Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Глупави въпроси за лепене на плочки...

Публикувано от Chilio 
Re: Глупави въпроси за лепене на плочки...
21-12-2011 - 13:16:59
Лепил съм доста плочки, но не бих могъл да ги направя добре по начина който описваш. Тераколите вършат работа ако са на сравнително тънък слой, когато се наложи някъде да понапълниш с повече теракол ще поставиш плочка, ще я подравниш както трябва, но след 10 мин, теракола ще стече малко и ще я покриви отново...т.е. ще налепиш криво лево фаянса, но не очаквай резултата да е добър. Лепенето и опитите да подравниш плочките ще ти отнемат доста повече време отколкото, ако си сложиш хастар преди това.
Ако ти се струва врътня да мажеш, направи го с гипсокартон, зеления се води водоустойчив и се ползва за бани. Налепи плоскостите вертикално, за да не ти правят после плочките клиновидни фигури в ъглите. Ще загубиш ...около 1,5 см от всяка стена, но ще ти е кеф после да влизаш в тоалетната си . smiling smiley
Re: Глупави въпроси за лепене на плочки...
21-12-2011 - 23:18:32
Благодаря и за този съвет! Това ми беше другия вариант, който съм обмислял smiling smiley
Re: Глупави въпроси за лепене на плочки...
22-12-2011 - 15:56:10
А защо не лепнеш гипскартон о в/у него плочките? Лесно и бързо.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Глупави въпроси за лепене на плочки...
24-12-2011 - 17:13:57
Бих препоръчал да облечеш банята със зелен гипсокартон. Забележка зеления гипсокартон е влагоустпйчив, а не водоустойчив така, че пак се налага допълнително хидроизолиране на банята и полагането на хидроизолационна лента по всички ъгли.
Re: Глупави въпроси за лепене на плочки...
24-12-2011 - 17:17:20
Не лепи картон в баня! *xxx*
Re: Глупави въпроси за лепене на плочки...
29-12-2011 - 22:02:18
Quote
Jelev77
Бих препоръчал да облечеш банята със зелен гипсокартон. Забележка зеления гипсокартон е влагоустпйчив, а не водоустойчив така, че пак се налага допълнително хидроизолиране на банята и полагането на хидроизолационна лента по всички ъгли.

Съгласен съм, разликата в гипсокартоните е само в хартията, иначе пълнежа си е един и същ. Това което аз правя, не бих казал че е най правилното, но за мен е добър вариант. Слагам гипсокартона, върху него грунд, дълбокопронисчкващ, после стъклофибърна мрежа, на шпакловка с теракол или шпакловъчна смес, като за топлоизолация. За втора ръка може да се нанесе двукомпонХИ или готова на водна основа или , каквото си изберете, даже хидрото може да се положи само там където обилно ще се мокри около мивката и душа. Лента задължително трябва да се постави на пода, по ъглите. Нагоре по ъглите, при начина по който аз го правя не слагам. Чаро, не е фатално, много бани се правят с ГК.
От кнауф, го дават върху ГК да се шпаклова с унифлот, зелен, но след няколко месеца цъфка по ъглите и отваря фуги. Аз затовабих сложил мрежата, става супер. Преди бях качвал снимки, вече не ми се занимава. Мрежата ще държи иако някъде все пак отлепи хартията, ентна
Re: Глупави въпроси за лепене на плочки...
30-12-2011 - 11:14:41
Quote
Ivo.NovDom
Quote
Jelev77
Бих препоръчал да облечеш банята със зелен гипсокартон. Забележка зеления гипсокартон е влагоустпйчив, а не водоустойчив така, че пак се налага допълнително хидроизолиране на банята и полагането на хидроизолационна лента по всички ъгли.

Съгласен съм, разликата в гипсокартоните е само в хартията, иначе пълнежа си е един и същ. Това което аз правя, не бих казал че е най правилното, но за мен е добър вариант. Слагам гипсокартона, върху него грунд, дълбокопронисчкващ, после стъклофибърна мрежа, на шпакловка с теракол или шпакловъчна смес, като за топлоизолация. За втора ръка може да се нанесе двукомпонХИ или готова на водна основа или , каквото си изберете, даже хидрото може да се положи само там където обилно ще се мокри около мивката и душа. Лента задължително трябва да се постави на пода, по ъглите. Нагоре по ъглите, при начина по който аз го правя не слагам. Чаро, не е фатално, много бани се правят с ГК.
От кнауф, го дават върху ГК да се шпаклова с унифлот, зелен, но след няколко месеца цъфка по ъглите и отваря фуги. Аз затовабих сложил мрежата, става супер. Преди бях качвал снимки, вече не ми се занимава. Мрежата ще държи иако някъде все пак отлепи хартията, ентна

И аз процедирам по същич начин и засега съм нямал проблеми. Вярно, е че отнема малко повече труд и материали но ефекта си заслужава и после няма да имаш главоболия да правиш поправките за своя сметка. За Унифлота напълно си праф не може да се разчита само на него.
Извода, е че ако Chilio реши да слага Картон в банята това е най-добрия Вариант.
Поздрави !!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход