Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

въпрос към компетентните във форума

Публикувано от mario_dan 
въпрос към компетентните във форума
24-01-2012 - 11:57:29
Здравейте,
предстои ми строеж на къща в най-кратък срок, и въпроса ми е следния. Актуването по видовете СМР се подписват от всички участници в строителството, но от къде да ги намеря и това моя грижа ли е или на някой друг: проектант, конструктор, строителната фирма, технически ръководител или моя грижа.
Благодаря предварително.
Re: въпрос към компетентните във форума
24-01-2012 - 23:32:51
avatar
Всичко е Ваша грижа. Аз не бих оставил друг вместо мен да избира коя фирма ще ми строи къщата и т.н. Освен ако не сте много ларж човек. smiling smiley
Само да кажа, че щом още не сте намерили проектант и т.н. , предстоящия строеж може да не започне в най-кратък срок.


На какъв етап етап сте в момента? Или просто една идея за къща?
Избирате си стр. фирма от нета или от приятел и тя Ви прави къщата, въз основа на готови проекти, които Вие й предоставяте. А тези проекти се правят от арх. фирма, която пак си избирате от нета или другаде. Технически ръководител има всяка уважаваща себе си стр. фирма. Ако няма - пак Вие си търсите. Друго какво имаше...Това е. Успех.

www.sechkov.com - строителство и ремонт
www.luxremonti.alle.bg

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Строеж на къщи, Бетон, Арматурa, Изкопи , Плочи, Изолация, Хидроизолации, Кофраж, Колони, Основи, Подпорни стени, Теракот, Ремонт на бани, Фаянс, Изграждане на басейни, Покриви, Къщи и жилищни сгради, Ремонт покриви, ВиК, Груб строеж, Гипсокартон, Зидарии, Мазилки, Вътрешни ремонти , Поставяне на капандури, Реконструкции, Ламинат, Интериорни врати, Топлоизолационни системи, Сухо строителство, Ел. инстлации, Топлоизолация, Дограма, Латекс и др.
Re: въпрос към компетентните във форума
25-01-2012 - 08:47:10
Здравейте отново, моля да ме извините за не добре задания въпрос от моя страна. Имам всички документи по проект и разрешително за строеж, но по време на самото строителство има актуване което се подписва и подпечатва от строителя, конструктора, техн. р-л самия документ какво представлява и от къде да го намеря. По точно по закон това моя грижа ли е като инвеститор или на някой друг.
Re: въпрос към компетентните във форума
25-01-2012 - 09:17:19
Quote
mario_dan
Здравейте отново, моля да ме извините за не добре задания въпрос от моя страна. Имам всички документи по проект и разрешително за строеж, но по време на самото строителство има актуване което се подписва и подпечатва от строителя, конструктора, техн. р-л самия документ какво представлява и от къде да го намеря. По точно по закон това моя грижа ли е като инвеститор или на някой друг.

По закон трябва да имате технически ръководител на обекта,който води документацията,независимо дали строите с фирма или по стопански начин ,ако строежа е категория 5.Грижа на инвеститора е да осигури такъв със задължително двустранно подписан писмен договор.Това го искат да им се представи дирекцията по строителен контрол на общината още при протокол 2:откриване на строителна линия и ниво.С този протокол от датата на завеждането му в общината фактически започва строежа. Ако строителя на вашия обект е фирма ,той е задължен да има щатен технически ръководител:правоспособно техтническо лице -строителен техник или строителен инженер,така,че в този случай това е грижа на строителя ,а не на инвеститора.Ако строите по стопански начин ,което е допустимо за категория строежи 5 и 6 техническия ръководител е грижа на инвеститора.
Re: въпрос към компетентните във форума
25-01-2012 - 10:26:43
Момчета,
Дайте на човека идея за надзора. Когато техничиският е на щат във фирмата, не е лошо да има някой, приближен на инвеститора да ги контролира, макар да не е задължителен. Може и конструктора, ако е читав. При мен и той беше от фирмата и не бяха добре нещата.
Re: въпрос към компетентните във форума
25-01-2012 - 15:24:51
avatar
Quote
mario_dan
Здравейте отново, моля да ме извините за не добре задания въпрос от моя страна. Имам всички документи по проект и разрешително за строеж, но по време на самото строителство има актуване което се подписва и подпечатва от строителя, конструктора, техн. р-л самия документ какво представлява и от къде да го намеря. По точно по закон това моя грижа ли е като инвеститор или на някой друг.


Стр. фирма си се занимава с това. Избирайте внимателно такава.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-01-25 15:26 от personall.
Re: въпрос към компетентните във форума
26-01-2012 - 20:16:18
[www.google.bg]


Това трябва да свърши работа. Все пак е от ДНСК *book*

[www.radistroi.com]
+359 899 838 240



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2012-01-26 20:21 от Радост.
Re: въпрос към компетентните във форума
27-01-2012 - 12:22:24
Тази наредба е стара и отменена. Ето, това е действащата днес.
[www.mrrb.government.bg]
Re: въпрос към компетентните във форума
27-01-2012 - 16:27:34
Мммда, явно съм объркал линковете попаднах и на двете наредби...
Моля да ме извините.

[www.radistroi.com]
+359 899 838 240
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход