Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

груб строеж

Публикувано от snejankam 
Re: груб строеж
17-03-2016 - 18:40:13
Колега, ще ти отговоря че добри майстори с 2-3 обекта годишно не можеш да задържиш. За да ги имаш трябва да им осигуряваш работа ако ще и понякога дори ти да не спечелиш нищо. Ама като те гледам с тази твоя настройка само да мислиш за пари и как работиш на принципа ден година храни , това е престъпление към твоите клиенти да ги центриш с такива дебели цени понеже не се знае повече дали ще имаш друг обект да правиш. А относно падналия от скелето за това се правят застраховки трудова злополука и се подготвят по определен начин оценката на риска по трудава медицина и след подписа на книгата за инструктаж нещата са без риск но явно си твърде далеч от много неща а те интересува само печалбата и парите
Re: груб строеж
17-03-2016 - 20:26:11
"Колега, ще ти отговоря че добри майстори с 2-3 обекта годишно не можеш да задържиш"

2-3 обекта, за по 4-5 месеца всеки. И да, аз работя за печалба, а не за слава. Ако ти работиш за слава, мога да ти осигуря доста работа.
Аз съм предприемач, и за всяка работа си намирам кой да я свърши. Държа няколко качествени човека. Другото е баластра, която ползваш временно. Това е така, защото с измекярски цени наистина не можеш да държиш 10-15 на щат постоянно.

А за падналия от скелето, както сам казваш, има застраховки, инструктажи, и т.н. Но те струват пари. Като работиш за без пари, как ще ги плащаш?
Разбери, че ако ВСИЧКИ искат една и съща сума, клиентът ще я плати.
Поинтересувай се как е по света в нормалните държави, и тогава ще ти се промени мнението. Например мин. заплата за електричар или водопроводчик 11Е/час, как да му дадеш ниска цена? От джоба ли ще му плащаш.
Явно имаш доста да учиш по икономика на бизнеса.
Ама то си е твоя работа. Може би вече си забогателият строител, който набляга на социалния ефект. Да има работа за работниците.
Re: груб строеж
17-03-2016 - 21:26:51
Колега, тъй като дискусията излиза извън рамките на добрия тон и аз като по възрастен ти отстъпвам, добре нека ти си прав, като се замисля и аз на твоите години бях като хиена но както и да е.......хайде по живо и здраво.....че сезона започна...... Желая ти успех.
Re: груб строеж
09-05-2016 - 17:21:21
Някакъв спор се е заформил smiling smiley Здравейте, имам среща тази седмица с архитект и бих искал да знам има ли някакъв среден разход или някакъв диапазон за влагане на арматура и бетон за квадратен метър (двуетажна сграда без плоча под покрива). Ясно е, че различните терен и къща искат различни сметки, но да приемем, че терена е равен и къщата е стандартен паралепипед. Знам, че погледнато през очите на строител въпроса е лаишки, но силата ми е в друга област. Благодаря предварително на всички отзовали се smiling smiley
Re: груб строеж
14-05-2016 - 02:21:20
avatar
Quote
koko29
Някакъв спор се е заформил smiling smiley Здравейте, имам среща тази седмица с архитект и бих искал да знам има ли някакъв среден разход или някакъв диапазон за влагане на арматура и бетон за квадратен метър (двуетажна сграда без плоча под покрива). Ясно е, че различните терен и къща искат различни сметки, но да приемем, че терена е равен и къщата е стандартен паралепипед. Знам, че погледнато през очите на строител въпроса е лаишки, но силата ми е в друга област. Благодаря предварително на всички отзовали се smiling smiley

Има. 35 -40 кг. на кв.м. арматура; 0.4 куб. на кв.м. бетон

И редактирам, че може да превара следващ въпрос.

Хубав покрив, Брамак система - труд и материал- около 100 лв. кв.м.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2016-05-14 02:23 от personall.
Re: груб строеж
14-05-2016 - 21:11:25
avatar
И ТОНДАХ Е ТОЛКОВА КОЛЕГА - И ТО ОТ СКЪПИТЕ ЦВЕТОВЕ!Сори за главните букви сега превключих

Чест и почитание
Re: груб строеж
21-05-2016 - 13:15:28
Здравейте.
Изчетох цярата тема но малко се пообърках. Та така.
Станах собственик на общинска сграда от 225 кв.м. като отдолу има 100 кв. мазе. Върху сградата има излята плоча и паднал таван. Та питането ми е колко грубо като цена /труд с материали/ би ми излязло да вдигна втори етаж и керемиди. Да уточня че няма да правя плоча отгоре. Знам че зависи от проекта но това са груби сметки.
Благодаря Ви предварително



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2016-05-21 13:18 от lubo.mv.
Re: груб строеж
21-05-2016 - 20:13:59
avatar
около 30 хилки,не повече - с мазилки и всичко останало

Чест и почитание
Re: груб строеж
08-06-2016 - 21:15:04
Благодаря Personall. Проектанта ми предложи да помисля за вариант за къща без покрив, с равен покрив, тип Средиземноморски. Видях няколко такива на снимки , не са лоши. Има ли нещо там където трябва да ме смущава като изпълнение? Примерно скъпа изолация на покрива, оскъпяване при изпълнение и т.н? И по принцип такава къща по рентабилна ли е от типичната Българска? Благодаря отново.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2016-06-08 21:17 от koko29.
Re: груб строеж
10-06-2016 - 17:34:45
Здравейте. Интересува ме около колко би струвало построяването до груб строеж с покрив на 50 квадрата къща, правоъгълна с 4 помещения ? Търси се евтино решение. За виличка става въпрос.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход