Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Snimka
Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Глупави въпроси за лепене на плочки...

Публикувано от Chilio 
Глупави въпроси за лепене на плочки...
11-12-2011 - 16:37:06
Вълнува ме въпроса дали е противопоказно с цел икономисване на пространство, труд и материал, фаянсови плочки за тоалетна да се лепят направо върху неизмазана тухена стена. Т.е. да се нанася лепилото директно върху голи тухли и бетон? Какви са рисковете при такова спестяване на някой и друг сантиметър от мазилки?
Re: Глупави въпроси за лепене на плочки...
13-12-2011 - 21:34:46
Ако мазача си разбира от работата няма да загубиш от банята. В смисъл че мазилката ще е подравнена по най изпъкналата част от стената.
Недостатъка на исканото от теб е преразход на лепило и по трудно постигане на равна стена без да се влиза излишно навътре в помещението.
13-12-2011 - 22:55:36
Причината да ми дойде такава идея и да питам всъщност беше именно, че стената е идеално равна, вътрешна преградна, заради което тухлите четворки са зидани вертикално, с плоските страни към помещението. Опасявам се, че с мазилка стената ще стане по-неравна и разхода на лепило ще е по-голям smiling smiley
Освен това съм ентусиаст сам да си направя тоалетната, плочки мога да лепя, но мазилки не мога да правя...
14-12-2011 - 11:51:57
Абе човек...какъв е тоз разход на лепило,дето те плаши толкова...торба теракол е пет лева.Колко да си в преразход за една баня...торба или две,при това ако стените са ти безумно криви.
14-12-2011 - 14:54:09
Хах, погрешно си ме разбрал smiling smiley Не ме плаши разхода на лепило въобще. Напротив, плаши ме допълнително работа по правене на мазилка върху стената, при положение, че е равна. smiling smiley Иначе сигурно ще забъркам малко цимент вар и пясък не за мазилка, ами просто да запълна фугите между тухлите за да изравня основата.
Та по-скоро въпроса е на мързел и на страх, че ще оплескам нещата, не на икономия на 4-5 лева от материала smiling smiley

Благодаря за отговорите.

По-скоро ме притесняваше дали лепилото ще хване добре на червена тухла, както на мазилка...
14-12-2011 - 19:43:56
salvador
Абе човек...какъв е тоз разход на лепило,дето те плаши толкова...торба теракол е пет лева.Колко да си в преразход за една баня...торба или две,при това ако стените са ти безумно криви.

Може и да е мнооо голям преразхода.
Знам случай с отишли 30 торби теракол за една кухня. С "Майсторчето" пием поне веднъж седмично.
Същия е изхабявал 7 торби гипсово лепило за обръщане на пистолет
15-12-2011 - 00:22:23
А..зависи какво се лепи.Един познат прахоса 180 килогарама теракол за една баня,но магията беше в това,че плочките тежаха по около два килограма всяка.Някакъв гранитогрес...почти 1 см дебел.Имал баро пари,набарал промоцията и айдеееее...отиде коня у реката....
18-12-2011 - 10:51:35
Chilio
По-скоро ме притесняваше дали лепилото ще хване добре на червена тухла, както на мазилка...

След като изяснихме въпросите около преразхода, някой може ли да ми отговори на този ^ въпрос?
18-12-2011 - 17:25:48
Chilio
Chilio

След като изяснихме въпросите около преразхода, някой може ли да ми отговори на този ^ въпрос?
Има опасност циментовото лепило върху тухла да "прегори" и затова не е зле да ги напръскаш предварително с циментово мляко
18-12-2011 - 21:56:52
Благодаря!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход