Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

груб строеж

Публикувано от snejankam 
str
Re: груб строеж
10-01-2013 - 19:14:22
Може ли да дадете ориентировачни цени за груб строеж и довършителни работи за къща на два етажа, напр. 100 кв. в с.Гела, Смолян. Теренът е с лека денивелация. Благодаря.
Re: груб строеж
10-01-2013 - 21:11:22
avatar
Quote
str
Може ли да дадете ориентировачни цени за груб строеж и довършителни работи за къща на два етажа, напр. 100 кв. в с.Гела, Смолян. Теренът е с лека денивелация. Благодаря.

Около 300 евро до ключ.
www.sechkov.com

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Строеж на къщи, Бетон, Арматурa, Изкопи , Плочи, Изолация, Хидроизолации, Кофраж, Колони, Основи, Подпорни стени, Теракот, Ремонт на бани, Фаянс, Изграждане на басейни, Покриви, Къщи и жилищни сгради, Ремонт покриви, ВиК, Груб строеж, Гипсокартон, Зидарии, Мазилки, Вътрешни ремонти , Поставяне на капандури, Реконструкции, Ламинат, Интериорни врати, Топлоизолационни системи, Сухо строителство, Ел. инстлации, Топлоизолация, Дограма, Латекс и др.
Re: груб строеж
15-01-2013 - 10:42:28
Quote
TDM
Здравейте,чета чета но не се плаша скоро започвам груб строеж на около 100кв на 1 етаж.
Няма да питам дали ще ми стигнат или няма еди си колко пари
вапросат ми е тухлена къща с 4 колони , над пояса надстройка не повече от 60 см дървен покрив с греди 10х12 да се избегне плочата ,покриват с усб плоскости и битомни керемиди
може ли по това нещо както аз го искам да ми се направи План искам да избегна плочата и желязото.
и ако това се прави без струйтелна фирма или бргада а с познати за грубия строеж стени,покрив,врата и прозорци ще постигнат ли 20 000 лв ето че стигнахме пак до парите а нямаше да питам smiling smiley благодаря ви.
Може и да си го завършил тоя строеж вече, но тая конструкция с 4 колони на 100 кв.м. ще е някаква катастрофа в проектирането. И нека всеки знае, не е никаква икономия това, да се премахне плочата и да остане само на греди подпокривния етаж. Икономията е никаква, а проблемите дебнат дългогодишно smiling smiley
Основите, макар за едноетажна, ще се различават с много малко от тия на двуетажна, а покрива стойностно ще е също като за шестетажна...
Та, по мое скромно мнение 2 етажа от 60 кв.м. са по-добра идея от едноетажна на 100 кв.м, освен ако не е за 120+ кг хора, над 70 годишни, а и бръмбърчета разни ще атакуват главно само първия етаж smiling smiley
Re: груб строеж
16-01-2013 - 10:00:42
Единствения минус при двуетажната къща е, че от всеки етаж губиш да речем по 15-тина квадрата за стълбището, а ако се опиташ да спестиш от отделна клетка за него, отделена с врати, пък губиш топлина, тъй като то се явява вертикален тунел, по който топлото от долния етаж бяга нагоре и става причина за неприятни течения.
Re: груб строеж
23-06-2013 - 02:45:44
Здравейте! Имам едно питане, та се надявам да ми го разясните . Става дума за строене на тухлена къща. Имам ориентировъчен "мой" проект вдъхновен от една вила. Общия размер на застроената площ е 81кв.м2 за първи етаж и тук имам една дилема. Ако има втори етаж предполагам ще се видгне и цената още от леене на под покривна плоча а и може би с документаицията също? Възможно ли е това под покривно пространство да е с височина на нормална стая и да се изпозлва фактически като втори етаж или няма смисъл и е по-добре да си се построи такъв?
И сега за цената докуметацитя разбрах, че ми е приблизително 10 000лв. Сега идва и въпроса, ако е един етаж 81кв.м2 колко ще струва грубия строеж? Четох назад във форума, че на един колега за площ 150кв.м2 са заминали 40 000лв? Това означава ли, че при мен за почти двойно по-малко квадратура ще ми излезе на половина? И Евентуално, ако има и втори етаж на колко се калкулира крайната цена, ориентировъчно? Благодаря ви предварително!
Re: груб строеж
23-06-2013 - 16:08:26
Може да се спести плочата между втори етаж и покрива, ако вторият етаж се направи примерно със скосявания тип покривите на мансардните етажи при новото строителство...
Примерно като това:


Или така:


А защо не и така:


Снимките/скиците са случайно подбрани като резултати в Гугъл за мансарден покрив/ мансарден етаж...



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2013-06-23 16:13 от Chilio.
Re: груб строеж
23-06-2013 - 21:53:07
Мансардата е едно страхотно решение за втори етаж, но много трудно "пасва" на съвременната архитектура. И има един недостатък- частта от покрива, която е над мансардата и в масовия случай е нормална 4-скатна, е с много малък наклон.
Re: груб строеж
24-06-2013 - 19:52:25
Да, това е така при първия пример, който дадох, макар при него вторият етаж да се доближава максимално до пълноразмерен етаж. Мен лично ми допада най-много вторият пример, където нито има проблем с наклона на покрива, нито се губи много обем, даже се печели повече височина в средата, която може да се аранжира или като малко таванско ниво, или по друг начин...
Re: груб строеж
19-09-2014 - 13:34:58
Приятелю, през 2005-2006 можеше да се направи 100м2 груб строеж за около 25 -30 хил лева, ако не се набляга много на изолациите и по тогавашните строителни стандарти. В момента, за да я завърши тази къща от 100м2 ще са му нужни около 60 000 лв ако не се изхвърля много с фасадни орнаменти, специални облицовки, парапати и т.н. Не ги засилвайте хората, че могат да строят без пари. Апартаментите нямаше да са по 1000 евро квадрата ако можеше за 200 е/м2 да си построиш къща?!
Re: груб строеж
30-09-2014 - 00:15:03
Апартаменти по 1000 отдавна няма, а цените в строителството продължават да падат. Както и обема на работа в повечето фирми. Не е добре, ама...това са фактите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход