Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Глупави въпроси за лепене на плочки...

Публикувано от Chilio 
Глупави въпроси за лепене на плочки...
11-12-2011 - 16:37:06
Вълнува ме въпроса дали е противопоказно с цел икономисване на пространство, труд и материал, фаянсови плочки за тоалетна да се лепят направо върху неизмазана тухена стена. Т.е. да се нанася лепилото директно върху голи тухли и бетон? Какви са рисковете при такова спестяване на някой и друг сантиметър от мазилки?
Re: Глупави въпроси за лепене на плочки...
13-12-2011 - 21:34:46
Ако мазача си разбира от работата няма да загубиш от банята. В смисъл че мазилката ще е подравнена по най изпъкналата част от стената.
Недостатъка на исканото от теб е преразход на лепило и по трудно постигане на равна стена без да се влиза излишно навътре в помещението.
Re: Глупави въпроси за лепене на плочки...
13-12-2011 - 22:55:36
Причината да ми дойде такава идея и да питам всъщност беше именно, че стената е идеално равна, вътрешна преградна, заради което тухлите четворки са зидани вертикално, с плоските страни към помещението. Опасявам се, че с мазилка стената ще стане по-неравна и разхода на лепило ще е по-голям smiling smiley
Освен това съм ентусиаст сам да си направя тоалетната, плочки мога да лепя, но мазилки не мога да правя...
Re: Глупави въпроси за лепене на плочки...
14-12-2011 - 11:51:57
Абе човек...какъв е тоз разход на лепило,дето те плаши толкова...торба теракол е пет лева.Колко да си в преразход за една баня...торба или две,при това ако стените са ти безумно криви.
Re: Глупави въпроси за лепене на плочки...
14-12-2011 - 14:54:09
Хах, погрешно си ме разбрал smiling smiley Не ме плаши разхода на лепило въобще. Напротив, плаши ме допълнително работа по правене на мазилка върху стената, при положение, че е равна. smiling smiley Иначе сигурно ще забъркам малко цимент вар и пясък не за мазилка, ами просто да запълна фугите между тухлите за да изравня основата.
Та по-скоро въпроса е на мързел и на страх, че ще оплескам нещата, не на икономия на 4-5 лева от материала smiling smiley

Благодаря за отговорите.

По-скоро ме притесняваше дали лепилото ще хване добре на червена тухла, както на мазилка...
Re: Глупави въпроси за лепене на плочки...
14-12-2011 - 19:43:56
Quote
salvador
Абе човек...какъв е тоз разход на лепило,дето те плаши толкова...торба теракол е пет лева.Колко да си в преразход за една баня...торба или две,при това ако стените са ти безумно криви.

Може и да е мнооо голям преразхода.
Знам случай с отишли 30 торби теракол за една кухня. С "Майсторчето" пием поне веднъж седмично.
Същия е изхабявал 7 торби гипсово лепило за обръщане на пистолет
Re: Глупави въпроси за лепене на плочки...
15-12-2011 - 00:22:23
А..зависи какво се лепи.Един познат прахоса 180 килогарама теракол за една баня,но магията беше в това,че плочките тежаха по около два килограма всяка.Някакъв гранитогрес...почти 1 см дебел.Имал баро пари,набарал промоцията и айдеееее...отиде коня у реката....
Re: Глупави въпроси за лепене на плочки...
18-12-2011 - 10:51:35
Quote
Chilio
По-скоро ме притесняваше дали лепилото ще хване добре на червена тухла, както на мазилка...

След като изяснихме въпросите около преразхода, някой може ли да ми отговори на този ^ въпрос?
Re: Глупави въпроси за лепене на плочки...
18-12-2011 - 17:25:48
avatar
Quote
Chilio
Quote
Chilio
По-скоро ме притесняваше дали лепилото ще хване добре на червена тухла, както на мазилка...

След като изяснихме въпросите около преразхода, някой може ли да ми отговори на този ^ въпрос?
Има опасност циментовото лепило върху тухла да "прегори" и затова не е зле да ги напръскаш предварително с циментово мляко
Re: Глупави въпроси за лепене на плочки...
18-12-2011 - 21:56:52
Благодаря!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход