замзка
30-01-2012 - 13:07:58
Със перлит или полистиролни топчета.
Re: топлоизолационна замзка
30-01-2012 - 17:20:03
Има ли някой от вас опит с Тивит? Какви са ви впечатленията? Как се работи?
Re: топлоизолационна замзка
30-01-2012 - 18:33:50
Quote
Gogo Lozanov
Има ли някой от вас опит с Тивит? Какви са ви впечатленията? Как се работи?
Ако питаш за сухите смески - бъркат се със специална машина, която Тивит дава под наем. Не съм го ползвал и не знам повече, просто видях машините при тях. Сигурно има и др. варианти, но изчакай колегата Фло и др.
Имай предвид, че тази замазка има ок. 2х лоши ТИ свойства от Фибрана.
Re: топлоизолационна замзка
30-01-2012 - 18:59:21
Quote
Любо
Quote
Gogo Lozanov
Има ли някой от вас опит с Тивит? Какви са ви впечатленията? Как се работи?
Ако питаш за сухите смески - бъркат се със специална машина, която Тивит дава под наем. Не съм го ползвал и не знам повече, просто видях машините при тях. Сигурно има и др. варианти, но изчакай колегата Фло и др.
Имай предвид, че тази замазка има ок. 2х лоши ТИ свойства от Фибрана.
Аз не се намесвам,защото конкретно със замазките Тивит не съм имал работа.Даже тука съм се изказвал критично за блоковете за зидария,които правят.Но замазката е друга работа и не мога да кажа кое,как е с техните продукти за замазка.Нищо не пречи колегата да си вземе малко количество и да си пробва,става с ръчен редукторен миксер или дрелка на бавни обороти-
Re: топлоизолационна замзка
31-01-2012 - 21:28:34
Добра е вземай и слагай ако искаш можем да ти дадем рецепта за два пъти по евтина смес но няма да можеш да го разбъркаш добре .Температурата не трябва да е отрицателна и бетона върху който ще я наливаш трябва да го напиеш с вода предварително за да не ти изсъхне бързо и да ти спука.
Re: топлоизолационна замзка
31-01-2012 - 21:46:56
Май пропускаме най-важното...за каква дебелина на т.нар. "изолационна замазка" говорим?Да не се окажеш в ситуацията,в която си положл на пода нещо,дето нито изолира,нито е достатъчно здраво за замазка...
Re: топлоизолационна замзка
01-02-2012 - 00:36:00
Пода е чиста бетонна плоча. Средната дебелина на замазката ще бъде между 4 и 6 сантиметра по тази причина мисля, че няма да стане с фибран. Търся фирма, която разполага с необходимата техника за машинно приготвяне и полагане на такава замазка. Става дума за обект около Габрово. Ако някой може да помогне ще дам допълнителна информация.
Re: топлоизолационна замзка
01-02-2012 - 08:12:52
Quote
Gogo Lozanov
Пода е чиста бетонна плоча. Средната дебелина на замазката ще бъде между 4 и 6 сантиметра по тази причина мисля, че няма да стане с фибран. Търся фирма, която разполага с необходимата техника за машинно приготвяне и полагане на такава замазка. Става дума за обект около Габрово. Ако някой може да помогне ще дам допълнителна информация.

Защо разглеждаш само вариантите фибран-замазка?Освен повдигане на ниво и нивелиране ли ти трябва?
Re: топлоизолационна замзка
01-02-2012 - 18:21:00
Необходимо ми е да направя замазка, защото трябва върху нея да поставя съответните подови настилки.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход