Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Направа на външен комин- как?

Публикувано от камелия 
Направа на външен комин- как?
16-11-2011 - 12:43:58
avatar
От западната страна на къщата минава пътя. Първият етаж е на 2м.под нивото на пътя и около 40см. над него- изцяло камък . Вторият етаж е на 3 метра височина- това, до стряхата.
Искам да изградя външен комин, който да се ползва и от втория етаж, ако се наложи.
Притеснява ме, че на първия етаж, отвътре, каменната стена е почти до тавана, който е гредоред. Има ли някакъв начин да се изолира кюнеца, който ще е в непосредствена близост- може би някакви сантиметри ще ги делят.
Ще съм благодарна, ако ми дадете съвет и за изолацията на комина, и всичко друго, което се сетите, че ще помогне.smiling smiley
Re: Направа на външен комин- как?
16-11-2011 - 15:23:25
Ако коминът е измазан отвътре и на проблемното място е добре изолиран с каменна вата, би следвало да няма проблем - така при мен изолираха комина, който минава през дървената обшивка на покрива.
Ако искате да сте съвсем спокойна, като изградите комина пуснете в него тръба (е, по-скъпо ще дойде, разбира се..)- така е 1000/100 гарантирано, че няма да има възможност да хвръкне искра в бъдеще. Външната изолация си остава пак.
Re: Направа на външен комин- как?
16-11-2011 - 17:06:46
avatar
Quote
StefanB
Ако коминът е измазан отвътре и на проблемното място е добре изолиран с каменна вата, би следвало да няма проблем - така при мен изолираха комина, който минава през дървената обшивка на покрива.
Ако искате да сте съвсем спокойна, като изградите комина пуснете в него тръба (е, по-скъпо ще дойде, разбира се..)- така е 1000/100 гарантирано, че няма да има възможност да хвръкне искра в бъдеще. Външната изолация си остава пак.

Разбирам.
Въпросът при мен не е главно в комина, а в кюнеца.
Трябва да пробия дупка в стената, за да влезе в комина. Но, между последния ред камъни, с които е изградена тя на първия етаж и първите редове тухли, с които е продължено зидането на втория, са положени носещите греди на гредореда и са наковани напречните.
Така че, тръбата на кюнеца може да е на сантиметри от гредата.
Re: Направа на външен комин- как?
16-11-2011 - 18:26:14



Свръх тънка топлоизолация за тръби и кюнци
Има я вече и у нас!
Re: Направа на външен комин- как?
16-11-2011 - 19:01:39
avatar
Quote
фло



Свръх тънка топлоизолация за тръби и кюнци
Има я вече и у нас!

Дълбоки благодарности, Фло!
Изчетох всичко и съм възхитена...............но ме е страх да питам за цената, а и те не са посмели да пишат.winking smiley
Имаш ли представа как стоят нещата?
Не, че няма утре да се обадя, ама не ме свърта.........
Re: Направа на външен комин- как?
16-11-2011 - 19:23:50
Цената е 30 лв.и нещо за литър,което не е зле за слой от милиметър-два ,проблема е обаче,че май още нямат такава разфасовка по литър. Във всеки случай нямам точна информация за това и трябва да се пита.Иначе това е продукт на нанотехнологията ,който предизвестява близкия край на стиропора и ватите като топлоизолатори,ако стане широкодостъпен на пазара по мое мнение.
Re: Направа на външен комин- как?
16-11-2011 - 19:45:48
avatar
Quote
фло
Цената е 30 лв.и нещо за литър,което не е зле за слой от милиметър-два ,проблема е обаче,че май още нямат такава разфасовка по литър. Във всеки случай нямам точна информация за това и трябва да се пита.Иначе това е продукт на нанотехнологията ,който предизвестява близкия край на стиропора и ватите като топлоизолатори,ако стане широкодостъпен на пазара по мое мнение.

Да, дори се чудя, как са го допуснали да се появи.
Възможно ли е да не са стоплили какво представлява?
Благодаря ти!smiling smiley
Re: Направа на външен комин- как?
17-11-2011 - 08:46:51
Ето фирма в България-mkmgrup.eu,която го предлага.
Re: Направа на външен комин- как?
17-11-2011 - 09:39:02
avatar
Quote
niknik
Ето фирма в България-mkmgrup.eu,която го предлага.
Благодаря!smiling smiley
Re: Направа на външен комин- как?
17-11-2011 - 23:42:14
Нанотехнологиите наистина един ден ще подпишат смъртната присъда на стиропора (за ватата не съм много сигурен),но точно от Русия тая технология няма да дойде.За пореден път ви пиша да не вярвате на нищо с източник Русия и руски сървъри,що се касае до нови технологии,медицина и всякаква наука по принцип.Технологичното изоставане на руснаците е от порядъка на 30 години и няма шанс да бъде преодоляно в следващите 30,освен ако цялата западна цивилизация изведнъж не се срине.Досегашният опит е показал,че това надали ще стане,по-скоро руснаците да изостанат с още 30....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход