Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Направа на външен комин- как?

Публикувано от камелия 
Re: Направа на външен комин- как?
20-11-2011 - 11:45:45
Аз, докато лично не пипна котлона, съм скептичен.
Пък и демонстрация на "върхово" достижение в домашна кухня с битов котлон...winking smiley

Камелия да прощава.
Някой може ли да даде насока все пак коя физика работи в случая?
Те обясняват трите вида топлопренасяне, ама така и не разбрах като как ги възпрепятстват и трите. Да напомня, че слънчевата енергия достига до нас през милиарди километри вакум - не ми се рови да видя каква част, но и микрогранулите с полувакум са прашинка в сравнение. Това за лъчистия топлообмен.
За топлопроводността знаем, че е необходима хубава ламбда и дебелина. Твърдят за първото (недоказано!), второто - нищожно.
Конвекцията няма участие в случая, според мен.
Други аз не знам, пък и те не споменават - термосите по памет са с 1-2мм вакум, огледални повърхности, допълнителен въздушен слой и пак чай или лед след 24часа - не разчитай. Темпер. разлика - от сила 80оС в началото.
Апропо, в совалките имат 3-4 вида изолации (плочки съм чувал, а не боя) за различните видове въздействия.
Гагарин, ако не е било двойник, съм го виждал от 10м. жив след полета.
Поначало чуя ли НАСА, КГБ, ЦРУ, а сега и Медведев край технически проблеми - намирам заниманията с бира (коняк) по-значими.
Може и да не знам достатъчно
Re: Направа на външен комин- как?
21-11-2011 - 16:23:34
avatar
Quote
Любо
Аз, докато лично не пипна котлона, съм скептичен.
Пък и демонстрация на "върхово" достижение в домашна кухня с битов котлон...winking smiley

Камелия да прощава.
Някой може ли да даде насока все пак коя физика работи в случая?
Те обясняват трите вида топлопренасяне, ама така и не разбрах като как ги възпрепятстват и трите. Да напомня, че слънчевата енергия достига до нас през милиарди километри вакум - не ми се рови да видя каква част, но и микрогранулите с полувакум са прашинка в сравнение. Това за лъчистия топлообмен.
За топлопроводността знаем, че е необходима хубава ламбда и дебелина. Твърдят за първото (недоказано!), второто - нищожно.
Конвекцията няма участие в случая, според мен.
Други аз не знам, пък и те не споменават - термосите по памет са с 1-2мм вакум, огледални повърхности, допълнителен въздушен слой и пак чай или лед след 24часа - не разчитай. Темпер. разлика - от сила 80оС в началото.
Апропо, в совалките имат 3-4 вида изолации (плочки съм чувал, а не боя) за различните видове въздействия.
Гагарин, ако не е било двойник, съм го виждал от 10м. жив след полета.
Поначало чуя ли НАСА, КГБ, ЦРУ, а сега и Медведев край технически проблеми - намирам заниманията с бира (коняк) по-значими.
Може и да не знам достатъчно

Благодаря ти за всичко, което разясни!
Не съм проявила пристрастие към материала- просто ми направи впечатление, гледах видеата, говорих с дистрибуторите и...........ако е истина, е твърде хубаво, защото би решило куп проблеми по най- елементарния начин.
За съжаление, пак нямам късмет.........:cry:
Re: Направа на външен комин- как?
21-11-2011 - 18:55:15
avatar
Има топлоизолационна замазска на съвсем приемлива цена няма да кажа фирмата която е предлага но продукта има златен медал на Пловдивският панаир .
За повече инфо на лични.

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142
Re: Направа на външен комин- как?
22-11-2011 - 12:56:46
avatar
Quote
MASTERCAM
Има топлоизолационна замазска на съвсем приемлива цена няма да кажа фирмата която е предлага но продукта има златен медал на Пловдивският панаир .
За повече инфо на лични.

Защо не оставиш хитрините за друго място?
Тук не се рекламира, а ти точно това правиш.
Тук е форум за взаимопомощ, така че, ако ще участваш, спазвай правилата.smoking smiley
Re: Направа на външен комин- как?
22-11-2011 - 16:44:30
avatar
Написах къде съм съгласен да помагам ако искаш възползвайсе ако ли не не пиши глупости нищо не рекламирам точно затова не написах името на фирмата .
Ако мислиш че не спазвам правилата ме заличи от форума,но така ще си останете само търсещи помощ.

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-11-22 16:52 от MASTERCAM.
Re: Направа на външен комин- как?
22-11-2011 - 22:15:30
avatar
Quote
MASTERCAM
Написах къде съм съгласен да помагам ако искаш възползвайсе ако ли не не пиши глупости нищо не рекламирам точно затова не написах името на фирмата .
Ако мислиш че не спазвам правилата ме заличи от форума,но така ще си останете само търсещи помощ.

Ако си съгласен да помагаш, пишеш в темата- ако не знаеш как става, виж другите как го правят.
Защо, след като скромно премълчаваш името на фирмата, даваш връзка към сайт, че и телефон?
И нали не се ласкаеш от мисълта, че докато те е нямало във форума, сме били обречени на незнание и не помощ?
Re: Направа на външен комин- как?
23-11-2011 - 11:47:42
Вариант 1:

Вариант 2:

Вариант 2 е само за илюстрация на идеята...изработката е супер зле.
Re: Направа на външен комин- как?
23-11-2011 - 13:18:34
avatar
Quote
salvador
Вариант 1:

Вариант 2:

Вариант 2 е само за илюстрация на идеята...изработката е супер зле.

Нещо подобно- като вариант 2, си го представям, но с коминно тяло, защото тръбата трябва да се "облече", после да се " загради" в някакъв правоъгълник, прилепен за къщата, че да не стои като кръпка.
А, това са доста разходи.smiling smiley
Re: Направа на външен комин- как?
23-11-2011 - 17:25:57
avatar
Quote
камелия
Quote
MASTERCAM
Написах къде съм съгласен да помагам ако искаш възползвайсе ако ли не не пиши глупости нищо не рекламирам точно затова не написах името на фирмата .
Ако мислиш че не спазвам правилата ме заличи от форума,но така ще си останете само търсещи помощ.

Ако си съгласен да помагаш, пишеш в темата- ако не знаеш как става, виж другите как го правят.
Защо, след като скромно премълчаваш името на фирмата, даваш връзка към сайт, че и телефон?
И нали не се ласкаеш от мисълта, че докато те е нямало във форума, сме били обречени на незнание и не помощ?

Виждам каква помощ получи до момента ,но ти си знаеш продължавай да питаш.

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142
Re: Направа на външен комин- как?
23-11-2011 - 17:41:54
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход